کرملین: انعطاف‌ناپذیری طرف آمریکایی مانع از دیدار دو جانبه پوتین و ترامپ شد

شناسه خبر: 117491 سرویس: جهان يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶, ۵۹ : ۱۹ : ۰۰
کرملین: انعطاف‌ناپذیری طرف آمریکایی مانع از دیدار دو جانبه پوتین و ترامپ شد
سخنگوی کرملین علت برگزار نشدن مذاکره مفصل میان روسای جمهور آمریکا و روسیه را انعطاف‌ناپذیری طرف آمریکایی عنوان کرد.
۵۵آنلاین :

کرملین روز یکشنبه اعلام کرد انعطاف ناپذیری طرف آمریکایی مانع از دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با دونالد ترامپ همتای آمریکایی وی در نشست ویتنام شد.

ترامپ و پوتین در حاشیه نشست سازمان همکاری های اقتصادی آسیا-اقیانوس آرام (اپک) در ویتنام در روز شنبه دیدار مختصری با یکدیگر داشتند و بر سر یک بیانیه مشترک در حمایت از راه حل سیاسی برای سوریه به توافق رسیدند اما سران دو کشور مذاکرات دوجانبه مفصلی نداشتند.

خبرگزاری ریانووستی اعلام کرد دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: «متاسفانه طرف آمریکایی به رغم تلاش های همکاران روسی ما هیچ گزینه بدیلی ارائه نکرد. فقط یک وقت برای دیدار پیشنهاد شد که برای طرف آمریکایی مناسب بود و فقط یک مکان پیشنهاد شد که از قبل توسط آمریکایی ها اجاره شده بود.»

پسکوف افزود: «آمریکایی ها هیچ انعطافی نشان ندادند و متاسفانه هیچ پیشنهاد بدیل دیگری ارائه نکردند. به همین دلیل امکان برگزاری دیدار وجود نداشت.»

پوتین روز شنبه گفت عدم دیدار دوجانبه با ترامپ در ویتنام به سبب مشغله کاری سران دو کشور و موانع پروتکلی بود که تیم های دو کشور نتوانستند بر آنها فائق آیند.


منبع : رویترز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فقط در ایران اتفاق می افتد

روز گذشته مطلع شدم که سفیر هند در تهران در حین پیاده روی صبحگاهی افتاده و پایش شکسته و یک راننده تاکسی ایرانی به داد وی رسیده وعلاوه بر اینکه سفیر را به بیمارستان رسانده هزینه های اولیه پذیرش بیمارستان را از جیب خود پرداخت کرده.

نگاهی پنج فناوری که می‌توانند جهان را تغییر دهند

دانشمندان و شرکت‌های فناوری در تلاش‌اند از فناوری‌های هوشمندتر برای تغییر و تحول فناوری و زندگی استفاده کنند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان