کشف ده‌ها گربه، تمساح و سوسک مومیایی‌شده در مصر

شناسه خبر: 150259 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۳ : ۲۲ : ۰۰
کشف ده‌ها گربه، تمساح و سوسک مومیایی‌شده در مصر
وزیر آثار باستانی مصر از کشف ده‌ها گربه، سوسک و تمساح مومیایی شده در هفت گور متعلق به دوران فراعنه در نزدیکی قاهره خبر داد.
۵۵آنلاین :

 خالد العنانی، وزیر آثار باستانی مصر، از کشف ده‌ها گربه، سوسک و تمساح مومیایی شده در هفت گور متعلق به دوران فراعنه در نزدیکی قاهره خبر داد.

خالد العنانی در این باره گفت: باستان شناسان مصری موفق شده اند سه گور کوچک متعلق به دوران پادشاهی جدید و چهار گور کوچک دیگر مربوط به دوران پادشاهی کهن مصر را پیدا کنند. درون این گورها صدها شیء شامل سوسک‌ها و تمساح‌های مومیایی شده وجود داشت. برای نخستین بار است چنین سوسک های مومیایی‌شده‌ای یافت می‌شود.

در میان محتویات دیگر این قبرها، علاوه بر سوسک‌های مومیایی‌شده، ده‌ها گربه مومیایی‌شده، صد مجسمه چوبی و طلا کاری شده گربه و یک گربه برنزی وجود داشت که به باستت (ایزد بانوی مصر باستان به شکل شیر ماده) پیشکش شده بود. تعداد این گربه ها نشان دهنده ارزش و احترام گربه سانان نزد مصریان باستان است.

مجسمه های دیگری شامل یک شیر، یک گاو و یک شاهین نیز در میان این اشیا یافت شد.

مصر در تلاش است تا صنعت حیاتی و مهم گردشگری خود را مجددا احیا کند. به دنبال ناآرامی هایی که از سال 2011 میلادی در مصر به وقوع پیوست، از رونق صنعت گردشگری مصر کاسته شد. وزارت آثار باستانی مصر در سال های اخیر اکتشافات زیادی انجام داده است به این امید که صنعت ارزآور گردشگری در این کشور را تقویت کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ظریف: آیا ایران باید مثل مرده دراز بکشد و به همه خواسته‌ها تن بدهد؟

یکی باید بایستد و بگوید اینجا جنگل نیست و قانون جنگل نیز نیست که عده‌ای بخواهند در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کنند و اینگونه اقدامات را انجام دهند.

فرهنگ چکیده ای از یک جامعه

در جوامع امروزی هویت یک ملت و یک کشور را با فرهنگ های مثبت و منفی آن می شناسند.کشورها به دو دسته توسعه یافته و جهان سوم تقسیم می‌شوند، که معمولاً کشورهای توسعه یافته فرهنگی بالاتر، وکشورهای جهان سوم از سطح فرهنگی پایین‌تری برخوردارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر