چین وآمریکا توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند

شناسه خبر: 117170 سرویس: اقتصادی پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۵۶ : ۰۸ : ۰۰
چین وآمریکا توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند
تارنمای یی سی گزارش کرد که چین وآمریکا به دنبال ورود دونالد ترامپ به پکن توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند.
۵۵آنلاین :

 این توافقنامه ها پس از دیدار وزیران بازرگانی دو کشور در حاشیه سفر ترامپ به چین امضا شد و قرار است در روزهای آینده توافقنامه های بیشتری نیز امضا شود.

چین قول داده است که با امضای قراردادهای تجاری بیشتر با آمریکا و تمرکز بر سرمایه گذاری، بخشی از کسری تجاری آمریکا را در برابر پکن که به 347 میلیارد دلار رسیده است، کاهش دهد.
همزمان 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین پس از ملاقات با ترامپ در پکن و در جریان بازدید از برخی مکان های دیدنی از جمله شهر ممنوعه گفت که سفر رییس جمهوری آمریکا به چین دستاوردهای مثبتی خواهد داشت.
وزارت بازرگانی چین هم در بیانیه ای آورده است که دو کشور باید با تمرکز بر بخش هایی که اشتراکات زیادی در آنها دارند و با باز کردن مسیر صادرات فن آوری های پیشرفته آمریکا به چین، منازعات تجاری را حل و فصل کنند.
ترامپ روز چهارشنبه سفر رسمی سه روزه از چین را آغاز کرد و اولین بار از زمان به قدرت رسیدن از ماه ژانویه و پس از تمدید دبیر کلی 'شی جین پینگ' بر حزب حاکم در ماه اکتبر امسال است که به پکن سفر کرده است.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان