کشف "برنج پلاستیکی" در نیجریه

شناسه خبر: 92582 سرویس: اجتماعی شنبه ۴ دي ۱۳۹۵, ۵۱ : ۱۴ : ۰۰
کشف "برنج پلاستیکی" در نیجریه
نزدیک به 2.5 تن برنج پلاستیکی در نیجریه کشف و ضبط شد.
۵۵آنلاین :

یکی از مقامات ارشد سازمان ملی غذا و دارو نیجریه اظهارات وزیر بهداشت این کشور درباره برنج پلاستیکی در بازار را رد کرد. پیشتر وزیر بهداشت نیجریه اعلام کرده بود در آزمایش‌ها، مدرکی دال بر وجود هرگونه پلاستیک در برنج‌های موجود در بازار این کشور به دست نیامده است.

این در حالی است که نزدیک به 2.5 تن برنج پلاستیکی در این کشور کشف و ضبط شده است. برنج، قوت غالب شهروندان نیجریه‌ای است. یکی از سنت‌ها در این کشور، اهدای کیسه‌های برنج به عنوان هدیه کریسمس است.

تاکنون مشخص نشده است این کیسه‌های برنج از کدام کشور وارد نیجریه شده است. با این‌حال، برنج‌های پلاستیکی مشابهی در سال گذشته میلادی در چین کشف شده بود.

روز چهارشنبه هفته گذشته، رئیس گمرک نیجریه اعلام کرد برنج‌های وارداتی در دست بررسی و آزمایش قرار دارند. وی افزود: "هنگامی که این برنج‌ها در آب جوش ریخته شدند، حالت چسبنده‌ای به خود گرفتند. خدا می‌داند اگر مردم آن را استفاده می‌کردند چه فاجعه‌ای رخ می‌داد."

این در حالی است که مقامات نیجریه اعلام کرده اند این برنج‌ها از سطح بازار نیجریه جمع‌آوری شده اند و درباره کشف این برنج گزارشی دریافت نشده است. با این‌حال، همچنان معلوم نیست چه مقدار از این برنج‌ها به فروش رسیده است. این امر موجب نگرانی شدید شهروندان این کشور شده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۱۴:۴۳
به زودی در تهران دیده خواهد شد
40 41 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردمان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

به داد چغاگاوانه برسید

«از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه‌های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام‌آباد غرب خبر می‌رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می‌گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده‌اند.»

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر