نتیجه‌ای یافت نشد.

کربلا در نیمه شعبان؛ 1185 شمع میلاد / 3 میلیون زائر منتظر

شناسه خبر: 170010 سرویس: تصویر ، توسعه ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۸ : ۱۲ : ۰۰
کربلا در نیمه شعبان؛ 1185 شمع میلاد / 3 میلیون زائر منتظر
در ساعات پایانی شب شنبه کربلای معلا شاهد بیش از سه میلیون زائر مراسم ریشه دار زیارت شعبانیه به مناسبت میلاد امام مهدی(عج) و همچنین مراسم ویژه ای در کنار نهر علقمه و مقام امام زمان در این شهر مقدس بود.
۵۵آنلاین :

 

آماده سازی ها برای بزرگداشت نیمه شعبان از ساعات ابتدایی روز شنبه آغاز شد و دستگاه های امنیتی و خدماتی تمام توان خودرا برای استقبال از زائران به کار گرفتند و همچنین خیمه های موکب ها برای پذیرش جمعیت زائران و ارائه خدمات به آنها برپا شدند.
مرقد امام حسین (ع) حضرت ابوالفضل العباس (ع) مسجد امام زمان (ع) در کربلای معلا به مناسبت این روز پر برکت مملو از گل، نور پردازی های سنتی و روشن کردن شمع میلاد بود، همچنین زائران عاشق اهل بیت (ع) غرق در جشن و سرور بودند و شعار هایی که نشان دهنده عشق و وفاداریشان به امام مهدی(عج) و خلوص با اهل بیت حضرت محمد مصطفی (ص) بود سر دادند.
میلیون ها زائر از شهرهای مختلف عراق بر اساس یک سنت ریشه دار در فرهنگ مردم عراق، از پنج روز گذشته برای بزرگداشت ولادت حضرت امام مهدی (عج) و ادای زیارت شعبانیه که امروز یکشنبه به اوج خود می رسد وارد کربلا شده اند و انتظار می رود تا عصر امروز تعداد زائران مضاعف شود.
از سوی دیگر اقدامات امنیتی برای حفاظت از زائران از طریق استفاده از فناوری های جدید همانند دوربین ها و پهپادهای کنترل و مراقبت و استقرار یگان های نظامی و انتظامی تشدید شد و همچنین هزاران دستگاه خودرو حمل و نقل و تعدادی قطار از سوی مراجع ذیربط برای ورود آسان زائران به کربلا و همچنین بازگشت به شهرهای خود اختصاص داده شد.
مراسم زیارت شعبانیه طی این چند روز و تاکنون با شکوه بسیار و بدون ثبت هرگونه خلل امنیتی انجام شده و تاکنون بیش از سه میلیون زائر از دخل و خارج عراق از جمله کشورهای ایران، لبنان، هند، پاکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس در آن شرکت کردن.
همچنین آستان های مقدس امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل عباس (ع) تعداد 1185 عدد شمع را به تعداد عمر شریف امام مهدی(عج) در جوار مسجد امام زمان (ع) روشن کردند و طراحی آن به شکلی بود که عبارت 'المهدی ناصر المومنین'
هزاران زائر عاشق و منتظر نیز شب گذشته بر اساس یک رسم دیرینه شمع های میلاد بر زورق های کاغذی در نهر «علقمی» به گویش محلی شناور کردند.
از سوی دیگر فرماندهی پلیس کربلا نیز پیشتر از اقدامات امنیتی توسط تمامی بخش های آن با ورود زائران برای احیای نیمه شعبان خبر داد و اعلام کرد که این اقدامات امنیتی تحت نظارت فرماندهان امنیتی و با هماهنگی ارگانهای امنیتی و اطلاعاتی از ارتش و پلیس و الحشد الشعبی برای ارئه پوشش امنیتی در تمام مناطق و عمق صحراها و سطح های آبی و علاوه بر آن تامین امنیت هوایی شهر با مشارکت هوایی ارتش انجام خواهد شد.
'جمال الدین الشهرستانی' مدیر روابط عمومی عتبه حسینی روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که در مراسم ویژه این ایام تلاش شد علاوه بر فضای جشن و سرور، بر روی مفاهیم دینی و اخلاقی نیز تاکید شود و شاعران مختلف به زبان فصیح و محلی اشعاری را مناسب با فضای شادمانی میلاد امام زمان (ع) و مفاهیم عدالت و غیبت قرائت کردند و سخنران شرایط عصر غیبت و وظائف مومنان در این دوران را برشمردند.
همچنین به مناسب میلاد مسعود امام زمان (ع) سایر عتبات عالیات در نجف اشرف، کاظمین و سامرا و همچنین مرقد امامزادگان در نقاط مختلف عراق نیز شاهد چراغانی و گل افشانی و حضور دهها هزار زائر بود که با لباس های عربی و سنتی با رنگ های روشن و شاد به مناسبت این ایام فرخنده بوده است.
حضور میلیونی زائران در کربلای معلا و سایر عتبات عالیات برای انجام زیارت شعبانیه (زیارت مخصوص نیمه شعبان) همچنان تا ساعات پایانی امروز یکشنبه ادامه خواهد داشت.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر