نتیجه‌ای یافت نشد.

چین و پاکستان رزمایش هوایی برگزار کردند

شناسه خبر: 152609 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۵۸ : ۲۳ : ۰۰
چین و پاکستان رزمایش هوایی برگزار کردند
مرحله نخست رزمایش هوایی مشترک چین و پاکستان روز یکشنبه در یک پایگاه هوایی پاکستان برگزار شد.
۵۵آنلاین :

رزمایش هوایی «شاهین 7 » با حضور جمعی از خلبانان و کادر نیروی هوایی دو کشور در یکی از پایگاه های هوایی پاکستان آغاز شد.
بر اساس این گزارش، در این رزمایش هوایی مشترک، به جز خدمه فنی، جنگنده ها و بمب افکن ها و سیستم های واکنش سریع و هواپیماهای آواکس نیروی هوایی چین نیز توان دفاعی خود را در این تمرین هوایی مشترک نمایش دادند.
به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت دفاع چین همچنین جمعه هفته گذشته افزود که نیروهای هوایی چین و پاکستان تا 23 دسامبر هفتمین تمرین مشترک موسوم به 'عقاب-7' را برگزار می کنند.
'رن گوئو چیانگ' افزود: در این رزمایش که در پاکستان برگزار می شود، جنگنده ها، بمب افکن ها و هواپیماهای هشدار دهنده زود هنگام چین نیز، شرکت دارند.
سخنگوی وزارت دفاع چین با بیان اینکه این تمرین مشترک از پیش طراحی شده است، تاکید کرد که تعمیق همکاری‌های نیروی هوایی دو کشور، ارتقای توانایی جنگ واقعی ارتش دو کشور و حفاظت از صلح و ثبات منطقه از مهمترین اهداف برگزاری این رزمایش است.
چین و پاکستان در جهت همکاری های دفاعی مشترک، در مقاطعی رزمایش نظامی برگزار می کنند که آخرین نمونه آن رزمایش هوایی مشترک دو کشور بود که سال گذشته با نام 'شاهین-6' در پایگاه هوایی کرلا در چین برگزار شد.
این رزمایش که جنگنده های مدرن و عوامل پشتیبانی آنها نیز شرکت داشتند، سه هفته به طول انجامید.
همچنین آذرماه سال گذشته پاکستان در پی گسترش روابط نظامی با چین یک رزمایش هوایی را در نزدیکی کویته مرکز ایالت بلوچستان برگزار کرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

Endgame کشور با غرب چیست؟

پهلوی اول با تصورِ اینکه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، فاتح نهایی خواهد بود فعالیتِ گستردۀ آلمانها در ایران را تسهیل کرد. پهلوی اول تصور نمی‌کرد که انگلستان و شوروی علیه آلمان متحد شوند و با همراهی آمریکا، آلمانِ نازی را شکست دهند. این تحلیل Fixed و Rigid بدانجا انجامید که لندن و مسکو در عرض چهار ساعت ایران را اشغال کردند و به پهلوی اول خاتمه دادند.

ذهنیت کودکان ما را چه کسانی می‌سازند؟

مدیر شبکه کودک از نگرانی اش در خصوص ورود شبکه بی بی سی فارسی به تولید برنامه های ویژه کودکان گفته است دغدغه محمد سرشار از جنبه های مختلف قابل بررسی است اما نیاز است با دقت بیشتری به این گفته ها اندیشیده شده و در مواجهه با این موضوع واکنشی مناسب در پیش گرفت:

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر