نتیجه‌ای یافت نشد.

کنگره آمریکا درباره فعالیت نظامی چین در آفریقا تحقیق می کند

شناسه خبر: 129636 سرویس: جهان ، سیاست يكشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۷, ۵۹ : ۲۳ : ۰۰
کنگره آمریکا درباره فعالیت نظامی چین در آفریقا تحقیق می کند
در ادامه تلاش های آمریکا برای محدود کردن قدرت رقابتی چین، کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان این کشور قصد دارد درباره تلاش پکن برای گسترش قدرت نظامی و اقتصادی خود در آفریقا تحقیق کند.
۵۵آنلاین :

 «دوین نانز» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با اعلام این خبر افزود: سرمایه گذاری چین در آفریقا باعث تقویت سهم این کشور از بازار جهانی می شود.
نانز با اشاره به تاسیس پایگاه نظامی از سوی چین در جیبوتی در شاخ آفریقا و همچنین در مدخل دریای سرخ، مدعی شد که پکن افزون بر توانمندی های نظامی، با این کار قصد کنترل حکومت های منطقه را دارد.
نانز تصریح کرد که نفوذ سیاسی در کشوری در مدخل دریای سرخ که شریان کشتیرانی در جهان است، این امکان را به چین می دهد که جریان تجارت جهانی را قطع کند.
عضو ارشد کنگره آمریکا همچنین ادعا کرد که پکن از سرمایه گذاری در کشورهای آفریقایی امکان فشار به این کشورها در رای دادن به نفع چین در رای گیری های سازمان ملل را در اختیار آن قرار می دهد.
دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اقدامات تنبیهی علیه چین را به دلیل آنچه سرقت مالکیت معنوی آمریکا می خواند، افزایش داده است.
ترامپ هفته گذشته دستور آغاز اقدامات برای افزایش تعرفه برخی از کالاهای وارداتی از چین به ارزش 60 میلیارد دلار را صادر کرد.
ترامپ همچنین پیشتر تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را افزایش داده بود که به شدت مورد انتقاد و اعتراض چین قرار گرفت. 
 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تاثیر ارتباطات جدید بر ابعاد زندگی بشری

قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر تاثیرات ابزارهای ارتباطی نوین بر ابعاد مختلف زندگی بشری در عصر حاضر.

مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد

نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد آقای استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می کردم، اشتباه بود." "روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد

ویدیو : درگیری خرس و روستاییان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر