نتیجه‌ای یافت نشد.

چین و پاکستان رزمایش هوایی برگزار کردند

شناسه خبر: 152609 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۵۸ : ۲۳ : ۰۰
چین و پاکستان رزمایش هوایی برگزار کردند
مرحله نخست رزمایش هوایی مشترک چین و پاکستان روز یکشنبه در یک پایگاه هوایی پاکستان برگزار شد.
۵۵آنلاین :

رزمایش هوایی «شاهین 7 » با حضور جمعی از خلبانان و کادر نیروی هوایی دو کشور در یکی از پایگاه های هوایی پاکستان آغاز شد.
بر اساس این گزارش، در این رزمایش هوایی مشترک، به جز خدمه فنی، جنگنده ها و بمب افکن ها و سیستم های واکنش سریع و هواپیماهای آواکس نیروی هوایی چین نیز توان دفاعی خود را در این تمرین هوایی مشترک نمایش دادند.
به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت دفاع چین همچنین جمعه هفته گذشته افزود که نیروهای هوایی چین و پاکستان تا 23 دسامبر هفتمین تمرین مشترک موسوم به 'عقاب-7' را برگزار می کنند.
'رن گوئو چیانگ' افزود: در این رزمایش که در پاکستان برگزار می شود، جنگنده ها، بمب افکن ها و هواپیماهای هشدار دهنده زود هنگام چین نیز، شرکت دارند.
سخنگوی وزارت دفاع چین با بیان اینکه این تمرین مشترک از پیش طراحی شده است، تاکید کرد که تعمیق همکاری‌های نیروی هوایی دو کشور، ارتقای توانایی جنگ واقعی ارتش دو کشور و حفاظت از صلح و ثبات منطقه از مهمترین اهداف برگزاری این رزمایش است.
چین و پاکستان در جهت همکاری های دفاعی مشترک، در مقاطعی رزمایش نظامی برگزار می کنند که آخرین نمونه آن رزمایش هوایی مشترک دو کشور بود که سال گذشته با نام 'شاهین-6' در پایگاه هوایی کرلا در چین برگزار شد.
این رزمایش که جنگنده های مدرن و عوامل پشتیبانی آنها نیز شرکت داشتند، سه هفته به طول انجامید.
همچنین آذرماه سال گذشته پاکستان در پی گسترش روابط نظامی با چین یک رزمایش هوایی را در نزدیکی کویته مرکز ایالت بلوچستان برگزار کرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران در سال ۹۷ چگونه بود؟

شایسته است نگاهی داشته باشیم به اتفاقات سال گذشته. سالی که پیش بینی های مختلفی درباره آن میشد اما حالا باید ببینیم کدام پیش بینی ها و وقایع در این سال در ایران اتفاق افتاده است .

دنیای مادرترزای ایران

اتاق خوابش یک کانکس شش متری است و حمام و دستشویی و آشپزخانه و اتاق جلساتش هم کانکس‌هایی دیگر، یک متری و دو متری و... حالا یک سال و پنج ماه است که اینجا زندگی می‌کند؛ در همین کانکس‌ها در روستای «دماغ سفید» سرپل‌ذهاب کرمانشاه.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر