نتیجه‌ای یافت نشد.

گاردین: مهاجران بازداشتی در انگلیس ماه‌ها در شرایطی بد زندانی می‌شوند

شناسه خبر: 147473 سرویس: اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷, ۴۳ : ۱۶ : ۰۰
گاردین: مهاجران بازداشتی در انگلیس ماه‌ها در شرایطی بد زندانی می‌شوند
نتایج تحقیقات یازده شرکت حقوقی و موسسه خیریه در انگلستان نشان می‌دهد، دولت انگلیس مهاجرانی را که بیمار هستند یا مورد شکنجه قرار گرفته‌اند در مراکزی زندانی کرده‌ در حالی که بسیاری از آنان در معرض خطر قرار دارند.
۵۵آنلاین :

روزنامه انگلیسی «گاردین» در تحقیقاتی دریافته مهاجرانی که در مراکز نگهداری در انگلیس به سر می‌برند، در شرایطی بسیار بد قرار دارند.

به نوشته «گاردین»، تصاویری بی‌سابقه از مهاجران زندانی در یک مرکز نگهداری نشان می‌دهد بیش از نیمی از آن‌ها افرادی شدیدا بیمار یا قربانی شکنجه هستند و یا برای خودکشی تلاش کرده‌اند. این بررسی‌ها نشان می‌دهد دویست مهاجران در هفت مرکز در انگلیس زندانی هستند و ۵۶ درصد از آنان بزرگسالانی هستند که در معرض خطرند. 

گاردین ادامه داد، بر اساس دستورالعمل‌های وزارت کشور انگلیس تنها در مواردی غیرمتعارف این افراد زندانی می‌شوند و اقدام دولت برای حبس مهاجرانی که جرمی مرتکب نشده‌اند، نقض دستورالعمل وزارت کشور است.

 

یازده شرکت حقوقی و خیریه در انگلستان که درباره اخراج مهاجران تحقیق می‌کنند، افرادی را به صورت ناشناس به داخل مراکز زندانی کردن مهاجران فرستادند تا عکس‌هایی از شرایط زندانیان بگیرند. این تصاویر نشان می‌دهد کودکان در مراکز نگهداری بزرگسالان حضور دارند در حالی که این مسئله غیرقانونی است.

همچنین بر اساس تحقیقات این شرکت‌ها و موسسات مشخص شده یک سوم از این افراد بزرگسال کودکانی تحت تکفل در انگلستان دارند و به ۸۴ درصد از این افراد گفته نشده است چه زمانی اخراج خواهند شد. 

نیمی از این مهاجران زندانی هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند اما به طور متوسط چهار ماه زندانی بوده‌اند. اکثر این افراد به مدت پنج سال در انگلستان زندگی کرده بودند و برخی بیش از بیست سال در این کشور بوده‌اند. 

به گفته یکی از اعضای دفتر حقوق بشر سازمان ملل در انگلستان، زندانی کردن مهاجران باید آخرین اقدام یک دولت باشد. وی افزود، حتی زندانی کردن نمی‌تواند به مدت نامحدود انجام بگیرد. 

«دیانا ابوت» وزیر کشور دولت سایه انگلستان گفت این تصاویر شوکه‌کننده است، اما تعجب برانگیز نیست. وی در انتقاد از دولت انگلستان گفت که مسئولان بارها اطمینان داده بودند که افراد آسیب‌پذیر شامل قربانیان قاچاق انسان و کودکان زندانی نمی‌شوند، اما این تحقیقات نشان می‌دهد که چنین اطمینان‌هایی بی‌ارزش بوده و این رفتار، رسوایی، غیرانسانی و غیرقابل توجیه است.

 

گاردین ادامه داد، دولت انگلیس سالیانه ۲۵ هزار مهاجر را زندانی می‌کند و بازگردانی آنان را به تعویق می‌اندازد. قضات دادگاه عالی انگلیس، مقام‌های محلی، کمیته‌های پارلمانی و سازمان ملل نیز از حبس نامحدود مهاجران انتقاد کرده‌اند.

در ادامه گزارش آمده است، بیش از نیمی از این زندانیان اخراج نشده و به جامعه انگلیس بازمی‌گردند و برخی اقدام قانونی علیه حبس خود انجام داده‌اند. 

«ساجد جاوید» وزیر کشور جدید انگلستان در ماه جولای وعده داده بود تغییراتی برای شرایط مهاجران زندانی انجام دهد، اما تحقیقات روزنامه گاردین نشان می‌دهد تغییرات اندکی انجاد شده و بسیاری از این افراد آسیب‌پذیر همچنان در حبس به سر‌می‌برند.

از افرادی که در این تحقیقات گاردین حاضر بودند، ۲۷ درصد شکنجه شده‌اند، ۲۴ درصد از شرایط بد جسمانی رنج می‌برند و ۴ درصد در معرض خودکشی هستند.

 

اردیبهشت ماه سال جاری وزیر کشور پیشین انگلیس به اتهام دنبال کردن سیاست‌های ضدمهاجرتی از سمتش استعفا کرد. استعفای «امبر راد» بعد از آن انجام شد که به دلیل اتحاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه مهاجرتی در خصوص مهاجران کشورهای کارائیب آماج انتقادات قرار گرفته بود و وزارت کشور  انگلیس کارت ورودی متعلق به این مهاجران را از بین برده بود. 

استعفای این وزیر کابینه انگلیس بعد از آن انجام گرفت که وی به دلیل اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه مهاجرتی در خصوص مهاجران کشورهای کارائیب آماج انتقادات قرار گرفته بود. وزارت کشور انگلیس در آن زمان کارت ورودی متعلق به این مهاجران را که از دهه ۶۰ میلادی در انگلیس بودند، از بین برده بود. 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

کار ایشان تشویش بازار ارز نبود ؟

حسین راغفر اقتصاد دانی که عاشق چاپ پول بدون پشتوانه است و اعتقاد دارد تورم به چاپ پول ربطی ندارد و دولت های مختلف هم عاشق این دیدگاه هستند چون دستشان را به راحتی در جیب مردم می کنند پیش بینی کرده بود پایان سال 97 قیمت ارز 40 هزار تومان خواهد شد . سوال اینجاست که آیا این کار تشویش و اختلال در بازار ارز نیست و کسی نبايد با این پیش بینی های بی اساس مقابله کند .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر