نتیجه‌ای یافت نشد.

کاهش تولید قطعات اپل در خاک چین /سرنوشت 5 میلیون شغل در هاله ای از ابهام

شناسه خبر: 177682 سرویس: جهان ، فناوری ، اقتصادی ، گوناگون چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸, ۲۹ : ۲۳ : ۰۰
کاهش تولید قطعات اپل در خاک چین /سرنوشت 5 میلیون شغل در هاله ای از ابهام
شرکت اپل اعلام کرده که به زودی تولید قطعات خود را در خاک چین کاهش می دهد این موضوع نشان می دهد جنگ تجاری چین و ایالات متحده وارد فازی جدید شده و به طور علنی شرکت های بزرگ و سرشناس ایالات متحده را نیز درگیر کرده است.
۵۵آنلاین :

شرکت اپل اعلام کرده که به زودی تولید قطعات خود را در خاک چین کاهش می دهد این موضوع نشان می دهد جنگ تجاری چین و ایالات متحده وارد فازی جدید شده و به طور علنی شرکت های بزرگ و سرشناس ایالات متحده را نیز درگیر کرده است.

 اپل در حال بررسی کاهش 15 تا 30 درصد از تولید سخت افزارهای خود در خاک چین است.  این شرکت گزارش داده است که این اقدام یک حرکت رو به جلو است و از شرکای تولید کننده اصلی خود مانند Foxconn، Pegatron و Wistron خواسته است تا گزینه های موجود را ارزیابی کنند.

شاید کاتالیزور این تغییرات، جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده است که انتظار می رود در پایان ماه جاری با افزایش 25 درصدی تعرفه ها شامل کالاهایی از جمله تلفن های هوشمند لپ تاپ ها و تبلت ها شود. بر همین اساس نیز  اپل گزارش داده که می خواهد روند تولیدات خود را را تغییر دهد و به نظر می رسد این روشی است برای دور زدن مشکلات احتمالی پیش رو.

اگر چه ترامپ پیش از این چندین بار مدعی شده که اجازه نمی دهد اپل از تغییرات متضرر شود اما پیش بینی می شود شرایط برای اپل به شیوه ای پیش برود که چاره ای به جز انتقال تولیدات خود به یک کشور دیگر به جز چین نداشته باشد. احتمال دارد که این قطعات به کشورهایی در جنوب شرقی آسیا ارسال شوند. پیش از این نیز کشورهایی مانند هند و ویتنام با ایالات متحده همکاری کرده اند.

اما جا به حایی بخش تولید قطعات به سادگی جملات روی کاغذ نیست. این فرایند می تواند برای اپل بسیار دشوار و چالشی باشد. ضمن این که چین دارای نیروی کار بسیار ارزان و پر تعدادی است و این نیرو در بسیاری از گشورها وجود ندارد. بر همین اساس است که نمی توان انتظار داشت روند انتقال اپل به سرعت انجام شود و احتمالا حداقل 18 ماه طول می کشد و ثمردهی آن نیز بین دو تا سه سال به طول می انجامد.

انتظار می رود حدود 5 میلیون شغل چینی  بر ثر این جا به جایی دچار تزلزل شوند. اما در نهایت باید دید واکنش ها به این تغییرات چه خواهد بود.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر