کشف ده‌ها گربه، تمساح و سوسک مومیایی‌شده در مصر

شناسه خبر: 150259 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۳ : ۲۲ : ۰۰
کشف ده‌ها گربه، تمساح و سوسک مومیایی‌شده در مصر
وزیر آثار باستانی مصر از کشف ده‌ها گربه، سوسک و تمساح مومیایی شده در هفت گور متعلق به دوران فراعنه در نزدیکی قاهره خبر داد.
۵۵آنلاین :

 خالد العنانی، وزیر آثار باستانی مصر، از کشف ده‌ها گربه، سوسک و تمساح مومیایی شده در هفت گور متعلق به دوران فراعنه در نزدیکی قاهره خبر داد.

خالد العنانی در این باره گفت: باستان شناسان مصری موفق شده اند سه گور کوچک متعلق به دوران پادشاهی جدید و چهار گور کوچک دیگر مربوط به دوران پادشاهی کهن مصر را پیدا کنند. درون این گورها صدها شیء شامل سوسک‌ها و تمساح‌های مومیایی شده وجود داشت. برای نخستین بار است چنین سوسک های مومیایی‌شده‌ای یافت می‌شود.

در میان محتویات دیگر این قبرها، علاوه بر سوسک‌های مومیایی‌شده، ده‌ها گربه مومیایی‌شده، صد مجسمه چوبی و طلا کاری شده گربه و یک گربه برنزی وجود داشت که به باستت (ایزد بانوی مصر باستان به شکل شیر ماده) پیشکش شده بود. تعداد این گربه ها نشان دهنده ارزش و احترام گربه سانان نزد مصریان باستان است.

مجسمه های دیگری شامل یک شیر، یک گاو و یک شاهین نیز در میان این اشیا یافت شد.

مصر در تلاش است تا صنعت حیاتی و مهم گردشگری خود را مجددا احیا کند. به دنبال ناآرامی هایی که از سال 2011 میلادی در مصر به وقوع پیوست، از رونق صنعت گردشگری مصر کاسته شد. وزارت آثار باستانی مصر در سال های اخیر اکتشافات زیادی انجام داده است به این امید که صنعت ارزآور گردشگری در این کشور را تقویت کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مسیح علی‌نژاد، کودکان شوشتر و یتیمی ملت ایران

علینژاد اگر چنین عکسهایی را از کودکان بریتانیایی/آمریکایی منتشر میکرد تمام اکانتهای مجازیش بلافاصله بسته، توسط پلیس بازداشت و تا دادگاه از روزنامه‌نگاری منع میشد و رساته‌ها بصورت خودکار و براساس عرف از تریبون دادن به او خودداری میکردند. اما انگار کودکان و جامعه ایرانی یتیم اند

چرا ادبیات نمی دانیم؟

کشوری که بنیان فکریش بر شعر و نظم ادبی استوار شده به جایی رسیده است که نسل دانشجوی هنر، شاعر ملی اش را نمی شناسد دلیل کجاست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر