کار شکنی سعودی ها درصدور روادید برای اعراب مقیم کویت

شناسه خبر: 92527 جمعه ۳ دي ۱۳۹۵, ۳۸ : ۱۷ : ۰۰
کار شکنی سعودی ها درصدور روادید برای اعراب مقیم کویت
دولت کویت که از بیش از 200 هزار تن از اعراب بدون تابعیت در این کشور میزبانی می کند از دولت عربستان سعودی  خواست جهت صدور روادید حج تمتع وعمره مفرده برای این افراد تعلل نکند .
۵۵آنلاین :

 

در پی ادامه کارشکنی مسئولان وزارت حج عربستان سعودی و عدم صدور روادید برای صدها متقاضی شرکت در مناسک حج تمتع گذشته وزارت اوقاف کویت از وزارت امور خارجه خواست در این زمینه وارد عمل شده و رسما با مکاتبه با وزارت خارجه سعودی خواستار حل این مشکل از سوی ریاض شده است .
عربستانی ها گفته اند که دلیل عدم صدور روادید برای این اعراب بدون تابعیت بروز اشکالاتی در سامانه الکترونیکی بوده است و کویت در حال حاضر خواستار حل این مشکل وپایان دادن به این بهانه شده است .
پیش از این نیز دولت عربستان سعودی پاره ای از قوانین جدید جهت محدویت ورود خودروها و وسایل نقلیه با پلاک کویت به این کشوراعمال کرده و تعرفه روادید را برای نخستین بار افزایش داده بود.
وزارت کشور کویت اعلام کرده است که اتباع خارجی که قصد سفر به عربستان سعودی برای گردشگری یا ادای عمره را داشته باشند باید به جای دویست ریال معادل دو هزار ریال (700 دلار) بابت هزینه روادید وعوارض ورود پرداخت کنند.
وزارت کشور کویت تاکید کرده است که خودروهای پلاک کویت به هنگام ورود به خاک سعودی تنها می توانند به مدت سه ماه مستمر در خاک سعودی حضور داشته باشند، در حالی که این مدت پیش از این نامحدودبوده است.
این اقدامات ریاض با هدف جبران بخشی از کسری بودجه و بحران مالی است که دولت سعودی با آن مواجه است. شورای وزیران عربستان همچنین هزینه ترانزیت به این کشور را 300 ریال (80 دلار) و هزینه سفر هر فرد از طریق بنادر عربستان به خارج از کشور را 50 ریال (13.3 دلار) تعیین کرد.
افزایش هزینه ها در عربستان همزمان با آن صورت می گیرد که درآمدهای ارزی این کشور به عنوان بزرگ ترین صادرکننده نفت خام جهان، در سایه کاهش شدید قیمت نفت و نیز هزینه هایی که جنگ یمن برای عربستان دربر داشته است، بشدت سقوط کرده است.

 

 


منبع : نشریه الرای
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با مهتاب باغ در آگرا

معرفی باغی با معماری ایرانی و گمتر شناخته شده در آگرای هند

عصر طلایی آزادی بیان و مسمومیت دموکراسی

در بیشتر تاریخ مدرن، آسان‌ترین راه برای متوقف کردن گسترش یک ایده، ممانعت از انتشار مکانیکی آن بوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان