نتیجه‌ای یافت نشد.

کابینه لبنان، بیانیه وزارتی دولت جدید را تصویب کرد

شناسه خبر: 160570 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷, ۳۶ : ۱۸ : ۰۰
کابینه لبنان، بیانیه وزارتی دولت جدید را تصویب کرد
در جلسه امروز کابینه لبنان، بیانیه وزارتی دولت جدید این کشور تصویب شد و برای تصویب نهایی به پارلمان فرستاده شد.
۵۵آنلاین :

امروز (پنجشنبه) کابینه دولت جدید لبنان در قصر «بعبدا» (کاخ ریاست‌جمهوری این کشور) جلسه‌ای تشکیل داد تا بیانیه وزارتی را در دور آخر مورد بررسی قرار دهد.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، کابینه در این جلسه بیانیه وزارتی را تصویب کرد و بیانیه به پارلمان فرستاده شد تا در آنجا به تصویب نهایی برسد.

«جمال الجراح» وزیر اطلاع‌رسانی لبنان پس از جلسه مذکور ، دقایق کوتاهی در جمع خبرنگاران حاضر شد و اعلام کرد؛ «میشل عون» رئیس‌جمهور از تصویب سریع بیانیه وزارتی قدردانی کرد.

وی افزود، فقط برخی اصلاحات لغوی در پیش‌نویس بیانیه وزارتی برای وضوح بیشتر تغییر کرد و سپس به تصویب رسید.

بیانیه وزارتی فعلی که در واقع نقشه راه دولت در لبنان محسوب می‌شود، دو بند مهم درباره مقاومت و آوارگان سوری دارد. 

بر اساس گزارش «المیادین»، در بند مربوط به مقاومت ذکر شده «در نبرد با دشمن اسرائیلی از هیچ تلاش فروگذاری نمی‌کنیم و هیچ کوتاهی در مسیر آزادسازی مابقی اراضی اشغال‌شده لبنان و حمایت از وطنمان در مقابل دشمنی که همچنان به خاک، آب، ثروت‌های طبیعی طمع دارد، وجود نخواهد داشت. با توجه به مسئولیت دولت و نقش آن بر حمایت از حاکمیت لبنان، استقلال، وحدت و سلامت فرزندان آن، دولت بر وظیفه‌اش و نیز تلاش برای آزادسازی مزارع‌شبعا، تپه‌های کفرشوبا و بخش لبنانی روستای الغجر با تمام ابزارهای مشروع تأکید می‌شود؛ همچنین تأکید می‌شود مقاومت در برابر رژیم اشغالگر اسرائیل، پاسخ به تجاوزهایش و نیز بازگرداندن اراضی اشغالی حق شهروندان لبنانی است».

 دومین بند مهم در بیانیه وزارتی، حل مسأله آوارگان سوری و تأکید لبنان بر ضرروت بازگشت آنها به وطنشان خواهد بود؛ دولت لبنان بر تعهد خود برای ادامه کار با جامعه بین‌الملل جهت مقابله با باز آوارگان سوریه و احترام به منشورهای بین‌المللی تأکید خواهد کرد.

دولت لبنان در یازدهم بهمن‌ماه پس از نه ماه کش و قوس میان طرف های مختلف این کشور تشکیل شد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر