نتیجه‌ای یافت نشد.

چگونه برای سفر برنامه‌‌ریزی کنیم؟

شناسه خبر: 164503 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون ، سبک زندگی جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷, ۳۸ : ۲۳ : ۰۰
چگونه برای سفر برنامه‌‌ریزی کنیم؟
در آستانه تعطیلات نوروز یکی از اصلی‌ترین کارهایی که هر خانواده انجام می‌دهد، تصمیم‌گیری برای سفر است.
۵۵آنلاین :

 

پرستو فخاریان کارشناس گردشگری

در آستانه تعطیلات نوروز یکی از اصلی‌ترین کارهایی که هر خانواده انجام می‌دهد، تصمیم‌گیری برای سفر است. اگرچه برخی از خانواده‌ها تنها مقصد سفر را انتخاب می‌کنند و بدون برنامه‌ریزی دقیق، سفر را آغاز می‌کنند، اما برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند جزئیات سفر خود از جمله وسیله حمل و نقل، محل اقامت، برنامه بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و حتی رستوران برای صرف وعده‌های غذایی را از پیش بدانند. این روند، نیاز به تحقیقات و اختصاص زمان مناسبی برای این بررسی‌ها دارد. برخی از خانواده‌ها چون زمان کافی به منظور برنامه‌ریزی شخصی برای سفر خود ندارند، این کار را به آژانس‌ها می‌سپارند و با مراجه به آنها، پکیج‌های آماده تورهای آنها را خریداری می‌کنند. با این همه، بسیاری همچنان ترجیح می‌دهند خودشان متناسب با خواسته و بودجه اقتصادی‌شان برای سفر برنامه‌ریزی داشته باشند. برای این گروه از افراد می‌توان چند گام را در برنامه‌ریزی سفر برشمرد:

 

۱- مقصدتان را انتخاب کنید: پیش از هر چیز باید بدانید که دوست دارید کدام مقصد را برای سفر خود برگزینید. یکی از فاکتورها برای انتخاب مقصد می‌تواند این باشد که تاکنون به آنجا نرفته باشید یا آنکه آن مقصد در نوروزکمتر شلوغ می‌شود. برای انتخاب یک مقصد سفر، بودجه مدنظر خود را نیز دخیل کنید.

۲- وسیله حمل و نقل سفر را انتخاب کنید: هر کدام از وسایل نقلیه، یک امکان را برای طراحی و برنامه‌ریزی سفر به شما می‌دهند. سفرهایی که با خودروی شخصی انجام می‌شود، احتمالا دست شما را برای بازدید همه جاذبه‌های یک مقصد بازتر می‌کند. البته، چنانچه با اتوبوس، قطار یا هواپیما راهی مقصد نوروزی خود هستید نیز می‌توانید با تورهای محلی راهی بازدید از جاذبه‌ها شوید.

۳- جاذبه‌های مورد علاقه‌تان را مشخص کنید: هر مقصدی که انتخاب می‌کنید ممکن است جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری داشته باشد که شما احتمالا نخواهید توانست همه آنها را ببینید. پس آن دسته از جاذبه‌هایی را که علاقه دارید، ببینید و روی نقشه مشخص کنید.

۴- مسیر طراحی کنید: زمانی که جاذبه‌ها را روی نقشه مشخص می‌کنید، عملا بهتر می‌توانید راه دستیابی به آنها را تعیین کنید. به این ترتیب، شکل کلی سفر شما ایجاد می‌شود.

۵- محل اقامت را تعیین کنید: وقتی مسیر سفرتان مشخص شده باشد، با تخمین زمانی که در هر کدام از جاذبه‌ها حضور خواهید داشت، می‌توانید متوجه شوید که هر شب برای اقامت در کدام شهر خواهید بود. نام و راه‌های ارتباطی انواع مختلف مراکز اقامتی در اینترنت قابل جست‌وجو است و از این طریق می‌توانید مراکز اقامتی را رزرو کنید.

۶- دیگر خدمات مورد نیاز را بررسی کنید: دست آخر نیز می‌توانید با جست‌وجو در شبکه‌های اجتماعی از نظرات دیگران برای انتخاب خدمات سفر آگاه شوید.

 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر