نتیجه‌ای یافت نشد.

چین: موضوع امنیت ملی تنها بهانه‌ای برای آمریکاست

شناسه خبر: 129792 سرویس: جهان ، سیاست سه شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۷, ۴۸ : ۲۰ : ۰۰
چین: موضوع امنیت ملی تنها بهانه‌ای برای آمریکاست
وزارت امور خارجه چین اعلام کرد آمریکا از امنیت ملی به عنوان بهانه‌ای برای مقصر قلمداد کردن پکن استفاده می‌کند.
۵۵آنلاین :

 وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه اعلام کرد آمریکا باید از استفاده از موضوع امنیت ملی به عنوان بهانه‌ای برای مقصر قلمداد کردن پکن دست بردارد.

 هوآ چونینگ خاطر نشان کرد فولاد چین فقط کمتر از سه درصد کل واردات فولاد آمریکا را شامل می‌شود. او با اعلام این مطلب، تاکید کرد امنیت ملی فقط یک بهانه است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «درک این که چنین میزان اندکی بتواند تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا باشد، دشوار است. همچنین، متاسفانه مشروعیت بسیاری از دیگر اقداماتی که آمریکا به بهانه امنیت ملی اتخاذ کرده است یا قصد دارد اتخاذ کند، به سختی قابل توجیه است».

او تاکید کرد چین هیچ شرکت خارجی را وادار به انتقال فناوری نمی‌کند و برای حفاظت از حقوق مالکیت معنوی بیشتر تلاش خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین این سخنان را در یک کنفرانس خبری بیان کرد. این  اظهارات در واکنش به نگرانی‌های آمریکا درباره استفاده دولت و شرکت‌های چینی از سرمایه گذاری خارجی به منظور دستیابی به فناوری‌های حساس که در نهایت به شرکت‌های آمریکا لطمه می‌زند و امنیت ملی این کشور را تهدید می‌کند، بیان شد


منبع : باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر