نتیجه‌ای یافت نشد.

کشف ده‌ها گربه، تمساح و سوسک مومیایی‌شده در مصر

شناسه خبر: 150259 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۳ : ۲۲ : ۰۰
کشف ده‌ها گربه، تمساح و سوسک مومیایی‌شده در مصر
وزیر آثار باستانی مصر از کشف ده‌ها گربه، سوسک و تمساح مومیایی شده در هفت گور متعلق به دوران فراعنه در نزدیکی قاهره خبر داد.
۵۵آنلاین :

 خالد العنانی، وزیر آثار باستانی مصر، از کشف ده‌ها گربه، سوسک و تمساح مومیایی شده در هفت گور متعلق به دوران فراعنه در نزدیکی قاهره خبر داد.

خالد العنانی در این باره گفت: باستان شناسان مصری موفق شده اند سه گور کوچک متعلق به دوران پادشاهی جدید و چهار گور کوچک دیگر مربوط به دوران پادشاهی کهن مصر را پیدا کنند. درون این گورها صدها شیء شامل سوسک‌ها و تمساح‌های مومیایی شده وجود داشت. برای نخستین بار است چنین سوسک های مومیایی‌شده‌ای یافت می‌شود.

در میان محتویات دیگر این قبرها، علاوه بر سوسک‌های مومیایی‌شده، ده‌ها گربه مومیایی‌شده، صد مجسمه چوبی و طلا کاری شده گربه و یک گربه برنزی وجود داشت که به باستت (ایزد بانوی مصر باستان به شکل شیر ماده) پیشکش شده بود. تعداد این گربه ها نشان دهنده ارزش و احترام گربه سانان نزد مصریان باستان است.

مجسمه های دیگری شامل یک شیر، یک گاو و یک شاهین نیز در میان این اشیا یافت شد.

مصر در تلاش است تا صنعت حیاتی و مهم گردشگری خود را مجددا احیا کند. به دنبال ناآرامی هایی که از سال 2011 میلادی در مصر به وقوع پیوست، از رونق صنعت گردشگری مصر کاسته شد. وزارت آثار باستانی مصر در سال های اخیر اکتشافات زیادی انجام داده است به این امید که صنعت ارزآور گردشگری در این کشور را تقویت کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

عذر «بیخودی‌المُلک‌»های وطنی را بخواهید

یکی از گله‌مندی‌های عمومی، بیش از آنکه تعداد و تعدد کارمندهای جزء باشد وجود «بیخودی‌الملک»های وطنی است که مشخص نیست دقیقاً در این کشور چه می‌کنند اما حقوق‌های درشت می‌گیرند...

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر