کویت یک میلیون تبعه خارجی را اخراج می کند

شناسه خبر: 92408 چهارشنبه ۱ دي ۱۳۹۵, ۲۳ : ۱۴ : ۰۰
کویت یک میلیون تبعه خارجی را اخراج می کند
پارلمان کویت در حال بررسی طرحی است که بر اساس آن بتواند ترکیب جمعیتی این کشور را اصلاح کند ،براساس این طرح یک میلیون شهروند خارجی از این کشور اخراج می شوند.
۵۵آنلاین :

بر اساس طرحی که پارلمان کویت در دستور کار دارد، در ازای هر شهروند کویتی تقریبا یک تبعه خارجی در این کشور اقامت خواهد داشت ؛این در حالی است که هم اکنون نسبت اتباع خارجی به شهروندان کویتی 2.5 به یک نفر است.
خلیل ابل، از نمایندگان پارلمان کویت در این زمینه ابراز امیدواری کرد دولت کویت بتواند یک میلیون نفر از نیروی کار سرگردان و حاشیه نشین و افرادی که دارای پرونده ها و جرایم قضایی هستند از این کشور اخراج کند.
براساس طرحی که وی ارائه کرده است، اولویت اقامت برای اتباع دارای تحصیلات و مدرک دانشگاهی و همچنین کسانی که بیش از 20 سال در کویت اقامت داشته و پرونده های قضایی علیه آنها وجود نداشته باشد خواهد بود.
همچنین براساس دستورالعمل پنج ساله که با توجه به نیاز نیروی کار کویت تنظیم خواهد شد، درصد اتباع هیچ کشوری بیش از 30 درصد تعداد شهروندان کویتی نخواهد بود.
این موضوع در حالی مطرح گردیده است که نیاز شهروندان کویتی به اتباع خارجی برای در دست داشتن مشاغل خدماتی، کاهش تعداد اتباع خارجی را به امری چالش برانگیز تبدیل کرده است.
وزارت کشور کویت نیز با صدور بیانیه ای تاکید کرده است نیروهای کار خارجی که قصد دریافت اقامت برای خانواده های خود را دارند باید ماهیانه حداقل معادل 1500 دلار دستمزد دریافت کنند و در غیر این صورت، از به همراه داشتن خانواده در کویت محروم خواهند بود.
این در حالی است که پیش از این شرط دولت کویت برای اعطای اقامت به خانواده های اتباع خارجی داشتن حقوق ماهیانه معادل 800 دلار از سوی سرپرست خانواده بوده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه تبریز با تکدی‌گری خداحافظی‌کرد؟

کسی پشت خط تلفن می‌گوید جلوی میدان ساعت، یک گدای خیابانی دیده. مامور، ماشین را می‌اندازد توی خط تندرو و خودش را می‌رساند به میدان ساعت تا معلوم شود آدمی که پیدا شده، مستمند واقعی است، گدای حرفه‌ای است یا متکدی وارداتی. تلفن مامور جمع‌آوری متکدی‌ها روزی ١٢-١٠بار به صدا درمی‌آید؛ ١٠ تایش برای گزارش حضور دستفروش‌هاست و شاید دو تا از آنها برای گزارش حضور یک گدا در شهری که نباید گدا داشته باشد.

زندگی عادی، حق مسلم ماست

زندگی عادی نه با عزت در تضاد است و نه با منافع ملی و مگر این همه انسان که در کشورهای مختلف جهان، زندگی عادی دارند و بدون استرس های ملی زندگی می کنند، عزت ندارند و به فکر منافع شان نیستند؟!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: محل سقوط بوئینگ ۷۳۷ کوبا

تصاویر مردم محلی از محل سقوط بوئینگ ٧٣٧ كوبا در اطراف فرودگاه خوزه مارتی هاوانا

ویدیو: آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار

آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار از ویدئوهای پربازدید روزهای اخیر در شبکه های مجازی

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان