نتیجه‌ای یافت نشد.

گذر قیمت هرکیلو پیاز از مرز هشت هزار تومان

شناسه خبر: 165842 سرویس: اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷, ۱۳ : ۱۸ : ۰۰
گذر قیمت هرکیلو پیاز از مرز هشت هزار تومان
بازار میوه و تره بار در آستانه سال نو دستخوش نوسان قیمت هاست، بگونه ای که قیمت هرکیلو گرم پیاز از مرز 8000 تومان گذشت و در میادین میوه و تره بار شهرداری هم کمیاب شد.
۵۵آنلاین :

بررسی بازار میوه و تره بار نشان می دهد که قیمت پیاز در مناطق بالا و پایین شهر بین هشت تا 10 هزارتومان به ازای هرکیلو گرم به فروش می رسد.
همچنین به دلیل گرانی قیمت این محصول کشاورزی، از روز گذشته پیاز در میادین میوه و تره بار شهرداری عرضه نشده است. 
طبق نرخ نامه عمده فروشی اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار تهران برای دوره 27 اسفندماه 97 تا پنجم فروردین 98 قیمت انواع پیاز زرد، شیری و قرمز بین چهار هزار و 500 تا پنج هزار و 500 تومان به فروش می رسد. 
بنابراین نرخ ها نشان می دهد که قیمت پیاز بیش از دو برابر افزایش یافته در حالی که 2 هفته گذشته قیمت هرکیلو گرم پیاز به چهار هزار و 800 تومان رسیده بود. 
برخی فروشندگان این افزایش قیمت ها را ناشی از افزایش حجم صادرات و قاچاق به کشورهای همسایه به دلیل نوسان نرخ ارز در ماه های گذشته ذکر کردند و بعضی هم بروز مشکل در سیستم حمل و نقل به دلیل نزدیک شدن به پایان سال و افزایش ترددهای شب عید دانستند. 
همچنین علاوه بر افزایش نرخ پیاز، قیمت انواع صیفی جات جهشی رشد کرد به طوری که طبق نرخ نامه عمده فروشی اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار تهران قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی رسمی سه هزار و 500 تومان، گوجه فرنگی گلخانه ای 9 هزار تومان، خیار رسمی و گلخانه ای هفت هزار و 500 تومان، سیب زمینی چهار هزار تومان، هویج سه هزار و 200 تومان، بادمجان قلمی پنج هزار تومان، بادمجان گلخانه ای 6 هزار و 500 تومان، سیرخشک 15 هزار تومان، لوبیا سبز 9 هزار تومان و کاهو پنج هزار و 500 تومان عرضه شده است. 
مشاهدات خبرنگار ایرنا در مراکز خرید و فروش پایین و بالای شهر نشان می دهد قیمت هرکیلو گرم سیب زمینی بین چهار هزار و 800 تا هشت هزار تومان، گوجه فرنگی بین پنج هزار و 500 تا 9 هزار و 800 تومان، خیار بین پنج هزار و 800 تا 9 هزار و 800 تومان، کاهو بین هشت تا 12 هزارتومان، هویج پنج هزار تومان، کلم قرمز و سفید 6 هزار و 800 تومان، فلفل دلمه ای بین 14 تا 19 هزارو 800 تومان، زردک 6 هزار و 800 تومان، بادمجان 6 هزار و 800 تا 12 هزارتومان، سیرخشک 14 هزارو 800 تومان و لوبیا سبز 9 هزار و 800 تومان به فروش می رسد. 
براساس آخرین آمار معاونت زراعی وزارت جهاد کشاورزی نه تنها در تولید صیفی جات کاهش نداشته ایم بلکه در 9 ماهه امسال 275 هزارتن سیب زمینی ، 217.3 هزارتن پیاز، 433.3 هزارتن گوجه فرنگی و 113.3 هزارتن خیار صادر شده بود.
برطبق گفته غرفه داران میادین میوه و تره بار روز یکشنبه قیمت پیاز به هر کیلو چهار هزار و 950تومان در میدان اصلی رسیده بود و برهمین اساس و به دلیل بالا بودن قیمت غرفه داران از آوردن پیاز به غرفه ها خودداری کرده بودند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
احمد خان ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۵:۳۱
مشکلی نیست فردا میان مثل گوشت میگن در مواقعی میتوان حرام اعلام کرد
فقط نمیدونم اگر پیاز هم حرام بشه بعدیش احتمالا نفس کشیدن هست که حرام اعلام میشه
6 7 پاسخ دادن به این نظر
شاهرخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۷:۴۸
علی برکت الله
5 6 پاسخ دادن به این نظر
سرگشته ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۹:۴۵
چشم مسئولین بی خرد دولت درامراین گرانیهای کمرشکن روشن که بی کفایتیتان را ثابت میکند
6 8 پاسخ دادن به این نظر
علی علیمحمدی ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۹:۵۷
دولتی که توانایی کنترل قیمت پیاز را در کشور ندارد چگونه می خواهد یک کشور را اداره کند وای برما؟؟؟؟؟
6 7 پاسخ دادن به این نظر
علی علیمحمدی ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۹:۵۹
دولتی که توانایی کنترل قیمت پیاز را در کشور ندارد چگونه می خواهد یک کشور را اداره کند وای برما؟؟؟؟
نیاز نیست در سایت نشان دهید این یک انتقاد است
6 7 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۲۰:۳۴
ترا بخدا اینقدر ددرباره قیمت وسایل تبلیغ نکنین هرکه میبینه فوری قیمت جتس رازیادمیکنه
4 7 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۲۰:۳۴
ترا بخدا اینقدر ددرباره قیمت وسایل تبلیغ نکنین هرکه میبینه فوری قیمت جتس رازیادمیکنه
6 5 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۲۰:۳۴
ترا بخدا اینقدر ددرباره قیمت وسایل تبلیغ نکنین هرکه میبینه فوری قیمت جتس رازیادمیکنه
6 9 پاسخ دادن به این نظر
رضا ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۰۶:۰۰
اینقدر معطل کردید و با آمریکا کنار نیومدید تا بالاخره ترامپ پیاز را هم گرون کرد
5 5 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر