کویت یک میلیون تبعه خارجی را اخراج می کند

شناسه خبر: 92408 چهارشنبه ۱ دي ۱۳۹۵, ۲۳ : ۱۴ : ۰۰
کویت یک میلیون تبعه خارجی را اخراج می کند
پارلمان کویت در حال بررسی طرحی است که بر اساس آن بتواند ترکیب جمعیتی این کشور را اصلاح کند ،براساس این طرح یک میلیون شهروند خارجی از این کشور اخراج می شوند.
۵۵آنلاین :

بر اساس طرحی که پارلمان کویت در دستور کار دارد، در ازای هر شهروند کویتی تقریبا یک تبعه خارجی در این کشور اقامت خواهد داشت ؛این در حالی است که هم اکنون نسبت اتباع خارجی به شهروندان کویتی 2.5 به یک نفر است.
خلیل ابل، از نمایندگان پارلمان کویت در این زمینه ابراز امیدواری کرد دولت کویت بتواند یک میلیون نفر از نیروی کار سرگردان و حاشیه نشین و افرادی که دارای پرونده ها و جرایم قضایی هستند از این کشور اخراج کند.
براساس طرحی که وی ارائه کرده است، اولویت اقامت برای اتباع دارای تحصیلات و مدرک دانشگاهی و همچنین کسانی که بیش از 20 سال در کویت اقامت داشته و پرونده های قضایی علیه آنها وجود نداشته باشد خواهد بود.
همچنین براساس دستورالعمل پنج ساله که با توجه به نیاز نیروی کار کویت تنظیم خواهد شد، درصد اتباع هیچ کشوری بیش از 30 درصد تعداد شهروندان کویتی نخواهد بود.
این موضوع در حالی مطرح گردیده است که نیاز شهروندان کویتی به اتباع خارجی برای در دست داشتن مشاغل خدماتی، کاهش تعداد اتباع خارجی را به امری چالش برانگیز تبدیل کرده است.
وزارت کشور کویت نیز با صدور بیانیه ای تاکید کرده است نیروهای کار خارجی که قصد دریافت اقامت برای خانواده های خود را دارند باید ماهیانه حداقل معادل 1500 دلار دستمزد دریافت کنند و در غیر این صورت، از به همراه داشتن خانواده در کویت محروم خواهند بود.
این در حالی است که پیش از این شرط دولت کویت برای اعطای اقامت به خانواده های اتباع خارجی داشتن حقوق ماهیانه معادل 800 دلار از سوی سرپرست خانواده بوده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با مهتاب باغ در آگرا

معرفی باغی با معماری ایرانی و گمتر شناخته شده در آگرای هند

عصر طلایی آزادی بیان و مسمومیت دموکراسی

در بیشتر تاریخ مدرن، آسان‌ترین راه برای متوقف کردن گسترش یک ایده، ممانعت از انتشار مکانیکی آن بوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان