کرملین: انعطاف‌ناپذیری طرف آمریکایی مانع از دیدار دو جانبه پوتین و ترامپ شد

شناسه خبر: 117491 سرویس: جهان يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶, ۵۹ : ۱۹ : ۰۰
کرملین: انعطاف‌ناپذیری طرف آمریکایی مانع از دیدار دو جانبه پوتین و ترامپ شد
سخنگوی کرملین علت برگزار نشدن مذاکره مفصل میان روسای جمهور آمریکا و روسیه را انعطاف‌ناپذیری طرف آمریکایی عنوان کرد.
۵۵آنلاین :

کرملین روز یکشنبه اعلام کرد انعطاف ناپذیری طرف آمریکایی مانع از دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با دونالد ترامپ همتای آمریکایی وی در نشست ویتنام شد.

ترامپ و پوتین در حاشیه نشست سازمان همکاری های اقتصادی آسیا-اقیانوس آرام (اپک) در ویتنام در روز شنبه دیدار مختصری با یکدیگر داشتند و بر سر یک بیانیه مشترک در حمایت از راه حل سیاسی برای سوریه به توافق رسیدند اما سران دو کشور مذاکرات دوجانبه مفصلی نداشتند.

خبرگزاری ریانووستی اعلام کرد دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: «متاسفانه طرف آمریکایی به رغم تلاش های همکاران روسی ما هیچ گزینه بدیلی ارائه نکرد. فقط یک وقت برای دیدار پیشنهاد شد که برای طرف آمریکایی مناسب بود و فقط یک مکان پیشنهاد شد که از قبل توسط آمریکایی ها اجاره شده بود.»

پسکوف افزود: «آمریکایی ها هیچ انعطافی نشان ندادند و متاسفانه هیچ پیشنهاد بدیل دیگری ارائه نکردند. به همین دلیل امکان برگزاری دیدار وجود نداشت.»

پوتین روز شنبه گفت عدم دیدار دوجانبه با ترامپ در ویتنام به سبب مشغله کاری سران دو کشور و موانع پروتکلی بود که تیم های دو کشور نتوانستند بر آنها فائق آیند.


منبع : رویترز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

انتقاد غرضی از میزان کارمفید در ادارات

وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت سازندگی گفت: از حدود ۱۰ سال گذشته تا کنون معیار های سنجش آمار اشتغال نیز با تغییر مسئولان تغییر کرده است تا جایی که اخیر یکی از مسئولان گفته بود که هر کسی هفته ای یک ساعت هم کار کند جزو افراد شاغل حساب می شود

3 راه برای صرفه‌جویی در زمان

چگونه پول، منابع و مشتریان افراد دیگر، می‌توانند باعث صرفه‌جویی در زمان شوند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دیدار روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در سوچی

روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه از توافق برای برگزاری کنگره صلح سوریه خبر دادند که قرار است با هدف پایان دادن به جنگ داخلی ۶ ساله در این کشور با حضور نمایندگان بشار اسد و مخالفان آن برگزار شود.

ویدئو: فرار خطرناک سرباز کره‌شمالی از مرز به کره‌جنوبی

یک سرباز کره شمالی که هنگام فرار از کشور خود در منطقه امنیتی مشترک بین دو کره دستکم ۵ گوله خورده بود، در نهایت خود را به آن سوی مرز رساند و توسط سربازان کره جنوبی نجات یافت.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان