کویت خواستار آزادی 500 میلیون دلار سرمایه خود در دبی شد

شناسه خبر: 150265 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۲ : ۲۳ : ۰۰
کویت خواستار آزادی 500 میلیون دلار سرمایه خود در دبی شد
یک سال بعد از مسدود شدن 500 میلیون دلار سرمایه متعلق به صندوق سرمایه گذاری مستقیم کویت به اتهام پولشویی ، دادستان کل کویت با علنی کردن اختلاف از دبی خواست این مبلغ را آزاد کند.
۵۵آنلاین :

این پول به دستور بانک مرکزی امارات در نوامبر سال 2017 میلادی در یک بانک دبی مسدود شد.
گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه خبری 'الخلیج الجدید' حاکیست : دادستان کل کویت در نامه ای به تاریخ 16 اکتبر به اسناد قانونی بودن این پول اشاره کرده و از همتای خود در دبی خواسته به آزاد کردن این سرمایه کمک کند.
دادستان کویت در این نامه آورده است : ما خواهان همکاری سازنده شما هستیم تا دستور دهید این پول آزاد شود و 125 میلیون دلار به حساب سازمان بنادر کویت و 79 میلیون دلار به حساب موسسه امنیت اجتماعی انتقال یابد و بقیه پول های مسدود شده بین سایر سهامداران تقسیم شود.
سازمان بنادر و موسسه امنیت اجتماعی از سرمایه گذاران صندوق سرمایه گذاری مستقیم کویت هستند .
این گزارش می افزاید : مقامات اماراتی می گویند که این بازرسی بدون اطلاع قبلی توسط مقامات دبی انجام شد تا مشخص شود پولهای فرستاده شده از یک بانک در فیلیپین به حساب یک صندوق سهام خصوصی در دبی مشمول پولشویی می شود یا نه اما به نظر کویت مسدود کردن این پول روابط با دبی، متحد محلی آن را که دلیل این بازرسی پول‌شویی را اعلام نکرده به خطر می اندازد.
کارشناسان اقتصادی منطقه می گویند : اختلاف بر سر این میزان دارایی می تواند به اختلافات سیاسی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که در یک سال و نیم گذشته شدت گرفته است ، می افزاید .
عربستان ، امارات ، بحرین و مصر از 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر ، تمامی روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی بر روی قطر را هم بستند.
این تنش باعث شد تا امارات ، عربستان و بحرین در یک سو و قطر ، کویت وعمان در سوی دیگر این اختلاف قرار گیرند.
تلاش های امیر کویت و رییس جمهوری آمریکا برای حل این تنش تاکنون موفق نبوده است .


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مسیح علی‌نژاد، کودکان شوشتر و یتیمی ملت ایران

علینژاد اگر چنین عکسهایی را از کودکان بریتانیایی/آمریکایی منتشر میکرد تمام اکانتهای مجازیش بلافاصله بسته، توسط پلیس بازداشت و تا دادگاه از روزنامه‌نگاری منع میشد و رساته‌ها بصورت خودکار و براساس عرف از تریبون دادن به او خودداری میکردند. اما انگار کودکان و جامعه ایرانی یتیم اند

چرا ادبیات نمی دانیم؟

کشوری که بنیان فکریش بر شعر و نظم ادبی استوار شده به جایی رسیده است که نسل دانشجوی هنر، شاعر ملی اش را نمی شناسد دلیل کجاست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر