چگونه تبعیض جنسیتی را در محیط کار از بین ببریم

شناسه خبر: 124730 سرویس: NGO يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶, ۰۷ : ۰۱ : ۰۰
چگونه تبعیض جنسیتی را در محیط کار از بین ببریم
تبعیض جنسیتی برای استخدام تا حدودی از بین رفته است و در بسیاری از شرکت‌ها تعداد کارمندان خانم و آقا یکسان است. اما سهم آن‌ها از مزایا و فرهنگ سازمان شرکت متفاوت است
۵۵آنلاین :

بحث تفاوت قائل شدن در استخدام خانم‌ها و آقایان همیشه یکی از موضوعات پر حاشیه بوده است. این تفاوت‌ها با گذشت زمان کمرنگ شده‌اند و در بسیاری از جوامع تعداد خانم‌ها و آقایانی که برای استخدام از طرف شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شوند یکسان است. اما زمانی که صحبت از شغل‌های مهم مدیریتی و حقوق و مزایا به میان می‌آید، سهم مردان بسیار بیشتر از زنان است. همچنین زمانی که پست‌های مدیریتی به زنان داده می‌شود همه از آن‌ها انتظار دارند که مانند مردان رفتار کنند و به نوعی از فرهنگ مردانه حاکم در جو شرکت حمایت کنند. اینکه زنان نیز مانند مردان شانس مساوی برای استخدام شدن دارند خیلی خوب است اما کافی نیست. فرهنگ سازمانی شرکت‌ها باید به نوعی باشد که فرصت رشد و شکوفایی را برای تمام کارمندان و فارغ از جنسیتشان مهیا کند. هر شرکتی اگر تغییرات را از خودش آغاز کند این فرهنگ به زودی در میان تمام شرکت‌ها و ادارات پذیرفته خواهد شد و نیروهای با استعداد تمایل بیشتری برای همکاری با آن‌ها نشان خواهند داد. در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت به بررسی مواردی می‌پردازیم که به رشد فرهنگ برابری جنسیتی در محیط کار کمک می‌کنند.

۱- تفاوت میان مردان و زنان را یاد بگیرید و آموزش دهید

مقاله‌ی مرتبط:

تفاوت مردان و زنان در محیط کار

همان‌طور که می‌دانید نحوه‌ی رفتار، برخورد، ارتباطات و توانایی حل مسئله در مردان و زنان متفاوت است و همین موضوع باعث می‌شود عملکرد یکسانی در محیط کار نداشته باشند. برخی شرکت‌ها قوانین خاصی برای ارتباطات دارند و علاوه بر نحوه‌ی کار کردن به آن‌ها آموزش داده می‌شود که چه رفتاری در محیط کار باید داشته باشند. یکی از راه‌های موثر برای جا انداختن فرهنگ برابری جنسیتی شناختن تفاوت‌های میان مردان و زنان است. مدیری که به رشد کسب‌وکار خود اهمیت دهد تلاش می‌کند ویژگی‌ها و تفاوت‌های رفتاری و عملی میان مردان و زنان را تشخیص داده و این موضوع را به کارمندان نیز آموزش دهد. هرقدر تمایل مدیران بخش‌های مختلف شرکت برای شناخت تفاوت‌ها بیشتر باشد، انگیزه‌ی کارمندان نیز بالاتر خواهد رفت. بنابراین مواردی که در این زمینه یاد گرفته‌اید را با بخش‌های مختلف شرکت مانند تیم استخدام و حتی ارتباط با مشتری‌ها در میان بگذارید.

اگر از آن دسته شرکت‌هایی هستید که هر از گاهی رویداد برگزار می‌کنند این موضوع را در جریان رویداد نیز مطرح کنید و از کارمندان مرد شرکت مخصوصا کسانی که وظایف مدیریتی دارند بخواهید که در این رویدادها شرکت کنند. بسیاری از مردان نمی‌دانند که چه تفاوت‌هایی در پست‌های مدیریتی برای مردان و زنان وجود دارد. نتیجه‌ی تحقیقی در سال ۲۰۱۷ نشان داده است تقریبا ۵۰ درصد مردان فکر می‌کنند نیمی از پست‌های مدیریتی شرکت بر عهده زنان است در صورتی که نسبت زنان مدیر به مردان مدیر، یک به ده است. همچنین بسیاری از آن‌ها نمی‌دانند که فرهنگ سازمانی حاکم بر جو شرکت، چه فشار و استرسی را به زنان وارد می‌کند.

پس بهترین کار این است که در مورد این تفاوت‌ها اطلاع‌رسانی صورت بگیرد. همچنین از زنان بخواهید که از حق خودشان در محیط کار دفاع کنند. به آن‌ها یاد دهید زمانی که ایده‌شان از طرف همکار مرد دزدیده می‌شود و تمام اعتبار به آن فرد می‌رسد، باید مشکل را از راه درست و موثر پیگیری کنند.

۲- همکاری میان کارمندان را افزایش دهید

اینکه انتظار داشته باشید زنان مهارت‌ها و توانایی‌هایشان را برای تطابق با فرهنگ مردانه تغییر دهند، نه تنها فرصت شکوفایی را از آن‌ها می‌گیرد بلکه روی عملکرد سایر اعضای تیم نیز تأثیر می‌گذارد. یک تیم زمانی رشد می‌کند که هر شخصی با مهارت‌های طبیعی خودش کار کند. فراموش نکنید مردان و زنان علاوه بر متفاوت بودن از نظر جنسیت، از نظر فرهنگی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. شرکتی که بتواند با وجود این اختلاف‌های همکاری خوبی میان کارمندان برقرار کند پیشرفت خواهد کرد. زیرا قدرت تصمیم‌گیری اعضای تیم افزایش پیدا کرده و محصولات و خدمات باکیفیت‌تری به بازار عرضه خواهد شد. همچنین اغلب افراد با استعداد ترجیح می‌دهند در چنین شرکتی کار کنند و تمام وقت و انرژی خود را صرف کار می‌کنند. بهترین مدیران تیم افرادی هستند که از کارمندانی با ویژگی‌های و روحیات یکسان و قوی استفاده نمی‌کنند بلکه به دنبال افرادی هستند که از همه نظر مکمل یکدیگر باشند. ترکیب کردن دیدگاه‌ها در محیط کار نتایج فوق‌العاده خوبی خواهد داشت.

۳- به مواردی که یاد گرفته‌اید عمل کنید

اگر واقعا می‌خواهید تبعیض جنسیتی محیط کار خود را از بین ببرید باید تمام کارمندان شرکت از جمله مدیران استخدام و مدیران ارشد را در این موضوع درگیر کنید. مورد اول یعنی یادگرفتن تفاوت میان مردان و زنان اگر با عمل کردن همراه نباشد هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. اینکه مقالات آموزشی و روان‌شناسی مرتبط با این موضوع را مطالعه کنید اما تغییری در روش کار اعمال نشود فقط باعث هدر رفتن زمان و انرژی می‌شود. امروزه زنان کمی در پست‌های مهم مدیریتی مشغول فعالیت هستند و این مشکلی است که از مراحل اولیه‌ی مدیریت آغاز می‌شود و در مراحل بالایی بدتر می‌شود. راه حل از بین بردن مشکل این است که کسب‌وکارها به جای تمرکز کردن روی پست‌های مدیریتی مهم، روی پست‌های مدیریتی کوچک‌تر متمرکز شوند. یعنی با سپردن پست‌های مدیریتی کوچک به زنان آن‌ها را برای مراحل بعد آماده کنند. نتیجه‌ی تحقیقات نشان می‌دهد زنان آموزش دیده عملکرد بهتری در مدیریت دارند و درآمد شرکت را به میزان قابل توجهی افزایش خواهند داد.

اولین گام برای از بین بردن تبعیض جنسیتی در محیط کار این است که بدانید مردان و زنان ارزش یکسانی دارند ولی متفاوت از یکدیگر هستند. زمانی که کل اعضای تیم به شناخت بهتر و عمیق‌تری از مهارت‌های زنان برسند کل تیم و به دنبال آن کسب‌وکار نیز رشد خواهد کرد.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ورود آقایان هم به ورزشگاه‌ها ممنوع می‌شود؟

کشف حقیقت میان هاله ای از ابهام، شایعات و تخیل کار دشواری است و با حدس و گمان نمی توان نظر قطعی داد اما این اوضاع طبیعی نیست.

واقعیت هایی در مورد سهم ایران در دریای مازندران ‎

سیاست خارجی هر کشوری انعکاس بیرونی توان داخلی کشور ها و ملت ها است . وقتی ما نمی توانیم اقتصادمان را درست اداره کنیم کشورمان را درست اداره کنیم فرهنگ عمومی مردم تضعیف شده باشد . بحران های آب ، حاشیه نشینی ،کاهش ارزش پول ملی ، مصرف بالای انرژی ،بهره وری پایین دولت و مردم ، اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی و...لاینحل مانده باشد معلوم است سیاست خارجی قدرتمندانه و عزتمندانه ای نخواهیم داشت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر