نتیجه‌ای یافت نشد.

کنگره آمریکا درباره فعالیت نظامی چین در آفریقا تحقیق می کند

شناسه خبر: 129636 سرویس: جهان ، سیاست يكشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۷, ۵۹ : ۲۳ : ۰۰
کنگره آمریکا درباره فعالیت نظامی چین در آفریقا تحقیق می کند
در ادامه تلاش های آمریکا برای محدود کردن قدرت رقابتی چین، کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان این کشور قصد دارد درباره تلاش پکن برای گسترش قدرت نظامی و اقتصادی خود در آفریقا تحقیق کند.
۵۵آنلاین :

 «دوین نانز» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با اعلام این خبر افزود: سرمایه گذاری چین در آفریقا باعث تقویت سهم این کشور از بازار جهانی می شود.
نانز با اشاره به تاسیس پایگاه نظامی از سوی چین در جیبوتی در شاخ آفریقا و همچنین در مدخل دریای سرخ، مدعی شد که پکن افزون بر توانمندی های نظامی، با این کار قصد کنترل حکومت های منطقه را دارد.
نانز تصریح کرد که نفوذ سیاسی در کشوری در مدخل دریای سرخ که شریان کشتیرانی در جهان است، این امکان را به چین می دهد که جریان تجارت جهانی را قطع کند.
عضو ارشد کنگره آمریکا همچنین ادعا کرد که پکن از سرمایه گذاری در کشورهای آفریقایی امکان فشار به این کشورها در رای دادن به نفع چین در رای گیری های سازمان ملل را در اختیار آن قرار می دهد.
دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اقدامات تنبیهی علیه چین را به دلیل آنچه سرقت مالکیت معنوی آمریکا می خواند، افزایش داده است.
ترامپ هفته گذشته دستور آغاز اقدامات برای افزایش تعرفه برخی از کالاهای وارداتی از چین به ارزش 60 میلیارد دلار را صادر کرد.
ترامپ همچنین پیشتر تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را افزایش داده بود که به شدت مورد انتقاد و اعتراض چین قرار گرفت. 
 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر