نتیجه‌ای یافت نشد.

یونیت دندان پزشکی ساخت ایران صادر می شود

شناسه خبر: 170060 سرویس: توسعه ، فناوری ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۵ : ۱۴ : ۰۰
یونیت دندان پزشکی ساخت ایران صادر می شود
رئیس پنجاه و نهمین کنگره بین‌المللی جامعه علمی دندان‌پزشکی ایران (اکسیدا 2019) گفت: در برخی محصولات دندان پزشکی از جمله یونیت به صادرات رسیده‌ایم که نشانگر توانایی ما در رسیدن به مرحله ای است که سایر کشورها متقاضی محصولات ایرانی باشند.
۵۵آنلاین :

بهزاد فرخ‌زاد در نشست مطبوعاتی این کنگره افزود: شاید نتوانیم با کشوری مانند آلمان برابری کنیم اما حداقل محصولی ارائه کرده ایم که برای کشورهایی که استانداردها برایشان تعریف ‌شده، قابل ‌پذیرش است.
وی با اشاره به کنگره اکسیدا ۲۰۱۹ که دوم اردیبهشت ماه با حضور مسئولین حوزه دندان‌پزشکی و پیشکسوتان جامعه دندان‌پزشکی در محل اجلاس سران افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: امسال ۲۵ درصد از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه کنگره شرکت‌های ایرانی هستند که رقم چشمگیری است.

* استفاده رایگان از کلاس های کنگره برای جامعه دندان پزشکی
بابک فرزانه مدیر اجرایی کنگره نیز در این نشست گفت: در مجموع کل کسانی که مجاز به حضور در کنگره هستند، 6 هزار و 370 نفر است. از این تعداد چهار هزار و 700 نفر ظرفیت اعلام‌شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اختصاص امتیاز به شرکت‌کنندگان در کنگره است و بقیه یعنی سه هزار نفر فقط به‌ منظور بهره‌برداری از مباحث علمی کنگره بدون کسب امتیاز و با هزینه کمتر ثبت‌نام کرده اند.
وی اضافه کرد: البته اعضای جامعه دندان‌پزشکی می‌توانند به طور رایگان از کلاس‌های کنگره استفاده کنند. امکان ثبت‌نام در محل کنگره برای حضور و استفاده از کلاس‌ها وجود دارد.
فرزانه گفت: نکته مهمی که در کنگره امسال بارز است، توجه به مباحث نظری در کنار مباحث عملی است. تلاش شده است در کلاس‌ها شرکت‌کنندگان قادر باشند مواد و فناوری‌های جدید را ببینند و تنها بحث‌های تئوری انجام نشود.
وی در مورد برنامه‌های جشنواره فرهنگی کنگره افزود: در جشنواره فرهنگی این کنگره، بحث‌هایی در حوزه اخلاق و هنر به‌ منظور ارتباط حوزه دانش با موضوع کنگره برگزار خواهد شد که شامل اخلاق از دیدگاه مولانا و بحث‌های اخلاقی سعدی است.

* حضور 40 مهمان خارجی در کنگره
بهنام خسروانی فرد دبیر علمی کنگره نیز اظهار داشت: در این کنگره در مجموع ۱۵۰ پانل سخنرانی خواهیم داشت که شامل سخنرانی و کارگاه‌های علمی است که در هر کدام از این کارگاه‌ها یک شاخه تخصصی از دندان‌پزشکی به ‌صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی افزود: از جمله شاخص‌ترین برنامه‌های کنگره امسال پانل‌های بحث و گفتگو یا Discussion Panel است که در آن ‌یک موضوع خاص در حوزه دندان‌پزشکی عمدتا در درمان‌های ریشه، جراحی فک و صورت و ایمپلنت با حضور اساتید و خبرگان آن موضوع به بحث گذاشته می‌شود تا بهترین روش برای درمان ارائه شود.
خسروانی فرد تصریح کرد: به رغم تحریم‌ها و مشکلات موجود در زمینه ارزی، پنج سخنران و استاد خارجی از کشورهای آمریکا، کره، ایتالیا و پرتغال و ۴۰ شرکت‌کننده از کشورهای دیگر داریم.
مراسم افتتاحیه پنجاه و نهمین کنگره بین‌المللی جامعه دندان‌پزشکی ایران دوشنبه دوم اردیبهشت ساعت ۱۹ با حضور مسئولین حوزه دندان‌پزشکی و پیشکسوتان جامعه دندان‌پزشکی به همراه نمایشگاه مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی در محل اجلاس سران برگزار خواهد شد.
حضور نزدیک به هفت هزار دندان‌پزشک، ۶۰۰ دانشجو، ۱۵۰ تکنسین دهان و دندان و ۵۰ بهداشت‌کار، برگزاری پانل‌های چالشی در حوزه دندان‌پزشکی، بررسی نقش رسانه‌ها در ایجاد تقاضا برای درمان‌های غیراساسی، برگزاری جشنواره فرهنگی و اختصاص هزینه شام افتتاحیه کنگره به سیل‌زدگان کشورمان از ویژگی‌های پنجاه و نهمین کنگره بین‌المللی جامعه دندان‌پزشکی ایران با شعار دانش و اخلاق است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر