نتیجه‌ای یافت نشد.

کشتی آمریکایی دوباره از آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی عبور کرد

شناسه خبر: 173953 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۲ : ۱۶ : ۰۰
کشتی آمریکایی دوباره از آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی عبور کرد
برای دومین بار در ماه جاری میلادی، یک کشتی جنگی آمریکایی، از آب‌های مورد مناقشه نزدیک جزایری که چین آن‌ها را تحت حاکمیت خود می‌داند، عبور کرد.
۵۵آنلاین :

همزمان با افزایش تنش‌‌های اقتصادی و سیاسی میان آمریکا و چین، یک کشتی جنگی آمریکایی از نزدیکی جزیره مرجانی تحت مناقشه «اسکاربورو» در دریای جنوب چین عبور کرد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، «کلی داس» سخنگوی ناوگان هفتم ارتش آمریکا با اعلام اقدام ناوشکن آمریکایی «پریبل» به انجام مأموریت در نواحی یاد شده در روز یکشنبه گفت: «پریبل به‌منظور به چالش کشیدن ادعاهای [حاکمیت] دریایی و حفظ حق دسترسی به راه‌های آبی تحت کنترل قوانین بین‌المللی، از فاصله یازده گره دریایی جزیره مرجانی اسکاربورو عبور کرد».

این دومین مأموریت ارتش آمریکا در دریای جنوب چین طی یک‌ ماه اخیر و چهارمین بار از آغاز سال جاری میلادی محسوب می‌شود.

چین تقریباً تمامی آب‌های استراتژیک دریای جنوب چین را تحت حاکمیت خود می‌داند و مکرراً مأموریت‌های نیروی دریایی آمریکا و متحدانش در مجاورت جزایر این نواحی را مورد سرزنش قرار داده است.

برونئی، اندونزی، مالزی، فیلیپین، تایوان و ویتنام بر سر مناطق مختلف این ناحیه با یک‌دیگر درگیر هستند. در این میان، آمریکا به بهانه حمایت از کشورهایی نظیر فیلیپین و تایوان در برابر چین، در آب‌های اطراف این کشورها تحرکات نظامی دارد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر