کرملین: گفت‌وگوهای روسیه و آمریکا در تمامی زمینه‌ها متوقف شده است

شناسه خبر: 92443 سرویس: سیاست پنجشنبه ۲ دي ۱۳۹۵, ۵۴ : ۰۹ : ۰۰
کرملین: گفت‌وگوهای روسیه و آمریکا در تمامی زمینه‌ها متوقف شده است
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که مذاکرات این کشور با آمریکا در تمامی زمینه‌ها تقریبا متوقف شده و دو کشور عملا تماسی با هم ندارند؛ وزارت خارجه آمریکا اما این مساله را رد کرده است.
۵۵آنلاین :

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که مذاکرات این کشور با آمریکا در تمامی زمینه‌ها تقریبا متوقف شده و دو کشور عملا تماسی با هم ندارند؛ وزارت خارجه آمریکا اما این مساله را رد کرده است.

به نقل از شبکه اسکای نیوز، دیمیتری پسکف، سخنگوی کاخ کرملین با بیان این مطلب گفت: ما با آمریکایی‌ها یا ارتباط نداریم و یا تماس‌هایمان دار سطح بسیار پایینی است و این به معنی قطع گفت‌وگو میان دو کشور در تمامی سطوح است.

این سخنان پسکف در حالی ایراد می‌شود که کارشناسان نیز روابط میان این دو کشور را در بدترین سطح از زمان جنگ سرد تاکنون ارزیابی کرده‌اند.

تنش در روابط آمریکا و روسیه در پی درگیری‌های سوریه و نیز بحران اوکراین گسترش یافت. تنش بر سر اوکراین و شبه جزیره کریمه که روسیه آن را به خاک خود الحاق کرد مسکو و واشنگتن را در آستانه درگیری‌های نظامی قرار داد.

با این حال جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نظر دیگری دارد. او می‌گوید: تماس‌های دیپلماتیک ما با طرف روس هنوز در بسیاری از مسائل به ویژه در پرونده سوریه ادامه دارد.

از ابتدای ماه جاری میلادی وزرای خارجه آمریکا و روسیه سه بار با هم گفت‌وگو داشته‌اند که مساله سوریه محور اصلی گفت‌وگوهای دو وزیر خارجه بوده است.

کربی در عین حال گفت: این که ما اختلافات بسیار بزرگی با روسیه داریم پوشیده نیست اما گفت‌وگو میان دو کشور قطع نشده است.

 


منبع : ایسنا
برچسب ها
.وزارت خارجه
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بازگشت اعتماد در گرو اعاده اعتبار

سیاست‌گذاران اقتصادی می‌دانند که اعتماد شهروندان و فعالان اقتصادی، یک عامل اثرگذار در فرآیند سیاست‌گذاری و یکی از عوامل موثر بر پیشبرد سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی است. اعتماد جامعه وابسته به اعتبار سیاست‌گذار است و این اعتبار زمانی شکل می‌گیرد که سیاست‌های اقتصادی، شفاف و پیش‌بینی‌پذیر باشد

از هم پاشیدن برجام چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد داشت؟

اگر بخواهم به صورت مختصر توضیح دهم، از هم پاشیدن برجام ضربه بزرگی بر اقتصاد ایران خواهد زد. برجام می‌توانست سرآغاز پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان