چین ماده غیرقابل شناسایی در برابر نور مادون قرمز ساخت

شناسه خبر: 169080 سرویس: فناوری ، گوناگون شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸, ۵۸ : ۱۶ : ۰۰
چین ماده غیرقابل شناسایی در برابر نور مادون قرمز ساخت
دانشمندان موسسه نانوفناوری و نانوبیونیک سوجو چین (SINANO)، یک نوع ماده غیرقابل شناسایی در برابر دوربین‌های حرارتی مادون قرمز ساخته اند.
۵۵آنلاین :

این ماده جدید که دارای کاربردهای نظامی و تحقیقاتی است توسط یک تیم از دانشمندان موسسه نانوفناوری سوجو و آکادمی علوم اجتماعی چین به رهبری یک محقق به نام 'ژانگ شیتون' ساخته شده است.
ژانگ در مورد این ماده جدید به شینهوا گفته است: این ماده در حقیقت به صورت یک لایه بسیار نازک است که برای مقاومت بیشتر، با یک لایه پلی‌اتیلن گلیکول و محافظ ضد آب پوشانده شده است. 
به گفته وی در یک آزمایش شبیه‌سازی شده در مورد این ماده، سطح پوشانده شده، حرارت خورشید را جذب و دما را به آرامی افزایش می‌ دهد تا اختلاف دما با محیط به حداقل برسد.
او گفت: با حذف منبع نوری و گرمایی، حرارت به صورت هم ‌دما با محیط پس داده می‌شود که باعث نامرئی شدن جسم در طیف مادون قرمز می‌شود.
این محقق چینی افزود: مواد ساخته شده دارای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است و نه تنها برای پنهان شدن در برابر اشعه های مادون قرمز برای قطعات الکترونیکی و جداسازهای باتری نیز کاربرد دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گره تعطیلی روز سرگردان

تعیین تکلیف روز سرگردان هفته (روز پنجشنبه) با گره مواجه شد. طرح برخی نمایندگان برای تعطیلی این روز در کمیسیون اصلی رد اما در کمیسیون فرعی تایید شد.

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر