کار شکنی سعودی ها درصدور روادید برای اعراب مقیم کویت

شناسه خبر: 92527 جمعه ۳ دي ۱۳۹۵, ۳۸ : ۱۷ : ۰۰
کار شکنی سعودی ها درصدور روادید برای اعراب مقیم کویت
دولت کویت که از بیش از 200 هزار تن از اعراب بدون تابعیت در این کشور میزبانی می کند از دولت عربستان سعودی  خواست جهت صدور روادید حج تمتع وعمره مفرده برای این افراد تعلل نکند .
۵۵آنلاین :

 

در پی ادامه کارشکنی مسئولان وزارت حج عربستان سعودی و عدم صدور روادید برای صدها متقاضی شرکت در مناسک حج تمتع گذشته وزارت اوقاف کویت از وزارت امور خارجه خواست در این زمینه وارد عمل شده و رسما با مکاتبه با وزارت خارجه سعودی خواستار حل این مشکل از سوی ریاض شده است .
عربستانی ها گفته اند که دلیل عدم صدور روادید برای این اعراب بدون تابعیت بروز اشکالاتی در سامانه الکترونیکی بوده است و کویت در حال حاضر خواستار حل این مشکل وپایان دادن به این بهانه شده است .
پیش از این نیز دولت عربستان سعودی پاره ای از قوانین جدید جهت محدویت ورود خودروها و وسایل نقلیه با پلاک کویت به این کشوراعمال کرده و تعرفه روادید را برای نخستین بار افزایش داده بود.
وزارت کشور کویت اعلام کرده است که اتباع خارجی که قصد سفر به عربستان سعودی برای گردشگری یا ادای عمره را داشته باشند باید به جای دویست ریال معادل دو هزار ریال (700 دلار) بابت هزینه روادید وعوارض ورود پرداخت کنند.
وزارت کشور کویت تاکید کرده است که خودروهای پلاک کویت به هنگام ورود به خاک سعودی تنها می توانند به مدت سه ماه مستمر در خاک سعودی حضور داشته باشند، در حالی که این مدت پیش از این نامحدودبوده است.
این اقدامات ریاض با هدف جبران بخشی از کسری بودجه و بحران مالی است که دولت سعودی با آن مواجه است. شورای وزیران عربستان همچنین هزینه ترانزیت به این کشور را 300 ریال (80 دلار) و هزینه سفر هر فرد از طریق بنادر عربستان به خارج از کشور را 50 ریال (13.3 دلار) تعیین کرد.
افزایش هزینه ها در عربستان همزمان با آن صورت می گیرد که درآمدهای ارزی این کشور به عنوان بزرگ ترین صادرکننده نفت خام جهان، در سایه کاهش شدید قیمت نفت و نیز هزینه هایی که جنگ یمن برای عربستان دربر داشته است، بشدت سقوط کرده است.

 

 


منبع : نشریه الرای
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه تبریز با تکدی‌گری خداحافظی‌کرد؟

کسی پشت خط تلفن می‌گوید جلوی میدان ساعت، یک گدای خیابانی دیده. مامور، ماشین را می‌اندازد توی خط تندرو و خودش را می‌رساند به میدان ساعت تا معلوم شود آدمی که پیدا شده، مستمند واقعی است، گدای حرفه‌ای است یا متکدی وارداتی. تلفن مامور جمع‌آوری متکدی‌ها روزی ١٢-١٠بار به صدا درمی‌آید؛ ١٠ تایش برای گزارش حضور دستفروش‌هاست و شاید دو تا از آنها برای گزارش حضور یک گدا در شهری که نباید گدا داشته باشد.

زندگی عادی، حق مسلم ماست

زندگی عادی نه با عزت در تضاد است و نه با منافع ملی و مگر این همه انسان که در کشورهای مختلف جهان، زندگی عادی دارند و بدون استرس های ملی زندگی می کنند، عزت ندارند و به فکر منافع شان نیستند؟!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: محل سقوط بوئینگ ۷۳۷ کوبا

تصاویر مردم محلی از محل سقوط بوئینگ ٧٣٧ كوبا در اطراف فرودگاه خوزه مارتی هاوانا

ویدیو: آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار

آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار از ویدئوهای پربازدید روزهای اخیر در شبکه های مجازی

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان