نتیجه‌ای یافت نشد.

کار شکنی سعودی ها درصدور روادید برای اعراب مقیم کویت

شناسه خبر: 92527 جمعه ۳ دي ۱۳۹۵, ۳۸ : ۱۷ : ۰۰
کار شکنی سعودی ها درصدور روادید برای اعراب مقیم کویت
دولت کویت که از بیش از 200 هزار تن از اعراب بدون تابعیت در این کشور میزبانی می کند از دولت عربستان سعودی  خواست جهت صدور روادید حج تمتع وعمره مفرده برای این افراد تعلل نکند .
۵۵آنلاین :

 

در پی ادامه کارشکنی مسئولان وزارت حج عربستان سعودی و عدم صدور روادید برای صدها متقاضی شرکت در مناسک حج تمتع گذشته وزارت اوقاف کویت از وزارت امور خارجه خواست در این زمینه وارد عمل شده و رسما با مکاتبه با وزارت خارجه سعودی خواستار حل این مشکل از سوی ریاض شده است .
عربستانی ها گفته اند که دلیل عدم صدور روادید برای این اعراب بدون تابعیت بروز اشکالاتی در سامانه الکترونیکی بوده است و کویت در حال حاضر خواستار حل این مشکل وپایان دادن به این بهانه شده است .
پیش از این نیز دولت عربستان سعودی پاره ای از قوانین جدید جهت محدویت ورود خودروها و وسایل نقلیه با پلاک کویت به این کشوراعمال کرده و تعرفه روادید را برای نخستین بار افزایش داده بود.
وزارت کشور کویت اعلام کرده است که اتباع خارجی که قصد سفر به عربستان سعودی برای گردشگری یا ادای عمره را داشته باشند باید به جای دویست ریال معادل دو هزار ریال (700 دلار) بابت هزینه روادید وعوارض ورود پرداخت کنند.
وزارت کشور کویت تاکید کرده است که خودروهای پلاک کویت به هنگام ورود به خاک سعودی تنها می توانند به مدت سه ماه مستمر در خاک سعودی حضور داشته باشند، در حالی که این مدت پیش از این نامحدودبوده است.
این اقدامات ریاض با هدف جبران بخشی از کسری بودجه و بحران مالی است که دولت سعودی با آن مواجه است. شورای وزیران عربستان همچنین هزینه ترانزیت به این کشور را 300 ریال (80 دلار) و هزینه سفر هر فرد از طریق بنادر عربستان به خارج از کشور را 50 ریال (13.3 دلار) تعیین کرد.
افزایش هزینه ها در عربستان همزمان با آن صورت می گیرد که درآمدهای ارزی این کشور به عنوان بزرگ ترین صادرکننده نفت خام جهان، در سایه کاهش شدید قیمت نفت و نیز هزینه هایی که جنگ یمن برای عربستان دربر داشته است، بشدت سقوط کرده است.

 

 


منبع : نشریه الرای
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

متهم اصلی بحران گوسفند

آقای سیاست‌گذار تصور می‌کند گوشت ارزان فقط با دلار ارزان امکان‌پذیر است. اما فراموش می‌کند که هزینه فرصت دلاری که با شعبده‌بازی حسابداری برای واردات گوشت ۴۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود، درواقع همان ۱۳ هزار تومان است.

سرنوشت عجیب نوجوان چابهاری ساسان پرکان

مشخص نیست فدراسیون چه انتظاری از نوجوان کم سن و سال چابهاری دارد. پرکان تاکید می کند تنها در حرکات زمینی سررشته دارد، چرا که سایر حرکات ژیمناستیک به وسایلی نیاز دارد که در چابهار نیست. او حتی مربی هم ندارد، حالا با عمویش تمرین نمی کند و تمام تمرکزش را روی کاری قرار داده که برای ماهی 150 هزار تومان باید درگیر آن باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: «افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال

«افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال این هتل که 2021 افتتاح خواهد شد، کنار یخچال طبیعی Svartisen ساخته می شود و از انرژی پاک استفاده کرده تا در مقایسه با سایر هتل ها هزینه کمتری برای سوخت خواهد پرداخت.

ویدیو: انفجارخودروی پیکان هنگام سوخت گیری با کپسول گاز !

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر