یورش دانشجویان معترض کره جنوبی به خانه سفیر آمریکا

شناسه خبر: 194620 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸, ۲۸ : ۱۶ : ۰۰
یورش دانشجویان معترض کره جنوبی به خانه سفیر آمریکا
اعتراض دانشجویان کره جنوبی به حضور نظامی آمریکا با یورش به خانه سفیر این کشور، با مداخله پلیس و دستگیری معترضان پایان یافت.
۵۵آنلاین :

بنا به اعلام پلیس کره جنوبی، ۱۹ دانشجوی این کشور به دلیل ورود به حریم محل اقامت سفیر آمریکا در شهر سئول در اعتراض به حضور نظامی واشنگتن در کشورشان بازداشت شدند.

این گروه از دانشجویان که جزو ائتلاف دانشجویان مترقی شناخته شدند، تصاویری از بالا رفتن چند دانشجوی عضو این ائتلاف را از دیوار منزل هری هریس، سفیر آمریکا در کره جنوبی در صفحه‌های خود در فیس بوک قرار دادند. بنا به گزارش رویترز، در ویدئویی جداگانه که از داخل منزل سفیر آمریکا گرفته شده این دانشجویان به افزایش ۵۰۰ درصدی هزینه حضور نظامیان آمریکا، ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر، در کره جنوبی اعتراض می‌کنند.

دانشجویان معترض همچنین پلاکارد‌های با مضمون «هریس این خاک را ترک کن» در دست داشتند. آن‌ها همچنین فریاد‌های «دخالت در امور داخلی ما را متوقف کن»، «بیرون بروید» و «ما به نظامیان آمریکا نیازی نداریم» را سر می‌دادند.

سفارت آمریکا در سئول هنوز اظهارنظری درباره این حادثه نداشته است.

بنا به اعلام یک مقام پلیس سئول، ۱۹ دانشجویی بازداشت شده برای بازجویی به مقر پلیس منتقل شدند. این دانشجویان در ماه ژوئن نیز نشستی را به منظور ارائه نتایج تحقیقاتی درباره دستاورد‌های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را برگزار کردند که در آن او را به عنوان رهبری دلسوز و تاثیر گذار ستودند.

دانشجویان  مذکور همچنین در ژانویه گذشته تلاش کردند وارد سفارت آمریکا در سئول شوند که با ممانعت پلیس مواجه شدند.


منبع : باشگاه خبر گزاری جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بار اضافی جدید فرهنگی

اخیرا در فضای مجازی و در فضای رسانه، همایش ها و برنامه هایی در راستای چگونگی مدیریت خانواده چند همسری و به نوعی ستایش این امر منتشر شده است. این برنامه ها به نوعی القا کننده این امر است که چند همسری یک تکنیک و یک عملی است که باید ترویج پیدا کند و مردان و زنان با این مسئله کنار بیایند. این مبحث جنجال و سر و صدای زیادی در رسانه های داخلی و حتی خارجی ایجاد کرده است. میخواهیم با نگاهی دیگر و از زوایای دیگری به مبحث چند همسری و رسانه ای شدن آن بپردازیم.

زندان ها خلوت ميشوند؟

در جريان محاكمات،يكى از متداول ترين مجازات هاى در نظر گرفته شده،فرستادن مجرمان به زندان است كه بر حسب نوع و شدت جرم مرتكب شده زمان حضور در زندان متفاوت ميشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر