نتیجه‌ای یافت نشد.

کوربین: باید در مدارس درباره تاریخ برده‌داری و استعمارگری بریتانیا آموزش داده شود

شناسه خبر: 147474 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷, ۵۴ : ۱۶ : ۰۰
کوربین: باید در مدارس درباره تاریخ برده‌داری و استعمارگری بریتانیا آموزش داده شود
رهبر حزب اپوزیسیون انگلیس خواستار تدریس «بی‌عدالتی‌ها و استعمار امپراطوری بریتانیا» به کودکان انگلیسی شد.
۵۵آنلاین :

 «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس پیشنهاد داده است در مدارس انگلیسی درباره «بی‌عدالتی‌های عمیقِ امپراطوری بریتانیا» تدریس شود.

به نوشته روزنامه «تلگراف»، کوربین که رهبر حزب اپوزیسیون انگلستان است، گفته است مدارس این کشور باید به کودکان درباره استعمار، برده‌داری و میراث امپراطوری بریتانیا آموزش دهند. 

وی همچنین خواستار بهبود آموزش درباره تاریخ بریتانیایی‌های سیاه‌پوست شده است. کوربین گفته است باید به نسل آینده درباره برده‌داری و تلاش‌ها برای اعلامیه آزادی سیاهان تعلیم داد.

کوربین در سفر به شهر «بریستول» برای بزرگداشت «ماه تاریخ سیاهان» خواهد گفت این مسئله حیاتی است که نسل آینده درباره نقش سیاهان بریستول در تاریخ کشور و تلاش‌هایشان برای برابری نژادی اطلاعات داشته باشد. 

وی همچنین خواهد گفت: «"ماه تاریخ سیاهان" فرصتی حیاتی است تا سهم زیاد سیاهان بریتانیایی در این کشور را جشن بگیریم، تا بازتاب آن را بر تاریخ مشترکمان داشته باشیم و این اطمینان را بدهیم که چنین بی‌عدالتی‌های عمیقی هرگز دوباره اتفاق نخواهند افتاد».

وی در این سخنرانی به رسوایی «ویندراش» اشاره خواهد کرد و تاکید می‌کند که مراسم ماه تاریخ سیاهان اهمیت به سزایی دارد.

اردیبهشت گذشته، وزارت کشور انگلیس هزاران کارت ورودی متعلق به اعضای گروهی موسوم به «نسل ویندراش» را نابود کرد. این اقدام، اثبات حقوق شهروندی اعضای فاقد ویزای نسل ویندراش را سخت‌تر می‌کند. این افراد کسانی هستند که از کشورهای کارائیب در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ میلادی به همراه والدین خود همزمان با اولین موج مهاجرت‌ها از کشورهای مشترک‌المنافع به انگلیس آمده بودند. 

در همان زمان جرمی کوربین ضمن انتقاد از این اقدام دولت محافظه‌کار انگلیس، گفته بود که دولت انگلیس بی‌کفایت و بی‌رحم است و این برخورد وزارت کشور را شرم‌آور نامیده بود.  


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

کار ایشان تشویش بازار ارز نبود ؟

حسین راغفر اقتصاد دانی که عاشق چاپ پول بدون پشتوانه است و اعتقاد دارد تورم به چاپ پول ربطی ندارد و دولت های مختلف هم عاشق این دیدگاه هستند چون دستشان را به راحتی در جیب مردم می کنند پیش بینی کرده بود پایان سال 97 قیمت ارز 40 هزار تومان خواهد شد . سوال اینجاست که آیا این کار تشویش و اختلال در بازار ارز نیست و کسی نبايد با این پیش بینی های بی اساس مقابله کند .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر