نتیجه‌ای یافت نشد.

یونیت دندان پزشکی ساخت ایران صادر می شود

شناسه خبر: 170060 سرویس: توسعه ، فناوری ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۵ : ۱۴ : ۰۰
یونیت دندان پزشکی ساخت ایران صادر می شود
رئیس پنجاه و نهمین کنگره بین‌المللی جامعه علمی دندان‌پزشکی ایران (اکسیدا 2019) گفت: در برخی محصولات دندان پزشکی از جمله یونیت به صادرات رسیده‌ایم که نشانگر توانایی ما در رسیدن به مرحله ای است که سایر کشورها متقاضی محصولات ایرانی باشند.
۵۵آنلاین :

بهزاد فرخ‌زاد در نشست مطبوعاتی این کنگره افزود: شاید نتوانیم با کشوری مانند آلمان برابری کنیم اما حداقل محصولی ارائه کرده ایم که برای کشورهایی که استانداردها برایشان تعریف ‌شده، قابل ‌پذیرش است.
وی با اشاره به کنگره اکسیدا ۲۰۱۹ که دوم اردیبهشت ماه با حضور مسئولین حوزه دندان‌پزشکی و پیشکسوتان جامعه دندان‌پزشکی در محل اجلاس سران افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: امسال ۲۵ درصد از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه کنگره شرکت‌های ایرانی هستند که رقم چشمگیری است.

* استفاده رایگان از کلاس های کنگره برای جامعه دندان پزشکی
بابک فرزانه مدیر اجرایی کنگره نیز در این نشست گفت: در مجموع کل کسانی که مجاز به حضور در کنگره هستند، 6 هزار و 370 نفر است. از این تعداد چهار هزار و 700 نفر ظرفیت اعلام‌شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اختصاص امتیاز به شرکت‌کنندگان در کنگره است و بقیه یعنی سه هزار نفر فقط به‌ منظور بهره‌برداری از مباحث علمی کنگره بدون کسب امتیاز و با هزینه کمتر ثبت‌نام کرده اند.
وی اضافه کرد: البته اعضای جامعه دندان‌پزشکی می‌توانند به طور رایگان از کلاس‌های کنگره استفاده کنند. امکان ثبت‌نام در محل کنگره برای حضور و استفاده از کلاس‌ها وجود دارد.
فرزانه گفت: نکته مهمی که در کنگره امسال بارز است، توجه به مباحث نظری در کنار مباحث عملی است. تلاش شده است در کلاس‌ها شرکت‌کنندگان قادر باشند مواد و فناوری‌های جدید را ببینند و تنها بحث‌های تئوری انجام نشود.
وی در مورد برنامه‌های جشنواره فرهنگی کنگره افزود: در جشنواره فرهنگی این کنگره، بحث‌هایی در حوزه اخلاق و هنر به‌ منظور ارتباط حوزه دانش با موضوع کنگره برگزار خواهد شد که شامل اخلاق از دیدگاه مولانا و بحث‌های اخلاقی سعدی است.

* حضور 40 مهمان خارجی در کنگره
بهنام خسروانی فرد دبیر علمی کنگره نیز اظهار داشت: در این کنگره در مجموع ۱۵۰ پانل سخنرانی خواهیم داشت که شامل سخنرانی و کارگاه‌های علمی است که در هر کدام از این کارگاه‌ها یک شاخه تخصصی از دندان‌پزشکی به ‌صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی افزود: از جمله شاخص‌ترین برنامه‌های کنگره امسال پانل‌های بحث و گفتگو یا Discussion Panel است که در آن ‌یک موضوع خاص در حوزه دندان‌پزشکی عمدتا در درمان‌های ریشه، جراحی فک و صورت و ایمپلنت با حضور اساتید و خبرگان آن موضوع به بحث گذاشته می‌شود تا بهترین روش برای درمان ارائه شود.
خسروانی فرد تصریح کرد: به رغم تحریم‌ها و مشکلات موجود در زمینه ارزی، پنج سخنران و استاد خارجی از کشورهای آمریکا، کره، ایتالیا و پرتغال و ۴۰ شرکت‌کننده از کشورهای دیگر داریم.
مراسم افتتاحیه پنجاه و نهمین کنگره بین‌المللی جامعه دندان‌پزشکی ایران دوشنبه دوم اردیبهشت ساعت ۱۹ با حضور مسئولین حوزه دندان‌پزشکی و پیشکسوتان جامعه دندان‌پزشکی به همراه نمایشگاه مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی در محل اجلاس سران برگزار خواهد شد.
حضور نزدیک به هفت هزار دندان‌پزشک، ۶۰۰ دانشجو، ۱۵۰ تکنسین دهان و دندان و ۵۰ بهداشت‌کار، برگزاری پانل‌های چالشی در حوزه دندان‌پزشکی، بررسی نقش رسانه‌ها در ایجاد تقاضا برای درمان‌های غیراساسی، برگزاری جشنواره فرهنگی و اختصاص هزینه شام افتتاحیه کنگره به سیل‌زدگان کشورمان از ویژگی‌های پنجاه و نهمین کنگره بین‌المللی جامعه دندان‌پزشکی ایران با شعار دانش و اخلاق است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر