نتیجه‌ای یافت نشد.

چین سفیر آمریکا را احضار کرد

شناسه خبر: 145738 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷, ۳۳ : ۱۸ : ۰۰
چین سفیر آمریکا را احضار کرد
وزارت خارجه چین سفیر آمریکا را به دلیل تحریم‌های نظامی اخیر واشنگتن علیه پکن احضار کرد.
۵۵آنلاین :

وزارت خارجه چین سفیر آمریکا را به دلیل تحریم‌های نظامی اخیر واشنگتن علیهپکن احضار کرد.

دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه گذشته فردی به نام «لی شانگ‌فو»، رئیس اداره توسعه تجهیزات ارتش چین و این اداره را به اتهام آنچه «نقض تحریم‌های سرزمینی آمریکا» خواند با استفاده از مفاد قانون «مقابله تحریمی با دشمنان  آمریکا»، در لیست تحریم های خود قرار داد.

از نظر آمریکا، اتهام اثبات‌شده این اداره ارتش چین، خرید جنگنده‌های سوخو ۲۵ و سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ روسیه است.

وزارت خارجه آمریکا بر سر این معامله تسلیحاتی مجوز تحریم ۳۳ مقام اطلاعاتی و نظامی روس را نیز صادر کرده است. وزارت خارجه چین روز گذشته در واکنش به این مسئله، خواستار صرف نظر واشنگتن از این اقدام شد.

سخنگوی وزارت دفاع چین نیز امروز، شنبه اعلام کرد تصمیم پکن برای خرید هواپیما‌های جنگنده و سیستم‌های موشکی از روسیه، یک همکاری عادی بین دو کشور مستقل است و آمریکا حق دخالت در آن را ندارد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر