کارتن خوابی که کشتی نجات کارتن خواب ها شد

شناسه خبر: 113978 سرویس: NGO شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶, ۱۶ : ۱۴ : ۰۰
کارتن خوابی که کشتی نجات کارتن خواب ها شد
اکبر آقا را اگر همگان نشناسند، حداقل کارتن خواب های ژولیده پولیده شهر به خوبی می شناسند.
۵۵آنلاین :

شب است و انعکاسی از نور نیست. منم و خدایم و پایپ و دلی که همیشه قُل می زند. هوا رو به زمستان است و شقیقه ام سخت می لرزد و من سال هاست که خلسه را به دوش می کشم.

*مردی که در دل سیاه شب طلوع کرد

اکبر آقا را اگر همگان نشناسند، حداقل کارتن خواب های ژولیده پولیده شهر او را به خوبی می شناسند چرا که پدر معنوی شان با کارهایش کشتی نجات غرق شدگانی است که در جامعه حل شده اند.

اکبر رجبی مدیر موسسه خیریه طلوع بی نام و نشان ها را بارها در رسانه ها دیده ایم. او زمانی خود در پیله اش فرو رفته بود و مصرف کننده ای بی مصرف بود اما حالا پناه دل کارتن خواب هایی شده که سقفشان آسمان است.

اکبر آقا اینک برای مردان و زنانی که روزگار سابقش را یدک می کشند، چتر حمایت است. او حدودا ۱۰ سالی می شود که با کمک خیرین و کارتن خواب های که به زندگی برگشته اند در سه شنبه شب های تهران به بی خانمانان غذایی با چاشنی امید به زندگی می دهد و آن ها را سیر شده به خواب می رساند تا دِین روزهای طلوع خود را ادا کند.
*غذای اضافی شما، نجات بخش است

مردم؟
می دانید درد کجاست؟

جایی که من و شما سیر باشیم و گرسنگی تنها مشکل کوچک کارتن خوابان این شهر باشد و روزانه و شبانه کلی غذاهای مانده یا دست نخورده در سطل های زباله سقوط آزاد کنند و ما ندانیم که بی خانمانان در کجای این سرزمین دل خوش کرده اند به تکه نانی که در آب فرو می رود.

ولی اکبر آقا و دوستانش با طرحی که تازه حدود دو سال است فاز اولش اجرایی شده‌، نه تنها نمی گذارند نعمت خدا هدر برود بلکه دست نیازمندانی را که جامعه طردشان کرده است، می گیرند.

این طرح مردمی غذاهای اضافی رستوران ها، ‌ ‌دانشگاه ها، تالارهای پذیرایی و … که روزانه حدود ۵۰ وعده غذایی است را تنها با یک تماس تلفنی جمع آوری می کند و در سیاهی شب به کارتن خواب ها هدیه می دهد.

*مردم حاضر، برخی مسئولین غایب

جرقه طرح اجتماعی " تهران؛ شهر بدون گرسنه " بر اثر تجربیات اعضای جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها طی آیین‌های مهرورزی هفتگی و مشاهدات روزمره آن‌ها شکل گرفته و پس از جلسات متعدد اتاق فکر طلوع و مشورت با تیم جامعه‌شناسی موسسه، اجرایی شده است.

تا جایی که مردم از این طرح استقبال بی نظیر داشتند و خود پوستر تبلیغاتی آن را در شهر پخش و تبلیغ می‌کردند. جالب است بدانید که دانشگاه‌ها هم استقبال خوبی از این طرح کردند و حتی برخی از آن‌ها تقریباً به طور منظم غذای مصرف نشده و دست‌نخورده خود را برای موسسه می فرستند.

در ماه محرم سال گذشته نیز حدود ۴۰۰۰ نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و جالب تر آن که به برکت این طرح، دسترسی به دیگر اقشار آسیب دیده و نیازمندان راحت تر شده است.
دست مریزاد بر مردم، دانشگاه ها، رستوران ها، تالارهای پذیرایی و پنج وانتی که به صورت تمام وقت در اختیار موسسه هستند.

موسسه طلوع بی نشان ها این بار نیز خوش درخشیده است و با کمک مردم شکم کسانی را سیر می کند که خیلی ها با بینی گرفته، از کنارشان رد می شوند.


منبع : افکار نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سهم تحولات داخلي و خارجي در مهاجرت ايرانيان

مهاجرت، اقدامي خطير و گاه قمارگونه است که نياز به همت و تهوري دارد که مهاجر نگران، بي‌پناه و نيازمند به احساس امنيت مادي و معنوي در زمين بيگانه را محکوم به تلاش بيشتر براي کسب موفقيت و آرامش مي‌‌کند.

وقتی اسم علی دایی ، بازار تونس را برای معاون وزیر باز کرد!

مهدی کرباسیان ، معاون وزیر صنعت خاطر جالبی دارد از علی دایی!

اخبار ویدئویی

بیشتر

شان پن برای هدف قرار دادن ترامپ، رمان نوشت

شان پن در رمانی با عنوان «باب هانی تنها کسی که کار کرد» به ماجراهای روز دنیا پرداخته و با نقد دونالد ترامپ و توجه به جنبش «من هم همین طور»، به تجربه درگیر شدنش در ماجرای ال چاپو، سلطان مواد مخدر هم اشاره کرده است.

ویدیو: تبریک متفاوت نوروز توسط سفیر آلمان در ایران

اقدام جالب سفیر آلمان در تهران؛ تبریک نوروز به زبان فارسی با خواندن شعری از حافظ، کنار سفره هفت سین

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان