نتیجه‌ای یافت نشد.

کودکان کار اکثراً فاقد اسناد هویتی اند

شناسه خبر: 181069 سرویس: اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸, ۲۶ : ۰۰ : ۰۰
کودکان کار اکثراً فاقد اسناد هویتی اند
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان خبر داد و گفت: بررسی‌ها در سطح تهران نشان می‌دهد که ۶۵ تا ۷۰ درصد کودکان کار و خیابان، اسناد هویتی ندارند.
۵۵آنلاین :

حبیب اله فرید  گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان اجرا می شود.

وی افزود: با حوزه مددکاری، شهرداری، سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با بهزیستی به همراه استانداری، طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان اجرایی می‌شود.

فرید گفت: در این طرح، رویکرد مدیریت موردی مورد توجه قرار می گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که نحوه اجرای طرح، با استقرار خودروهای ون در سطح خیابان همراه است، گفت: مهم این است ایجاد اعتماد کنیم؛ به اعتقاد ما وجود کودک در خیابان عملی نادرست بوده و نوعی کودک آزاری محسوب می شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: شاید دلیل حضور کودک در خیابان مشکل معیشتی خانواده باشد که در این صورت هم ما و هم کمیته امداد کمک خواهیم کرد و مبالغی را اختصاص می‌دهیم.

فرید با تاکید بر حمایت مورد به مورد کودکان گفت: البته فراموش نشود که بسیاری از این کودکان غیر ایرانی و اتباع هستند؛ هویت ندارند و ممکن است پای قاچاق کودک در میان باشد و هزاران بلا در کمین این کودکان وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: اکنون به نظر می رسد فضای کودک در خیابان رعایت و نمی دانیم این کودکان از کجا آمده و هویتشان چیست؛ چراکه اکثرا بی‌هویت هستند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بررسی‌ها در سطح تهران نشان می دهد که ۶۵ تا ۷۰ درصد  این کودکان اسناد هویتی ندارند و این مقوله در بسیاری از کشورها اینگونه نیست چراکه معتقدند حضور کودک در خیابان کودک آزاری محسوب می‌شود.

فرید گفت: گاهی نهادهای بین المللی به ما ایراد می‌گیرند که چرا کودکان سرچهاراه‌ها هستند و رها شده‌اند و ما را با قاچاقچیان که این کودکان را با ۲ تا ۳ میلیون تومان می‌خرند و سر چهارراه می‌گذارند، یکی می بینند.

وی اظهار کرد: سازوکار اجرایی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان همانند گذشته بوده است؛ جذب از سطح خیلی تنهاست اما عمدتا نمی خواهیم کودکان در مراکز نگهداری شوند به این ترتیب بر اساس گزارش مددکاری گام های بعدی حمایت از کودکان طراحی و اجرا می شود.

فرید گفت: اگر کودکان اتباع هم باشند باید تعیین تکلیف شوند البته کودکان اتباع را به تنهایی رد مرز نمی کنیم بلکه ابتدا با خانواده های آنها تماس می گیریم و اگر تنها باشند که موارد کمی هست، سفارت همان کشور اقدامات لازم را انجام خواهد داد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

راه رهایی از تحریم ها چیست؟

مناطق آزاد از جمله­ بخش ­های نظام اقتصادی کشور هستند که به واسطه قرار گرفتن در حوزه استثنائات تجاری می ­توانند وسیله ­ای برای توسعه صنعتی باشند و مسیر ورود به بازارهای جهانی را از طریق تقویت تولید، صادرات و سرمایه­ گذاری خارجی برای اقتصاد کشور فراهم کنند، اقدامی که سایر کشورها از آن بهره­ برده ­اند و از طریق این مناطق توانسته­ اند اقتصاد کشور خود را در رقابت با بازارهای جهانی و در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهند.هم اکنون در کل کشور هفت منطقه آزاد وجود دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر