گزارش سازمان ملل درباره اوضاع پناهجویان میانمار

شناسه خبر: 139435 سرویس: جهان سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷, ۱۸ : ۲۲ : ۰۰
گزارش سازمان ملل درباره اوضاع پناهجویان میانمار
پناهجویان میانماری در دیدار با نماینده سازمان ملل درباره شرایط بازگشت به محل زندگی خود صحبت کردند.
۵۵آنلاین :

پناهجویان مستقر در کمپ «کاکس بازار» در بنگلادش به نماینده سازمان ملل گفتند خواهان بازگشت به کشورشان، میانمار هستند به شرطی که شرایط امنیتی برقرار و حقوق شهروندی آنها تضمین شود.

«کریستین شرانر برگِنِر»، نماینده سازمان ملل در میانمار چند هفته پس از دیدار با سران این کشور درباره بحران پناهجویان، با آوارگان نیز طی روزهای ۱۴ تا ۱۶ جولای (۲۳-۲۵ تیر) دیدار کرد.

در بیانیه سازمان ملل درباره این دیدار آمده است: «علیرغم نقض جدی حقوق بشر، آنها (پناهجویان) به نماینده سازمان ملل ابراز داشتند، امیدوارند در صورت تضمین‌ها درباره امنیت و حقوق شهروندی به محل زندگی خود بازگردند».

آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل حملات ارتش میانمار و به آتش کشیده شدن خانه‌های اقلیت روهینگیا، همچنین به دلیل قتل و تجاوز حدود ۷۰۰ هزار نفر از مردم این کشور به بنگلادش گریختند و هنوز شرایط بازگشت آنان فراهم نشده است.

گروه‌های حقوق بشری امیدوار نیستند امکان بازگشت امن پناه‌جویان روهینگیا به میانمار فراهم شود. آن‌ها عدم تعهد ثابت از سوی دولت میانمار را عامل این عدم اطمینان می‌دانند. 

مقامات حقوقی سازمان ملل اقداماتی از قبیل کشتار جمعی، تجاوز و به آتش کشیدن روستاهای مردم روهینگیا به دست نیروهای نظامی میانمار را ثبت کرده‌اند. سازمان ملل این اقدام دولت میانمار را پاکسازی نژادی نامیده است.

شرانر برگنز که از ماه آوریل به عنوان نماینده سازمان ملل در میانمار تعیین شده است قرار است اولین گزارش خود را در ارتباط با اوضاع پناهجویان روز دوشنبه به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کند. این جلسه قرار است پشت درهای بسته برگزار شود.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه با شرایط سخت زندگی شخصی و کاری کنار بیاییم

زمانی که در شرایط بسیار سخت و ناامیدکننده به سر می‌بریم، می‌توان آگاهانه تصمیم گرفت و با برخی تغییرات کوچک، فضای زندگی را کمی روشن‌تر کرد.

فيلمي براي تمام كساني كه بودجه كشور در دست آنهاست

فيلم تنگه ابوقريب در سينماها اكران شده است مردم پاسدار خون شهدا هستند بهتر است بقيه هم اين فيلم را ببينند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر