نتیجه‌ای یافت نشد.

چگونه برای سفر برنامه‌‌ریزی کنیم؟

شناسه خبر: 164503 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون ، سبک زندگی جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷, ۳۸ : ۲۳ : ۰۰
چگونه برای سفر برنامه‌‌ریزی کنیم؟
در آستانه تعطیلات نوروز یکی از اصلی‌ترین کارهایی که هر خانواده انجام می‌دهد، تصمیم‌گیری برای سفر است.
۵۵آنلاین :

 

پرستو فخاریان کارشناس گردشگری

در آستانه تعطیلات نوروز یکی از اصلی‌ترین کارهایی که هر خانواده انجام می‌دهد، تصمیم‌گیری برای سفر است. اگرچه برخی از خانواده‌ها تنها مقصد سفر را انتخاب می‌کنند و بدون برنامه‌ریزی دقیق، سفر را آغاز می‌کنند، اما برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند جزئیات سفر خود از جمله وسیله حمل و نقل، محل اقامت، برنامه بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و حتی رستوران برای صرف وعده‌های غذایی را از پیش بدانند. این روند، نیاز به تحقیقات و اختصاص زمان مناسبی برای این بررسی‌ها دارد. برخی از خانواده‌ها چون زمان کافی به منظور برنامه‌ریزی شخصی برای سفر خود ندارند، این کار را به آژانس‌ها می‌سپارند و با مراجه به آنها، پکیج‌های آماده تورهای آنها را خریداری می‌کنند. با این همه، بسیاری همچنان ترجیح می‌دهند خودشان متناسب با خواسته و بودجه اقتصادی‌شان برای سفر برنامه‌ریزی داشته باشند. برای این گروه از افراد می‌توان چند گام را در برنامه‌ریزی سفر برشمرد:

 

۱- مقصدتان را انتخاب کنید: پیش از هر چیز باید بدانید که دوست دارید کدام مقصد را برای سفر خود برگزینید. یکی از فاکتورها برای انتخاب مقصد می‌تواند این باشد که تاکنون به آنجا نرفته باشید یا آنکه آن مقصد در نوروزکمتر شلوغ می‌شود. برای انتخاب یک مقصد سفر، بودجه مدنظر خود را نیز دخیل کنید.

۲- وسیله حمل و نقل سفر را انتخاب کنید: هر کدام از وسایل نقلیه، یک امکان را برای طراحی و برنامه‌ریزی سفر به شما می‌دهند. سفرهایی که با خودروی شخصی انجام می‌شود، احتمالا دست شما را برای بازدید همه جاذبه‌های یک مقصد بازتر می‌کند. البته، چنانچه با اتوبوس، قطار یا هواپیما راهی مقصد نوروزی خود هستید نیز می‌توانید با تورهای محلی راهی بازدید از جاذبه‌ها شوید.

۳- جاذبه‌های مورد علاقه‌تان را مشخص کنید: هر مقصدی که انتخاب می‌کنید ممکن است جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری داشته باشد که شما احتمالا نخواهید توانست همه آنها را ببینید. پس آن دسته از جاذبه‌هایی را که علاقه دارید، ببینید و روی نقشه مشخص کنید.

۴- مسیر طراحی کنید: زمانی که جاذبه‌ها را روی نقشه مشخص می‌کنید، عملا بهتر می‌توانید راه دستیابی به آنها را تعیین کنید. به این ترتیب، شکل کلی سفر شما ایجاد می‌شود.

۵- محل اقامت را تعیین کنید: وقتی مسیر سفرتان مشخص شده باشد، با تخمین زمانی که در هر کدام از جاذبه‌ها حضور خواهید داشت، می‌توانید متوجه شوید که هر شب برای اقامت در کدام شهر خواهید بود. نام و راه‌های ارتباطی انواع مختلف مراکز اقامتی در اینترنت قابل جست‌وجو است و از این طریق می‌توانید مراکز اقامتی را رزرو کنید.

۶- دیگر خدمات مورد نیاز را بررسی کنید: دست آخر نیز می‌توانید با جست‌وجو در شبکه‌های اجتماعی از نظرات دیگران برای انتخاب خدمات سفر آگاه شوید.

 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر