چین سفیر آمریکا را احضار کرد

شناسه خبر: 145738 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷, ۳۳ : ۱۸ : ۰۰
چین سفیر آمریکا را احضار کرد
وزارت خارجه چین سفیر آمریکا را به دلیل تحریم‌های نظامی اخیر واشنگتن علیه پکن احضار کرد.
۵۵آنلاین :

وزارت خارجه چین سفیر آمریکا را به دلیل تحریم‌های نظامی اخیر واشنگتن علیهپکن احضار کرد.

دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه گذشته فردی به نام «لی شانگ‌فو»، رئیس اداره توسعه تجهیزات ارتش چین و این اداره را به اتهام آنچه «نقض تحریم‌های سرزمینی آمریکا» خواند با استفاده از مفاد قانون «مقابله تحریمی با دشمنان  آمریکا»، در لیست تحریم های خود قرار داد.

از نظر آمریکا، اتهام اثبات‌شده این اداره ارتش چین، خرید جنگنده‌های سوخو ۲۵ و سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ روسیه است.

وزارت خارجه آمریکا بر سر این معامله تسلیحاتی مجوز تحریم ۳۳ مقام اطلاعاتی و نظامی روس را نیز صادر کرده است. وزارت خارجه چین روز گذشته در واکنش به این مسئله، خواستار صرف نظر واشنگتن از این اقدام شد.

سخنگوی وزارت دفاع چین نیز امروز، شنبه اعلام کرد تصمیم پکن برای خرید هواپیما‌های جنگنده و سیستم‌های موشکی از روسیه، یک همکاری عادی بین دو کشور مستقل است و آمریکا حق دخالت در آن را ندارد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دانشگاه‌های پرشمار، دانش‌آموخته‌های بیکار

تعداد دانشگاه‌ها در اغلب کشورهای پیشرفته جهان زیر ٥٠٠ است به‌طوری که آلمان ٤١٢، انگلیس ٢٩١، کانادا ٣٢٩، ایتالیا ٢٣٦ و هلند ٤٢٣ دانشگاه دارند و برخی کشورهای اروپایی نظیر نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند و ... زیر ١٠٠ دانشگاه تأسیس کرده‌اند در دو سال گذشته، ایران با ۵۱ هزار و ۶۰۰ دانشجوی اعزامی جزو ۱۰ کشور نخست اعزام کننده دانشجو به دانشگاه‌های خارج قرار گرفته است

مدگرایی؛فرهنگی خالی و پوچ

در واقع مدگرایی اگر افراطی نباشد و از روی چشم و هم چشمی و رقابت های کودکانه و به سمت فرهنگ غربی و از بین بردن عزت نفس و ارزش‌های انسانی نباشد ایرادی ندارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بعد از بی آرتی ها، ال آرتی ها هم به تهران می آیند

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر