کشف3هزار راس دام قاچاق در سیستان وبلوچستان

شناسه خبر: 114970 سرویس: اجتماعی ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
کشف3هزار راس دام قاچاق در سیستان وبلوچستان
دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و206 راس دام قاچاق امسال در استان کشف شد که در مقایسه با هزار و 806 راس کشفیات سال گذشته، رشد 77 درصدی را نشان می دهد.
۵۵آنلاین :

 

محمد شریف خالقی با اشاره به اینکه عمده قاچاق در استان احشام است اظهارداشت: با توجه به اهمیت این حوزه در سالهای اخیر برای مبارزه با قاچاق دام اقدامات مناسب و مطلوبی نظیر پلاک کوبی دام های سنگین و شتر در استان به اجرا در آمده است.
وی ادامه داد: هم اینک پلاک کوبی دام در حدود 90 درصد دام های سنگین و 60 درصد شترهای سیستان و بلوچستان انجام شده است.
دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که کاهش اشتغال، تضعیف تولید کنندگان داخلی، صدمه زدن به وارد کنندگان قانونی کالا، انباشت ثروت و آسیب پذیری مرزهای کشور از جمله اثرات مخرب قاچاق کالا و ارز است مبارزه با این پدیده شوم به صورت جدی در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.
وی ادامه داد: علاوه بر دام امسال سه میلیون و 447 هزار و 440 نخ سیگار،260 هزار و 531 قلم انواع لوازم آرایشی،341 هزار و 927 کیلوگرم برنج، 26 هزار و 868 کیلوگرم چای، چهار میلیون و 380 هزار و 54 لیتر سوخت و 859 هزارو 366 قلم انواع دارو نیز در این مدت در سیستان و بلوچستان کشف شد.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان گفت: یکی از راههای مبارزه با قاچاق کالا که هم اینک در استان مورد توجه جدی قرار گرفته کنترل کالا درمسیرهای ارتباطی است که در این زمینه امسال 159 دستگاه نفت کش با محموله های 300 هزار لیتر مواد سوختی توقیف شده اند.
خالقی قاچاق البسه دست دوم را از دیگر مشکلات سیستان و بلوچستان ذکر کرد و گفت: در سال 93 با ورود جدی این نهاد 570 واحد عرضه کننده البسه دست دوم در استان شناسایی شدند که بخش وسیعی از آنها دارای پروانه فعالیت بودند.
وی ادامه داد: بعد ازورود جدی این نهاد به این بخش برای جلوگیری از قاچاق، از سال 93 به بعد هیچ پروانه کسب در این زمینه صادر نشده و واحدهایی که تاریخ اعتبار پروانه فعالیتشان به اتمام رسید نیز باطل می شوند.
وی افزود: برای جلوگیری از وارد شدن مشکلات اقتصادی برای فعالان این حوزه و ترغیب آنان به سمت مشاغل مناسب در استان نیز با همکاری بانک ها و دستگاههای مختلف برنامه ریزی های لازم نظیر اعطای تسهیلات برای نوسازی، فروش و تغییر واحدهای صنفی در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشورهای افغانستان و پاکستان و حوزه دریای عمان هم مرز است.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

باخت بزرگ بارزانی‌ها

ارتش عراق در کمتر از ۲۴ ساعت توانست بر بخش بزرگی از کرکوک مسلط شود. آخرین خبرها حاکی از آن است که دولت عراق توانسته است حاکمیت خود را بر فرودگاه، ساختمان فرمانداری، میادین نفتی و مهم‌ترین پایگاه نظامی کرکوک اعاده کند.

روش‌هایی برای ساختن شبکه انسانی قوی

یک شبکه انسانی قوی مانند یک نردبان ترقی برای شما عمل می کند. سعی کنید ارتباط را در همه‌ی مواقع با شبکه انسانی خود فعال نگه دارید.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: مصاحبه خبرگزاری فرانسه با مردم ایران درباره اظهارات ترامپ

شهروندان تهرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، دیدگاه‌های خود را درباره اظهارات تازه دونالد ترامپ مطرح کردند.

ویدئو: پایین کشیدن پرچم کردستان توسط نیروهای دولت عراقی

نیروهای دولت مرکزی عراق فرودگاه، مهم‌ترین پایگاه نظامی و میادین نفتی را در غرب و شمال غرب کرکوک به کنترل خود درآورده‌اند.

تبلیغات متنی

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان