نتیجه‌ای یافت نشد.

چین یک ماهواره جدید بیدو به فضا پرتاب کرد

شناسه خبر: 170113 سرویس: جهان ، فناوری ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۴ : ۱۹ : ۰۰
چین یک ماهواره جدید بیدو به فضا پرتاب کرد
پکن- ایرنا- چین روز یکشنبه یک ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره های ناوبری بیدو را از طریق مرکز ماهواره شیچانگ در استان سیچوانگ واقع در جنوب غرب چین به فضا پرتاب کرد.
۵۵آنلاین :

با پرتاب این ماهواره که توسط یک موشک ماهواره بر لانگ مارچ 3B به فضا پرتاب شد چهل و چهارمین ماهواره خانواده بیدو و نوزدهمین ماهواره از مدل BDS-3 به فضا پرتاب شد.
این ماهواره پس از اینکه با موفقیت در مدار قرار گیرد در کنار 18 ماهواره دیگر خانواده BDS-3 فعالیت خواهد کرد.
تا کنون 47 ماهواره بیدو توسط 33 موشک لانگ مارچ از مدل 3A تا 3B در مدار زمین قرار گرفته اند.
سیستم موقعیت یاب بیدو در کناره سیتسم های جی پی اس آمریکا، گالیله اروپا و گلوناس روسیه جزو چهار سیستم موقعیت یاب جهانی است.
از سال 2000 میلادی که نخستین ماهواره موقعیت یاب بیدو چین وارد مدار شد تا کنون 47 سیستم ماهواره ای شامل چهار سیستم آزمایشی راه اندازی شده است.
بیدو نخستین بار دسامبر 2012 موقعیت یابی، ناوبری، زمان بندی و خدمات پیام رسانی را به کاربران غیرنظامی در چین و بخش هایی از منطقه آسیا و اقیانوس آرام آغاز کرد.
به گفته مسئولان چینی این ماهواره ها خدمات موقعیت یابی جهانی را با دقت 10 متری و خدمات منطقه ای را در آسیا و اقیانوس آرام با دقت 5 متری ارائه می دهند.
بر اساس برنامه ریزی، از سال 2019 تا سال 2020، چین 11 ماهواره بیدو 3 و یک ماهواره بیدو 2 پرتاب خواهد کرد و ضمن تقویت خدمت به مناطق آسیا و اقیانوس آرام، توانایی خدمت رسانی جهانی سامانه بیدو را نیز افزایش خواهد داد.
ساخت شبکه جهانی بیدو 3 تا تکمیل آن در سال 2020 ادامه دارد همچنین در سال 2035 سامانه موقعیت یاب جامع گسترده تر، هماهنگ تر و هوشمندتر با محوریت سامانه بیدو ایجاد خواهد شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر