کویت خواستار آزادی 500 میلیون دلار سرمایه خود در دبی شد

شناسه خبر: 150265 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۲ : ۲۳ : ۰۰
کویت خواستار آزادی 500 میلیون دلار سرمایه خود در دبی شد
یک سال بعد از مسدود شدن 500 میلیون دلار سرمایه متعلق به صندوق سرمایه گذاری مستقیم کویت به اتهام پولشویی ، دادستان کل کویت با علنی کردن اختلاف از دبی خواست این مبلغ را آزاد کند.
۵۵آنلاین :

این پول به دستور بانک مرکزی امارات در نوامبر سال 2017 میلادی در یک بانک دبی مسدود شد.
گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه خبری 'الخلیج الجدید' حاکیست : دادستان کل کویت در نامه ای به تاریخ 16 اکتبر به اسناد قانونی بودن این پول اشاره کرده و از همتای خود در دبی خواسته به آزاد کردن این سرمایه کمک کند.
دادستان کویت در این نامه آورده است : ما خواهان همکاری سازنده شما هستیم تا دستور دهید این پول آزاد شود و 125 میلیون دلار به حساب سازمان بنادر کویت و 79 میلیون دلار به حساب موسسه امنیت اجتماعی انتقال یابد و بقیه پول های مسدود شده بین سایر سهامداران تقسیم شود.
سازمان بنادر و موسسه امنیت اجتماعی از سرمایه گذاران صندوق سرمایه گذاری مستقیم کویت هستند .
این گزارش می افزاید : مقامات اماراتی می گویند که این بازرسی بدون اطلاع قبلی توسط مقامات دبی انجام شد تا مشخص شود پولهای فرستاده شده از یک بانک در فیلیپین به حساب یک صندوق سهام خصوصی در دبی مشمول پولشویی می شود یا نه اما به نظر کویت مسدود کردن این پول روابط با دبی، متحد محلی آن را که دلیل این بازرسی پول‌شویی را اعلام نکرده به خطر می اندازد.
کارشناسان اقتصادی منطقه می گویند : اختلاف بر سر این میزان دارایی می تواند به اختلافات سیاسی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که در یک سال و نیم گذشته شدت گرفته است ، می افزاید .
عربستان ، امارات ، بحرین و مصر از 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر ، تمامی روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی بر روی قطر را هم بستند.
این تنش باعث شد تا امارات ، عربستان و بحرین در یک سو و قطر ، کویت وعمان در سوی دیگر این اختلاف قرار گیرند.
تلاش های امیر کویت و رییس جمهوری آمریکا برای حل این تنش تاکنون موفق نبوده است .


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پارک، خانه شما نیست! سگ‌ها را ببندید

دستکم سگ های بزرگ، عامل بالقوه خطر هستند و به استناد همین قوانین موجود، پلیس می تواند از تردد آنها در معابر عمومی جلوگیری کند. به نظر می رسد، اکثریت نیز با این پیشنهاد موافق باشند چرا که سگ هایی مانند سگ های حادثه ساز لواسان، در هر نقطه دیگری می توانند فجایعی حتی بدتر بیافرینند

ریشه جدایی مردم از سیاست مداران چیست؟

آدمی، موجودی هوشمند و سودجو است که تلاش می کند با کمترین هزینه، بیشترین منفعت را به سوی خود جذب کند. وقتی تعداد انسان ها از «یک» فراتر رود، زمینه تزاحم فراهم می آید. بنا به تعریف، حکومت شکل می گیرد تا منافع جمعی اتباعش را تامین و تزاحم بین آن ها را مدیریت کند. اما در جهان واقعی، موضوع این قدرساده نیست. قدرت، به طور وسیعی نه در خدمت منافع جامعه بلکه برای جلب منفعت حکمران به کار رفته است. در واقع حاکم در برابر این سوال قرار می گیرد که وقتی قدرت را در دست دارد، چرا نباید آن را حداکثری، فراگیر، مطلق، مادام العمر و موروثی کند؟ پادشاهی که نوع غالب حکومت در تاریخ بشر است- این گونه زاده می شود. سوال بزرگ یک شاه همیشه آن است که چگونه می تواند تزاحم منافع خود با رعایایش را به صورت بهینه مدیریت کند؟ جوری که خودش بیشترین و ماندگارترین نفع را ببرد، ارکان حکومتش دلایل کافی برای حمایت از او داشته باشند و رعیت نیز آن قدر بهره ببرد که نیاشوبد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: سایه مرگبار مالچ پاشی بر طبیعت خوزستان

در حالی که متخصصان و کارشناسان بارها کانون ریزگردها را قسمت های خشک شده تالاب های جنوب کشور، به ویژه هورالعظیم و راه مهار آن را پاشیدن ریگ دانسته اند، دست دولت و پیمانکاران "مالچ پاش" بر پوشاندن شنزارها و ماسه زارهای خوزستان با گرد مرگ اصرار دارند.

ویدیو: صید ماهی سمان و هامور به روش خیه یا خطره در ساحل عسلویه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر