نتیجه‌ای یافت نشد.

کاهش 8 درجه‌ای دما در کشور

شناسه خبر: 170278 سرویس: توسعه دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۵ : ۲۳ : ۰۰
کاهش 8 درجه‌ای دما در کشور
بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی، با گذر سامانه بارشی از اواخر وقت امروز (دوشنبه) تا صبح چهارشنبه دمای هوا از 4 تا 8 درجه در سطح کشور کاهش می‌یابد.
۵۵آنلاین :

کمینه دمای هوا طی این مدت در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب و در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز به صفر و یا حتی به کمتر از آن می‌رسد.
لذا توصیه‌شده است برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از سرمازدگی به باغات، مزارع، گلخانه‌ها، دامداری‌ها، شیلات، کندوهای زنبورعسل و نسبت به کاهش اتلاف انرژی گرمایی و تأمین سوخت در مناطق نام‌برده شده اقدام مقتضی به عمل آید.
سازمان هواشناسی با توجه به ادامه بارش طی امروز و فردا در استان‌های ساحلی دریای خزر، رودخانه‌های منطقه همچنان پرآب و سیلابی خواهند بود، هشدار داده است که از تردد غیرضروری در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.
بر این اساس تا پایان این هفته با توجه به کاهش دما، میزان مصرف گاز و انرژی‌های فسیلی برای مناطق مسکونی و نیروگاه‌ها با افزایش نسبی مواجه می‌شود که مناسب است نهادهای مسئول در این رابطه تمهیدات لازم را به‌کارگیرند.

***خیزش موج‌های سه متری در خلیج فارس
بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی ویژه هواشناسی دریایی، از بعدازظهر امروز تا چهارشنبه (دوم تا چهارم اردیبهشت)، خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود و در این مدت به‌ویژه در مناطق شرقی و مرکزی خلیج‌فارس ارتفاع موج بین دو تا سه متر برآورد می‌شود.
همچنین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه همین هفته دریای عمان مواج خواهد بود و طی این مدت ارتفاع موج در دریای عمان بین 1.5 تا 2 متر خواهد بود.
از اواخر وقت امروز و طی فردا، دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود و ارتفاع موج به‌ویژه در نواحی شرقی دریای خزر بین 1.5 تا 2 متر پیش‌بینی می‌شود.
سازمان هواشناسی از همین رو توصیه کرده است طی این مدت در مناطق ذکرشده احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی به عمل آید.

*** بارش برف در نقاط سردسیر بارش برف در گیلان، مازندران، گلستان
همچنین پیرو اطلاعیه دیگری از سازمان هواشناسی، بارش در نقاط مختلف کشور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به شرح ذیل پیش‌بینی می‌شود:
دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه، بارش باران در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در گیلان، مازندران، گلستان که بیشترین میزان بارش تجمعی بین 35 تا 40 میلی‌متر در گیلان و غرب مازندران است.
بارش باران در برخی نقاط رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، قزوین، تهران و شمال سمنان که بیشترین میزان بارش تجمعی بین 20 تا 30 میلی‌متر است، پیش‌بینی شده است.
همچنین در خراسان شمالی و برخی نقاط خراسان رضوی، خراسان جنوبی، غرب کرمان، شرق فارس و شمال هرمزگان رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده و بیشترین میزان بارش تجمعی بین 20 تا 30 میلی‌متر برآورد می‌شود.
سه‌شنبه سوم اردیبهشت‌ماه، بارش باران و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در شرق مازندران، گلستان، نیمه شمالی خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی رخ می‌دهد که بیشترین میزان بارش تجمعی بین 20 تا 40 میلی‌متر خواهد بود.
همچنین از اواخر امروز و فردا به سبب وزش باد شدید احتمال خیزش گردوخاک در شرق و جنوب شرق کشور وجود دارد که سرعت باد بین 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود.
با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن در روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و جاده‌های کوهستانی البرز و شرایط جوی مخاطره‌آمیز شامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، به هم‌وطنان توصیه شده است ضمن پرهیز از سفرهای غیرضروری به مناطق شمالی و شمال غرب کشور، با آگاهی از وضع هوای مسیر و رعایت نکات ایمنی، ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند.
طبق اعلام سازمان هواشناسی، همچنین بارش‌های بهاری گاهی با تشدید بارش و همراه با رگبار باران است و بر این اساس در این مدت احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی به‌خصوص روز دوشنبه در مسیرهای ساحلی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر