کارتن خوابی که کشتی نجات کارتن خواب ها شد

شناسه خبر: 113978 سرویس: NGO ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۹
کارتن خوابی که کشتی نجات کارتن خواب ها شد
اکبر آقا را اگر همگان نشناسند، حداقل کارتن خواب های ژولیده پولیده شهر به خوبی می شناسند.
۵۵آنلاین :

شب است و انعکاسی از نور نیست. منم و خدایم و پایپ و دلی که همیشه قُل می زند. هوا رو به زمستان است و شقیقه ام سخت می لرزد و من سال هاست که خلسه را به دوش می کشم.

*مردی که در دل سیاه شب طلوع کرد

اکبر آقا را اگر همگان نشناسند، حداقل کارتن خواب های ژولیده پولیده شهر او را به خوبی می شناسند چرا که پدر معنوی شان با کارهایش کشتی نجات غرق شدگانی است که در جامعه حل شده اند.

اکبر رجبی مدیر موسسه خیریه طلوع بی نام و نشان ها را بارها در رسانه ها دیده ایم. او زمانی خود در پیله اش فرو رفته بود و مصرف کننده ای بی مصرف بود اما حالا پناه دل کارتن خواب هایی شده که سقفشان آسمان است.

اکبر آقا اینک برای مردان و زنانی که روزگار سابقش را یدک می کشند، چتر حمایت است. او حدودا ۱۰ سالی می شود که با کمک خیرین و کارتن خواب های که به زندگی برگشته اند در سه شنبه شب های تهران به بی خانمانان غذایی با چاشنی امید به زندگی می دهد و آن ها را سیر شده به خواب می رساند تا دِین روزهای طلوع خود را ادا کند.
*غذای اضافی شما، نجات بخش است

مردم؟
می دانید درد کجاست؟

جایی که من و شما سیر باشیم و گرسنگی تنها مشکل کوچک کارتن خوابان این شهر باشد و روزانه و شبانه کلی غذاهای مانده یا دست نخورده در سطل های زباله سقوط آزاد کنند و ما ندانیم که بی خانمانان در کجای این سرزمین دل خوش کرده اند به تکه نانی که در آب فرو می رود.

ولی اکبر آقا و دوستانش با طرحی که تازه حدود دو سال است فاز اولش اجرایی شده‌، نه تنها نمی گذارند نعمت خدا هدر برود بلکه دست نیازمندانی را که جامعه طردشان کرده است، می گیرند.

این طرح مردمی غذاهای اضافی رستوران ها، ‌ ‌دانشگاه ها، تالارهای پذیرایی و … که روزانه حدود ۵۰ وعده غذایی است را تنها با یک تماس تلفنی جمع آوری می کند و در سیاهی شب به کارتن خواب ها هدیه می دهد.

*مردم حاضر، برخی مسئولین غایب

جرقه طرح اجتماعی " تهران؛ شهر بدون گرسنه " بر اثر تجربیات اعضای جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها طی آیین‌های مهرورزی هفتگی و مشاهدات روزمره آن‌ها شکل گرفته و پس از جلسات متعدد اتاق فکر طلوع و مشورت با تیم جامعه‌شناسی موسسه، اجرایی شده است.

تا جایی که مردم از این طرح استقبال بی نظیر داشتند و خود پوستر تبلیغاتی آن را در شهر پخش و تبلیغ می‌کردند. جالب است بدانید که دانشگاه‌ها هم استقبال خوبی از این طرح کردند و حتی برخی از آن‌ها تقریباً به طور منظم غذای مصرف نشده و دست‌نخورده خود را برای موسسه می فرستند.

در ماه محرم سال گذشته نیز حدود ۴۰۰۰ نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و جالب تر آن که به برکت این طرح، دسترسی به دیگر اقشار آسیب دیده و نیازمندان راحت تر شده است.
دست مریزاد بر مردم، دانشگاه ها، رستوران ها، تالارهای پذیرایی و پنج وانتی که به صورت تمام وقت در اختیار موسسه هستند.

موسسه طلوع بی نشان ها این بار نیز خوش درخشیده است و با کمک مردم شکم کسانی را سیر می کند که خیلی ها با بینی گرفته، از کنارشان رد می شوند.


منبع : افکار نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

رتبه جهانی «ساخت ایران»

رتبه ۴۹ کشور و اتحادیه اروپا (۲۸ کشور) در شاخص «ساخت کشور» اعلام شد که نشان می‌دهد کدام کشورها از عنصر شهرت جهانی کالایی برخوردارند. براین اساس، آلمان، سوئیس و انگلستان بالاترین امتیاز از نظر آوازه و محبوبیت کالایی را در دنیا کسب کرده‌اند.

نگاه اکونومیست به تنش ریاض با تهران

«واحد اطلاعات اکونومیست» در گزارشی تحلیلی، آینده تنش میان ایران و عربستان و امکان وقوع جنگ مستقیم میان دو طرف را مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: آب نوشیدن هدفمند ترامپ هنگام سخنرانی

دونالد ترامپ هنگام سخنرانی خود در آسیا، چندبار با بطری آب نوشید.

ویدئو: لامبورگینی هوراکان برای پاپ

پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان یک لامبورگینی هوراکان ۱۸۰ هزار یورویی هدیه گرفت. این اتومبیل در یک حراج‌خانه چند ملیتی به فروش خواهد رسید تا عواید آن صرف امور خیرخواهانه در نقاط مختلف جهان شود.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان