نتیجه‌ای یافت نشد.

کشورهای بدون نفت اقتصاد را چگونه اداره می‌کنند؟

شناسه خبر: 174893 سرویس: جهان ، کسب و کار ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸, ۳۹ : ۱۶ : ۰۰
کشورهای بدون نفت اقتصاد را چگونه اداره می‌کنند؟
یک کارشناس حوزه کار با تاکید بر مشارکت دادن بخش خصوصی در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان کشور گفت: جریان کارآفرینی و فضای کسب و کار در کشور باید از طریق بخش خصوصی پیش برود.
۵۵آنلاین :

یک کارشناس حوزه کار با تاکید بر مشارکت دادن بخش خصوصی در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان کشور گفت: جریان کارآفرینی و فضای کسب و کار در کشور باید از طریق بخش خصوصی پیش برود.

علی‌اکبر لبافی بخش خصوصی را بهترین جایگزین درآمدهای نفتی دانست و گفت: بخش خصوصی به منزله حذف مداخلات دولتی و قوانین زائد است که باید در تمام بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات ورود کند و جریان کارآفرینی از طریق آن پیش برود.

وی با طرح این پرسش که کشورهایی که نفت و گاز ندارند اقتصاد خود را چگونه اداره می‌کنند؟ ادامه داد: این کشورها مزیت‌های داخلی خود را باور کرده و به سراغ بخش خصوصی رفته‌اند، حمل و نقل، خدمات، صنعت و کشاورزی خود را به دست بخش خصوصی سپرده‌اند و دولت تنها نظارت می‌کند؛ لذا معتقدم بخش خصوصی قوی می‌تواند برای کشور ارزآوری و درآمدزایی داشته باشد و صندوق‌های بیمه‌ای را تقویت کند.

این کارشناس حوزه کار گفت: چه نفت داشته باشیم یا نداشته باشیم تنها راه موجود تقویت بخش خصوصی است، وقتی قوانین مداخله‌جویانه داریم باید روی بخش خصوصی متمرکز شویم. کره ظرف ۱۰ سال از بخش خصوصی خود حمایت کرد و پس از آن فرمان‌های اجرایی و تصمیم‌گیری‌های خود را با هماهنگی بخش خصوصی صادر کرد ولی آیا ما هم در تمام تصمیم‌گیری‌ها از بخش خصوصی مشورت می‌گیریم؟

لبافی با تاکید بر اینکه قوانین و مقررات زائد باید از پیش پای بخش خصوصی برداشته شود، افزود: دولت با مهیا کردن بستر فعالیت بخش خصوصی و صرف کمترین هزینه می‌تواند به اهداف اقتصادی پیش‌بین شده در برنامه ششم دست پیدا کند.

بسیاری از فعالان اقتصادی و بازرگانی، مشارکت بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی را خواستار شده و مشورت با بخش خصوصی را در تحقق منافع بلندمدت کشور مؤثر می‌دانند. به اعتقاد آنها بخش خصوصی در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌های توسعه اقتصادی نباید صرفاً نقش مجری‌گری داشته باشد.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
رضابانکی ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ ۱۳:۰۸
بدون دقت وسربه هوا حرف نیزنید باعث بدبختی زیادی ازافراد میشوی۰۰۰مردک کره تحریم نیست میدانی مبفهمی تحریم یعنی چه میدانی نمیتونی پولت بگیری بدهی واریزکنی برداست کنی یعنی چه ۰میدونی ریال ثبات ندارد یعنی چه میدونی وقتی جنسی واردوصادر میکنی باچه مشکلاتی مواجه اید ویک جنس ۱۰۰۰دلاری برای کشورهایی که تحریم نیستند برای تولیدکننده تو قریب۱۶۰۰تاحتی ۲۶۰۰هم محاسبه میشه اونوقت چگونه میخوای رقابت کنی تو موادخام موردنیازت نسبت به شرکتهای سایر کشورها ۲۰۰درصد ۲برابر خریده ای ومیخوای بااونهارقابت کنی وقتی محتکرین دلار وسکه درامدشان سربه فلک کشیده واتحادبه طلافروشان تبلیغ گرانی وانحراف واحتکارمیکند خداییش به چشم میبینی چگونه مغازه های کلان ملت رابه طلای اب سده تشویق میکنند درحالیکه شمش طلا وطلای اب سده باید باید جرم تلقی شود درسیما مرتب اطلاع رسانی سود غیرازواحدصنفی شرکت تولید طلا وجواهرات احدی حق معامله نداشته وبا جریمه بسیارسنگین مواجه است تا لااقل ملت به سود معقول راضی شو ند واین مفتخورهای محتکر نبینند که چگونه درامدهای کلان به جیب میزنندواز کارکردن وزحمت منصر ف نشوند
3 1 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر