نتیجه‌ای یافت نشد.

چپاول‌گر نباشیم

شناسه خبر: 142413 سرویس: توسعه ، گوناگون شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۴۱ : ۱۰ : ۰۰
چپاول‌گر نباشیم
اگرچه ورزشکاران و قهرمانان در ظاهر زندگی جذابی دارند اما برخی از آن‌ها با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که شاید هیچ هواداری نتواند شرایط را تحمل کند و قید حضور در دنیای قهرمانی را بزند.
۵۵آنلاین :

اگرچه ورزشکاران و قهرمانان در ظاهر زندگی جذابی دارند اما برخی از آن‌ها با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که شاید هیچ هواداری نتواند شرایط را تحمل کند و قید حضور در دنیای قهرمانی را بزند. در واقع تفاوت ورزشکارانی که روزی پرچم کشورمان را بالا می برند با مردم عادی همین تلاش های خستگی ناپذیر است. یک ورزشکار و به ویژه یک کشتی گیر برای حضور در تیم ملی باید زحمات فراوانی بکشد. پهلوانان بسیاری از سراسر ایران تلاش می کنند تا در یک وزن برای تیم ملی بجنگند و همین موضوع رسیدن به جایگاه تیم ملی را دشوار می‌کند. با وجود تحمل این سختی ها چه کسی توان دارد که به راحتی تیم ملی را کنار بگذارد و قید حقوق های میلیونی را بزند؟ میثم نصیری، ملی پوش وزن 65‌کیلوگرم کشتی آزاد، یکی از ورزشکارانی است که به دلیل آماده نبودن ترجیح داد در تیم ملی نباشد و به گفته خودش شرمنده مردم نشود. اما انتشار یک گفت‌و‌گو از رسول خادم، ابعاد جدیدی از ماجرا را روشن کرد.

خادم درباره دلایل کناره گیری نصیری از تیم ملی به یک نکته مهم اشاره کرد و گفت: «رجال سیاسی مسئول در این خصوص باید از میثم نصیری درس بگیرند که در پاسخ به چرایی خداحافظی اش از تیم ملی می گوید درست نیست از بیت المال برایش هزینه شود و نتیجه‌ای راکه باید برای مردم و کشورش به‌دست بیاورد،کسب نکند. می‌گوید شرمنده مردم می شوم. او معتقد است این هزینه‌ای که در اردوها برایش می‌شود از بیت‌المال است و اگر نمی تواند در ازای این هزینه ها و سرمایه ها نتیجه بگیرد ، باید برود و فرصت را به فرد دیگری دهد. الگوی اقشار و بچه های محروم و کم درآمد جامعه ما که بنا به اعلام مراجع رسمی کشور، نزدیک به 11 میلیون نفر حاشیه‌نشین دارد و 5/3 میلیون بیکار واجد شرایط کار، همین امثال میثم نصیری ها هستند که خودش باوجود کارگری در مغازه قصابی، نگران بیت‌المال است. نه آن کسانی که بیت المال را سهم المال خود می‌دانند». براساس شنیده های «قانون» میثم نصیری پس از انتشار این گفت و گو حتی از سوی برخی از نزدیکان خود نیز مسخره شد زیرا آن ها معتقد بودند این حرف ها فقط یک شوی رسانه ای است و او در نهایت به تیم ملی بازخواهدگشت. اما تیم ملی با جدایی او کنار آمد و حال شرایط به گونه‌ای شده که همه در تکاپو برای حل مشکل نصیری هستند تا او بتواند دوباره به دنیای حرفه‌ای بازگردد. در کنار این اتفاقات، جالب است بدانید میثم نصیری در فروشگاه قصابی برادرش کار می کند و شغلی ندارد. او روی پول پاداش ها حساب کرده بود اما به دلیل پرداخت نشدن این پاداش‌ها، در نهایت قسط‌های خانه اش نیز عقب افتاده، نکته جالب تر اینجاست که نصیری با وجود تمام این مشکلات پیش رسول خادم رفت و از او درخواست کرد حقوق نزدیک به دو میلیونی اش قطع و برای ورزشکار دیگری هزینه شود.

چند ورزشکار، مدیر یا مربی را سراغ دارید که این چنین برای بیت المال دل بسوزانند؟ ورزش دولتی ایران سال هاست با بودجه بیت المال اداره می‌شود و بحث هایی مثل خصوصی سازی باشگاه ها همواره در کمپین های انتخاباتی مطرح و پس از آن فراموش می شود. هنوز فراموش نکرده ایم که محمود احمدی‌نژاد پیش از دومین دوره ریاست خود بر دولت، برای جلب توجه مردم نامه ای نوشت و آن را در مقابل ورزشگاه آزادی روی یک بنر بزرگ به نمایش همگان گذاشت. در آن نامه از لزوم خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفته شده بود اما پس از گذشت حدود 10 سال از آن روزها، سرخابی ها هنوز دولتی هستند. حسن روحانی نیز بارها وعده خصوصی‌سازی باشگاه‌ها را داده اما هرگز به وعده خود عمل نکرده است. به هر ترتیب پرونده امروز «قانون» پیرامون بیت‌المال است. همه آن ها که استفاده درست از آن کردند و برای حق الناس نگران بودند و آن ها راکه به راحتی بیت المال را خرج محبوبیت خود کردند،بشناسید.


منبع : قانون
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر