کشف گونه هاي جانوري جديد در اعماق دریاها و جنگل ها

شناسه خبر: 121755 سرویس: تصویر دوشنبه ۱۱ دي ۱۳۹۶, ۱۲ : ۱۹ : ۰۰
کشف گونه هاي جانوري جديد در اعماق دریاها و جنگل ها
محققان در سال 2017 توانستند چند نمونه از گونه هاي جديد جانوري را در اعماق درياها و جنگل ها کشف کنند.
۵۵آنلاین :

 دانشمندان در سال 2017 موفق به کشف چند گونه جانوري جديد در اعماق درياها و جنگل‌ها شدند که در پايين به آنها اشاره مي شود:
محققان هر روز گونه هاي جانوري جديد کشف نمي کنند، اما در سال 2017 بخت با آنها يار بود و توانستند چند نمونه از گونه هاي جديد جانوري را کشف کنند.

- کوسه درخشان دماغ دراز (Luminescent Lantern Shark)گونه هاي جانوري جديد کشف شده در سال 2017
فوريه گذشته پژوهشگران دانشگاه « فلوريدا آتلانتيک » گونه جديدي از کوسه را در اطراف جزاير شمال غربي هاوايي کشف کردند. اين ماهي جزو خانواده « چراغ کوسه‌ها » است که قادرند در مکان‌هاي تاريک از خود نور ساطع کنند. 
نام علمي اين کوسه مينياتوري به افتخار ليلا موستلو-وتربي (Laila Mostello-Wetherbee) دختر يکي از محققاني که در کشف اين ماهي مشارکت داشت، « Etmopterus lailae » تعيين شده است.

 

 

 • اورانگوتان تاپانولي (نام علمي Pongo tapanuliensis)گونه هاي جانوري جديد کشف شده در سال 2017
  گروهي از زيست شناسان بين المللي کشف اين گونه جديد اورانگوتان در جزيره سوماتراي اندونزي را دوم نوامبر گذشته در نشريه آمريکايي « کارنت بايولوژي » اعلام کردند.

 

 

 

 

 • مارمولک گِکولِپيس مِگالِپيس (Geckolepis megalepis)گونه هاي جانوري جديد کشف شده در سال 2017
  اين خزنده که گونه جديدي از گِکو (نوعي مارمولک) است، در ماداگاسکار کشف شده است. اين جانور از مدتي پيش کشف شده بود، اما محققان آن را در سال 2017 به عنوان يک گونه جداگانه طبقه بندي کردند.

 

 

 

 

 

 

 • آميب آرسِلا گندالفي (Arcella gandalfi)گونه هاي جانوري جديد کشف شده در سال 2017
  اين گونه جديد از آميب در جنوب شرقي برزيل کشف شده است و شکل آن شبيه کلاه « گندالف » ، شخصيت مشهور جادوگر « ارباب حلقه‌ها » است.
  دنيل لاهر از دانشگاه سن-پائولو در مقاله اي در نشريه « Acta-Protozoologica » گفت: « نمي دانيم که چرا اين آميب به چنين کلاهي نياز دارد. اين احتمال وجود دارد که اين غشا از آن در برابر اشعه هاي ماوراي بنفش يا خشک شدن محافظت مي کند.»

 

 • چوبک جزيره لرد هاو (Dryococelus australis)گونه هاي جانوري جديد کشف شده در سال 2017
  گروهي از دانشمندان موزه استراليا اين حشره عجيب را در هرم بال در اقيانوس آرام کشف کردند.

 

 

 

 

 

 

 • موش کيسه دار گونه هاي جانوري جديد کشف شده در سال 2017
  اين موش کيسه دار دم يالدار در استراليا شناسايي شده است.

 

 

 

 

- حلزون ماهي (Slugfish)کشف گونه هاي جانوري جديد در اعماق دریاها و جنگل ها
اين موجود عجيب در عمق 8/1 کيلومتري عمق درازگودال ماريانا در بخش شمال غربي اقيانوس آرام کشف شده است. به گفته محققان، اين جانور در رده جانوري شکم پايان آب ز


منبع : اسپوتنیک
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

وقتی آفت ها بلای جان درختان می‌شوند

این روزها محیط زیست در ابعاد مختلف دستخوش تغییرات و ناهنجاری‌های فراوان است. از سوی دیگر انسان هم هیچ تلاشی برای نجات این موهبت الهی ندارد. با بررسی وضعیت جنگل‌های کشور باید گفت که در سال‌های اخیر بسیاری از جنگل‌ها در خطر آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند. در دی ۹۶، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه به‌طور میانگین حدود ۱۵ هزار هکتار از جنگل‌های ایران دچار آتش‌سوزی می‌شود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به منابع طبیعی وارد می‌کند. قاسم سبزعلی اظهار کرد: سال‌جاری یک هزار میلیارد ریال برای تجهیز یگان‌های حفاظت منابع طبیعی کشور اختصاص داده شد که جذب آن می‌تواند سبب هم‌افزایی هر چه بیشتر در عرصه منابع طبیعی شود. او بیان کرد: میزان وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است. حال این بار آفت بلای جان جنگل‌های کشور شده است. در بهمن ۹۶، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: سالانه ۳۵ میلیون هکتار جنگل در اثر خسارت آفات و بیماری ها از بین می رود که ناشی از تغییر اقلیم و افزایش روند تجارت جهانی تولید چوب است. محمود هوشیار فرد اظهار کرد: گرم شدن و خشکی اقلیم می تواند بر بسیاری از عرصه ها که با آن مواجه هستیم، تاثیر بگذارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: چرا این بیابان بزرگ در اوکراین مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است؟

ویدیو: موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم

موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم. هفت سال از مرگ غلام رسول دینارزهی از قله های موسیقی بلوچستان گذشت. درباره او بیش تر بدانیم. ببینید!

خبرها

بیشتر