نتیجه‌ای یافت نشد.

کابینه لبنان، بیانیه وزارتی دولت جدید را تصویب کرد

شناسه خبر: 160570 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷, ۳۶ : ۱۸ : ۰۰
کابینه لبنان، بیانیه وزارتی دولت جدید را تصویب کرد
در جلسه امروز کابینه لبنان، بیانیه وزارتی دولت جدید این کشور تصویب شد و برای تصویب نهایی به پارلمان فرستاده شد.
۵۵آنلاین :

امروز (پنجشنبه) کابینه دولت جدید لبنان در قصر «بعبدا» (کاخ ریاست‌جمهوری این کشور) جلسه‌ای تشکیل داد تا بیانیه وزارتی را در دور آخر مورد بررسی قرار دهد.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، کابینه در این جلسه بیانیه وزارتی را تصویب کرد و بیانیه به پارلمان فرستاده شد تا در آنجا به تصویب نهایی برسد.

«جمال الجراح» وزیر اطلاع‌رسانی لبنان پس از جلسه مذکور ، دقایق کوتاهی در جمع خبرنگاران حاضر شد و اعلام کرد؛ «میشل عون» رئیس‌جمهور از تصویب سریع بیانیه وزارتی قدردانی کرد.

وی افزود، فقط برخی اصلاحات لغوی در پیش‌نویس بیانیه وزارتی برای وضوح بیشتر تغییر کرد و سپس به تصویب رسید.

بیانیه وزارتی فعلی که در واقع نقشه راه دولت در لبنان محسوب می‌شود، دو بند مهم درباره مقاومت و آوارگان سوری دارد. 

بر اساس گزارش «المیادین»، در بند مربوط به مقاومت ذکر شده «در نبرد با دشمن اسرائیلی از هیچ تلاش فروگذاری نمی‌کنیم و هیچ کوتاهی در مسیر آزادسازی مابقی اراضی اشغال‌شده لبنان و حمایت از وطنمان در مقابل دشمنی که همچنان به خاک، آب، ثروت‌های طبیعی طمع دارد، وجود نخواهد داشت. با توجه به مسئولیت دولت و نقش آن بر حمایت از حاکمیت لبنان، استقلال، وحدت و سلامت فرزندان آن، دولت بر وظیفه‌اش و نیز تلاش برای آزادسازی مزارع‌شبعا، تپه‌های کفرشوبا و بخش لبنانی روستای الغجر با تمام ابزارهای مشروع تأکید می‌شود؛ همچنین تأکید می‌شود مقاومت در برابر رژیم اشغالگر اسرائیل، پاسخ به تجاوزهایش و نیز بازگرداندن اراضی اشغالی حق شهروندان لبنانی است».

 دومین بند مهم در بیانیه وزارتی، حل مسأله آوارگان سوری و تأکید لبنان بر ضرروت بازگشت آنها به وطنشان خواهد بود؛ دولت لبنان بر تعهد خود برای ادامه کار با جامعه بین‌الملل جهت مقابله با باز آوارگان سوریه و احترام به منشورهای بین‌المللی تأکید خواهد کرد.

دولت لبنان در یازدهم بهمن‌ماه پس از نه ماه کش و قوس میان طرف های مختلف این کشور تشکیل شد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر