نتیجه‌ای یافت نشد.

کویت خواستار آزادی 500 میلیون دلار سرمایه خود در دبی شد

شناسه خبر: 150265 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۲ : ۲۳ : ۰۰
کویت خواستار آزادی 500 میلیون دلار سرمایه خود در دبی شد
یک سال بعد از مسدود شدن 500 میلیون دلار سرمایه متعلق به صندوق سرمایه گذاری مستقیم کویت به اتهام پولشویی ، دادستان کل کویت با علنی کردن اختلاف از دبی خواست این مبلغ را آزاد کند.
۵۵آنلاین :

این پول به دستور بانک مرکزی امارات در نوامبر سال 2017 میلادی در یک بانک دبی مسدود شد.
گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه خبری 'الخلیج الجدید' حاکیست : دادستان کل کویت در نامه ای به تاریخ 16 اکتبر به اسناد قانونی بودن این پول اشاره کرده و از همتای خود در دبی خواسته به آزاد کردن این سرمایه کمک کند.
دادستان کویت در این نامه آورده است : ما خواهان همکاری سازنده شما هستیم تا دستور دهید این پول آزاد شود و 125 میلیون دلار به حساب سازمان بنادر کویت و 79 میلیون دلار به حساب موسسه امنیت اجتماعی انتقال یابد و بقیه پول های مسدود شده بین سایر سهامداران تقسیم شود.
سازمان بنادر و موسسه امنیت اجتماعی از سرمایه گذاران صندوق سرمایه گذاری مستقیم کویت هستند .
این گزارش می افزاید : مقامات اماراتی می گویند که این بازرسی بدون اطلاع قبلی توسط مقامات دبی انجام شد تا مشخص شود پولهای فرستاده شده از یک بانک در فیلیپین به حساب یک صندوق سهام خصوصی در دبی مشمول پولشویی می شود یا نه اما به نظر کویت مسدود کردن این پول روابط با دبی، متحد محلی آن را که دلیل این بازرسی پول‌شویی را اعلام نکرده به خطر می اندازد.
کارشناسان اقتصادی منطقه می گویند : اختلاف بر سر این میزان دارایی می تواند به اختلافات سیاسی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که در یک سال و نیم گذشته شدت گرفته است ، می افزاید .
عربستان ، امارات ، بحرین و مصر از 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر ، تمامی روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی بر روی قطر را هم بستند.
این تنش باعث شد تا امارات ، عربستان و بحرین در یک سو و قطر ، کویت وعمان در سوی دیگر این اختلاف قرار گیرند.
تلاش های امیر کویت و رییس جمهوری آمریکا برای حل این تنش تاکنون موفق نبوده است .


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر