چین و پاکستان رزمایش هوایی برگزار کردند

شناسه خبر: 152609 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۵۸ : ۲۳ : ۰۰
چین و پاکستان رزمایش هوایی برگزار کردند
مرحله نخست رزمایش هوایی مشترک چین و پاکستان روز یکشنبه در یک پایگاه هوایی پاکستان برگزار شد.
۵۵آنلاین :

رزمایش هوایی «شاهین 7 » با حضور جمعی از خلبانان و کادر نیروی هوایی دو کشور در یکی از پایگاه های هوایی پاکستان آغاز شد.
بر اساس این گزارش، در این رزمایش هوایی مشترک، به جز خدمه فنی، جنگنده ها و بمب افکن ها و سیستم های واکنش سریع و هواپیماهای آواکس نیروی هوایی چین نیز توان دفاعی خود را در این تمرین هوایی مشترک نمایش دادند.
به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت دفاع چین همچنین جمعه هفته گذشته افزود که نیروهای هوایی چین و پاکستان تا 23 دسامبر هفتمین تمرین مشترک موسوم به 'عقاب-7' را برگزار می کنند.
'رن گوئو چیانگ' افزود: در این رزمایش که در پاکستان برگزار می شود، جنگنده ها، بمب افکن ها و هواپیماهای هشدار دهنده زود هنگام چین نیز، شرکت دارند.
سخنگوی وزارت دفاع چین با بیان اینکه این تمرین مشترک از پیش طراحی شده است، تاکید کرد که تعمیق همکاری‌های نیروی هوایی دو کشور، ارتقای توانایی جنگ واقعی ارتش دو کشور و حفاظت از صلح و ثبات منطقه از مهمترین اهداف برگزاری این رزمایش است.
چین و پاکستان در جهت همکاری های دفاعی مشترک، در مقاطعی رزمایش نظامی برگزار می کنند که آخرین نمونه آن رزمایش هوایی مشترک دو کشور بود که سال گذشته با نام 'شاهین-6' در پایگاه هوایی کرلا در چین برگزار شد.
این رزمایش که جنگنده های مدرن و عوامل پشتیبانی آنها نیز شرکت داشتند، سه هفته به طول انجامید.
همچنین آذرماه سال گذشته پاکستان در پی گسترش روابط نظامی با چین یک رزمایش هوایی را در نزدیکی کویته مرکز ایالت بلوچستان برگزار کرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دانشگاه‌های پرشمار، دانش‌آموخته‌های بیکار

تعداد دانشگاه‌ها در اغلب کشورهای پیشرفته جهان زیر ٥٠٠ است به‌طوری که آلمان ٤١٢، انگلیس ٢٩١، کانادا ٣٢٩، ایتالیا ٢٣٦ و هلند ٤٢٣ دانشگاه دارند و برخی کشورهای اروپایی نظیر نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند و ... زیر ١٠٠ دانشگاه تأسیس کرده‌اند در دو سال گذشته، ایران با ۵۱ هزار و ۶۰۰ دانشجوی اعزامی جزو ۱۰ کشور نخست اعزام کننده دانشجو به دانشگاه‌های خارج قرار گرفته است

مدگرایی؛فرهنگی خالی و پوچ

در واقع مدگرایی اگر افراطی نباشد و از روی چشم و هم چشمی و رقابت های کودکانه و به سمت فرهنگ غربی و از بین بردن عزت نفس و ارزش‌های انسانی نباشد ایرادی ندارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بعد از بی آرتی ها، ال آرتی ها هم به تهران می آیند

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر