چین وآمریکا توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند

شناسه خبر: 117170 سرویس: اقتصادی پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۵۶ : ۰۸ : ۰۰
چین وآمریکا توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند
تارنمای یی سی گزارش کرد که چین وآمریکا به دنبال ورود دونالد ترامپ به پکن توافقنامه هایی به ارزش 9 میلیارد دلار امضا کردند.
۵۵آنلاین :

 این توافقنامه ها پس از دیدار وزیران بازرگانی دو کشور در حاشیه سفر ترامپ به چین امضا شد و قرار است در روزهای آینده توافقنامه های بیشتری نیز امضا شود.

چین قول داده است که با امضای قراردادهای تجاری بیشتر با آمریکا و تمرکز بر سرمایه گذاری، بخشی از کسری تجاری آمریکا را در برابر پکن که به 347 میلیارد دلار رسیده است، کاهش دهد.
همزمان 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین پس از ملاقات با ترامپ در پکن و در جریان بازدید از برخی مکان های دیدنی از جمله شهر ممنوعه گفت که سفر رییس جمهوری آمریکا به چین دستاوردهای مثبتی خواهد داشت.
وزارت بازرگانی چین هم در بیانیه ای آورده است که دو کشور باید با تمرکز بر بخش هایی که اشتراکات زیادی در آنها دارند و با باز کردن مسیر صادرات فن آوری های پیشرفته آمریکا به چین، منازعات تجاری را حل و فصل کنند.
ترامپ روز چهارشنبه سفر رسمی سه روزه از چین را آغاز کرد و اولین بار از زمان به قدرت رسیدن از ماه ژانویه و پس از تمدید دبیر کلی 'شی جین پینگ' بر حزب حاکم در ماه اکتبر امسال است که به پکن سفر کرده است.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

20 راه برای تلاش موثر و موفقیت

برای آموزش موثر، باید قوانینی وضع و پیشنهاداتی ارائه گردد.

بحران شرم‌آوری که خارِ چشم گردشگری ایران شده

پروژه سرویس‌های بهداشتی بیشتر از ۱۵ سال است که در ایران به شوخی گرفته شده، از همان موقع که اسفندیار رحیم مشایی، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود و از ساخت «یک هزار سرویس بهداشتی در هر ۲۵ کیلومتر از جاده‌های ایران و سرویس‌های فوق‌العاده پاکیزه‌ای که اگر عسل روی کف آن ریخته شود، از خوردن آن منصرف نمی‌شوید»، سخن گفت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: هدیه بشار اسد به پوتین

بشار اسد هنگام دیدار با پوتین در شهر سوچی، یک تابلو نفیس را به همتای روس خود اهدا کرد.

ویدئو: دیدار پوتین و بشار اسد در سوریه

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در شهر سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین دیدار کرد. روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه قرار است نشست صلح در سوریه را در این شهر برگزار کنند.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان