چین وآمریکا توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند

شناسه خبر: 117170 سرویس: اقتصادی پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۵۶ : ۰۸ : ۰۰
چین وآمریکا توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند
تارنمای یی سی گزارش کرد که چین وآمریکا به دنبال ورود دونالد ترامپ به پکن توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند.
۵۵آنلاین :

 این توافقنامه ها پس از دیدار وزیران بازرگانی دو کشور در حاشیه سفر ترامپ به چین امضا شد و قرار است در روزهای آینده توافقنامه های بیشتری نیز امضا شود.

چین قول داده است که با امضای قراردادهای تجاری بیشتر با آمریکا و تمرکز بر سرمایه گذاری، بخشی از کسری تجاری آمریکا را در برابر پکن که به 347 میلیارد دلار رسیده است، کاهش دهد.
همزمان 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین پس از ملاقات با ترامپ در پکن و در جریان بازدید از برخی مکان های دیدنی از جمله شهر ممنوعه گفت که سفر رییس جمهوری آمریکا به چین دستاوردهای مثبتی خواهد داشت.
وزارت بازرگانی چین هم در بیانیه ای آورده است که دو کشور باید با تمرکز بر بخش هایی که اشتراکات زیادی در آنها دارند و با باز کردن مسیر صادرات فن آوری های پیشرفته آمریکا به چین، منازعات تجاری را حل و فصل کنند.
ترامپ روز چهارشنبه سفر رسمی سه روزه از چین را آغاز کرد و اولین بار از زمان به قدرت رسیدن از ماه ژانویه و پس از تمدید دبیر کلی 'شی جین پینگ' بر حزب حاکم در ماه اکتبر امسال است که به پکن سفر کرده است.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امکان پذیری و مطلوبیت هدایت نقدینگی: یک تحلیل انتقادی

چند هفته پیش در مطلب مشترکی با آقای دکتر شهرام معینی (دانشگاه اصفهان) اشاره کردیم که سیاستمداران ایرانی هر وقت می‌خواهند یک راه حل ظاهراً معقول و آسان ولی در واقع سهل و ممتنع برای مشکلات اقتصادی پیشنهاد کنند سراغ «هدایت نقدینگی سرگردان» به سمت «تولید» می‌روند. هر زمانی که تورم مساله اقتصادی کشور باشد، می‌خواهند از این هدایت برای «جذب و دفن» نقدینگی استفاده کنند (گویی نقدینگی در جایی خارج از بانک قابل هدم و دفن است) و هر زمان که مساله رکود مطرح است، می‌خواهند با آن رونق و اشتغال ایجاد کنند.

سراب «وام بدون سود»!

یکی از بانک‌ها در ترفندی تازه ادعا می‌کند تسهیلات با بهره صفر‌درصد می‌دهد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر