نتیجه‌ای یافت نشد.

چین: موضوع امنیت ملی تنها بهانه‌ای برای آمریکاست

شناسه خبر: 129792 سرویس: جهان ، سیاست سه شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۷, ۴۸ : ۲۰ : ۰۰
چین: موضوع امنیت ملی تنها بهانه‌ای برای آمریکاست
وزارت امور خارجه چین اعلام کرد آمریکا از امنیت ملی به عنوان بهانه‌ای برای مقصر قلمداد کردن پکن استفاده می‌کند.
۵۵آنلاین :

 وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه اعلام کرد آمریکا باید از استفاده از موضوع امنیت ملی به عنوان بهانه‌ای برای مقصر قلمداد کردن پکن دست بردارد.

 هوآ چونینگ خاطر نشان کرد فولاد چین فقط کمتر از سه درصد کل واردات فولاد آمریکا را شامل می‌شود. او با اعلام این مطلب، تاکید کرد امنیت ملی فقط یک بهانه است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «درک این که چنین میزان اندکی بتواند تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا باشد، دشوار است. همچنین، متاسفانه مشروعیت بسیاری از دیگر اقداماتی که آمریکا به بهانه امنیت ملی اتخاذ کرده است یا قصد دارد اتخاذ کند، به سختی قابل توجیه است».

او تاکید کرد چین هیچ شرکت خارجی را وادار به انتقال فناوری نمی‌کند و برای حفاظت از حقوق مالکیت معنوی بیشتر تلاش خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین این سخنان را در یک کنفرانس خبری بیان کرد. این  اظهارات در واکنش به نگرانی‌های آمریکا درباره استفاده دولت و شرکت‌های چینی از سرمایه گذاری خارجی به منظور دستیابی به فناوری‌های حساس که در نهایت به شرکت‌های آمریکا لطمه می‌زند و امنیت ملی این کشور را تهدید می‌کند، بیان شد


منبع : باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر