کمک به حوزه مسکن

شناسه خبر: 153532 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷, ۲۹ : ۱۹ : ۰۰
کمک به حوزه مسکن
کارشناس مسائل سیاسی گفت: ایران درچهار دهه گذشته در دو حوزه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر و مقابله با تروریسم، نقش بسیار پررنگی در حفظ امنیت جهان و منطقه و تشدید تحریم ها علیه کشورمان ایفا کرده و تحریم ایران و کاهش این روند، باعث زیان اروپایی ها خواهد شد.
۵۵آنلاین :

حسن هانی زاده روز  درباره سخنان رییس جمهوری در دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور آسیایی درخصوص تامین امنیت و ثبات غربی های توسط جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با تقدیم هزاران شهید و جانباز نیروهای نظامی، انتظامی و مرزبانی در طول چهار دهه حس مسئولیت پذیری خود در قبال مبارزه با تروریسم و تقابل با مافیای مواد مخدر را نشان داده است.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که جمهوری اسلامی در مبارزه با این دو پدیده به تنهایی عمل کرده است، یادآور شد: مسئولیت پذیری ایران در قبال جامعه جهانی و همکاری صادقانه با نهادهای بین المللی نشان داد که ایران در تلاش است علاوه بر حفظ امنیت مرزهای خود، سدی در قبال امنیت روانی و اجتماعی جوامع اروپایی باشد.
هانی زاده به خروج آمریکا از برجام اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر اروپایی ها در برابر یک آزمون بسیار مهم قرار دارند و باید ثابت کنند که استقلال نظر دارند و سیاست های خارجی خود را به دور از فشارهای آمریکا ترسیم می کنند.
وی تاکید کرد: اگر اتحادیه اروپا به تعهدات خود در قبال برجام عمل کند، قطعا امنیت روانی و اجتماعی اروپا پایدار خواهد ماند در غیر این صورت با تشدید تحریم و تضعیف ایران، جمهوری اسلامی نمی تواند نقش خود را در قبال سیل پناهجویان و همچنین ترانزیت مواد مخدر و جریان های تکفیری ادامه دهد و مجبور به بازنگری در سیاست های خود خواهد.
کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر این که با تشدید تحریم ها نباید ایران هزینه های برقراری امنیت جهانی را بر دوش بکشد، تصریح کرد: تداوم تحریم ها باعث می شود کشورمان نتواند مسئولیت حفظ امنیت روانی و اجتماعی اروپا را بر عهده بگیرد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شنبه گذشته در دومین کنفرانس روسای مجالس ایران، افغانستان ، پاکستان ، ترکیه ، چین و روسیه اظهار داشت: ایران به حکم رسالت بزرگ خود امروز، سد بزرگی در برابر سوداگران خشونت و دلالان فلاکت بوده است و بهای سنگین این ایستادگی را هزاران نفر از دلاوران ما با جانشان پرداخته‌اند. ما سالانه 800 میلیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر صرف می‌کنیم که نتیجه آن تضمین سلامتی افزون تر ملت‌ها از شرق اروپا تا غرب آمریکا و از شمال آفریقا تا غرب آسیاست.
وی افزود: برای لحظه ای تصور کنید که اگر رخنه‌ای در این سد ایجاد شود چه فاجعه‌ای به بار می‌آید. بدون این فداکاری‌ها و هزینه‌ها این منطقه، شاهد ظهور و قدرت‌گیری خلافت وحشیانه داعش در پهنه‌ای بسیار پهناور بود. دستاورد این اهتمام، امنیت جان انسان‌ها فارغ از ملیت، قومیت و مذهب در سراسر جهان است.
روحانی یادآور شد: از غربی‌ها انتظار نداریم که سهم‌شان را در ازای امنیت و ثباتی که برای آنها تامین کرده‌ایم، بپردازند اما بدانند که با تحریم ایران، به توانایی ما برای مبارزه با مواد مخدر و تروریسم آسیب می‌زنند. به تحریم‌کنندگان هشدار می‌دهم اگر توانایی‌های ما در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در خاستگاه آنها ضربه‌ای ببیند شما نخواهید توانست از زیر آوار مواد مخدر، پناهجویان و بمبها و ترورها به سلامت خارج شوید.
وی خاطرنشان کرد: با تضعیف ایران از راه تحریم، خیلی‌ها در امان نخواهند بود؛ آنها که حرف ما را باور ندارند، خوب است به نقشه جغرافیا نگاهی بیاندازند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر