نتیجه‌ای یافت نشد.

کارگاه‌های جشنواره جهانی فجر به پل شریدر رسید

شناسه خبر: 170054 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۷ : ۱۴ : ۰۰
کارگاه‌های جشنواره جهانی فجر به پل شریدر رسید
پل ژوزف شریدر در پنجمین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه فیلمنامه نویسی برگزار می‎‌کند.
۵۵آنلاین :

پردیس سینمایی چارسو، سینما فلسطین، دانشکده سینماتئاتر و دانشگاه سوره، روز دوشنبه دوم اردیبهشت پذیرای چند کارگاه با حضور سینماگران خارجی، یک مراسم بزرگداشت و یک نشست مطبوعاتی خواهند بود.
این برنامه ها و نشست‌های تخصصی از ساعت 9:30 تا 11 با کارگاه تدوین هانس یورگ وایسبریخ در سالن شماره 4 چارسو آغاز می شود که مخاطبان این کارگاه هنرجویان بخش «دارالفنون» هستند.
«تهیه و تولید فیلم» عنوان نشستی است که با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما ساعت 11:30 تا 13 در سالن شماره 4 چارسو برگزار می شود.
ساعت 11 تا 13 دانشکده سینماتئاتر میزبان آندرئا پاللائورو ایتالیایی است که کارگاه فیلمنامه نویسی را برای علاقمندان برگزار می کند. پاللائورو ساعت 16:30 تا 18:30 هم در سالن دو سینما فلسطین کارگاه فیلمنامه نویسی خواهد داشت.
همچنین کارگاه فیلمنامه نویسی پل ژوزف شریدر ساعت 14 تا 16 در سالن شماره 2 چارسو ویژه هنرجویان «دارالفنون» برگزار می شود
پنل تهیه کنندگی رزا بوش نیز ساعت 15 تا 17 در گذر اجتماعات واقع در طبقه هفتم پردیس چارسو پذیرای علاقه مندان است و پس از آن از ساعت 17:30 تا 19:30 نشست مطبوعاتی وی در این مکان برگزار می شود.
گذر اجتماعات در چارسو ساعت 20 تا 21 با حضور رضا اویلوم میزبان نشست حمایت های دولتی در سینمای ترکیه خواهد بود.
همچنین ساعت 17:30 در سالن شماره یک چارسو مراسم بزرگداشت علی اکبر صادقی با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان برگزار خواهد شد.
«اقتباس ادبی در سینما: کپی برابر اصل؟» عنوان نشست دیگری است که با حضور محسن آزرم در سالن شماره 3 فلسطین از ساعت 17 تا 19 روز دوشنبه برگزار می شود.
«سیاست گذاری سینمایی در عصر جهانی شدن» با حضور پروفسور ماریکه دووالک و پروفسور جان هیل ساعت 13:30 تا 15:30 در دانشگاه صدا و سیما برگزار می شود و پروفسور تیاگو دولوکا ساعت 14 تا 18 در دانشگاه تهران کارگاه «سینمای آهسته(کیارستمی)» را برگزار خواهد کرد.
سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر 29 فروردین تا 6 اردیبهشت در پردیس سینمایی چارسو برپاست.
جشنواره امسال شامل بخش های متنوعی؛ از جمله بخش های اصلی سینمای سعادت، جلوه گاه شرق و جام جهان نما، بخش های جنبی نمایش فیلم‌های کلاسیک مرمت شده، مستند زیر ذره‌بین، شاخه‌های زیتون (پنجره‌ای به دنیای اسلام)، مروری بر آثار سینمای چین، مروری بر آثار سینمای آلمان، نمایش فیلم‌­های کمدی معاصر، نمایش‌های ویژه – بهترین کشورها و بازار فیلم است.
افزون بر این برنامه های مختلفی، چون دارالفنون (اردوی استعدادیابی با حضور فیلم­سازان جوان ایران، منطقه و جهان)، نشست‌­های دانشگاهی، کارگاه­‌ها و سمینارهای آموزشی و بزرگداشت­‌ بزرگان سینمای ایران نیز همزمان با 9 روز جشنواره برگزار می شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر