چپاول‌گر نباشیم

شناسه خبر: 142413 سرویس: توسعه ، گوناگون شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۴۱ : ۱۰ : ۰۰
چپاول‌گر نباشیم
اگرچه ورزشکاران و قهرمانان در ظاهر زندگی جذابی دارند اما برخی از آن‌ها با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که شاید هیچ هواداری نتواند شرایط را تحمل کند و قید حضور در دنیای قهرمانی را بزند.
۵۵آنلاین :

اگرچه ورزشکاران و قهرمانان در ظاهر زندگی جذابی دارند اما برخی از آن‌ها با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که شاید هیچ هواداری نتواند شرایط را تحمل کند و قید حضور در دنیای قهرمانی را بزند. در واقع تفاوت ورزشکارانی که روزی پرچم کشورمان را بالا می برند با مردم عادی همین تلاش های خستگی ناپذیر است. یک ورزشکار و به ویژه یک کشتی گیر برای حضور در تیم ملی باید زحمات فراوانی بکشد. پهلوانان بسیاری از سراسر ایران تلاش می کنند تا در یک وزن برای تیم ملی بجنگند و همین موضوع رسیدن به جایگاه تیم ملی را دشوار می‌کند. با وجود تحمل این سختی ها چه کسی توان دارد که به راحتی تیم ملی را کنار بگذارد و قید حقوق های میلیونی را بزند؟ میثم نصیری، ملی پوش وزن 65‌کیلوگرم کشتی آزاد، یکی از ورزشکارانی است که به دلیل آماده نبودن ترجیح داد در تیم ملی نباشد و به گفته خودش شرمنده مردم نشود. اما انتشار یک گفت‌و‌گو از رسول خادم، ابعاد جدیدی از ماجرا را روشن کرد.

خادم درباره دلایل کناره گیری نصیری از تیم ملی به یک نکته مهم اشاره کرد و گفت: «رجال سیاسی مسئول در این خصوص باید از میثم نصیری درس بگیرند که در پاسخ به چرایی خداحافظی اش از تیم ملی می گوید درست نیست از بیت المال برایش هزینه شود و نتیجه‌ای راکه باید برای مردم و کشورش به‌دست بیاورد،کسب نکند. می‌گوید شرمنده مردم می شوم. او معتقد است این هزینه‌ای که در اردوها برایش می‌شود از بیت‌المال است و اگر نمی تواند در ازای این هزینه ها و سرمایه ها نتیجه بگیرد ، باید برود و فرصت را به فرد دیگری دهد. الگوی اقشار و بچه های محروم و کم درآمد جامعه ما که بنا به اعلام مراجع رسمی کشور، نزدیک به 11 میلیون نفر حاشیه‌نشین دارد و 5/3 میلیون بیکار واجد شرایط کار، همین امثال میثم نصیری ها هستند که خودش باوجود کارگری در مغازه قصابی، نگران بیت‌المال است. نه آن کسانی که بیت المال را سهم المال خود می‌دانند». براساس شنیده های «قانون» میثم نصیری پس از انتشار این گفت و گو حتی از سوی برخی از نزدیکان خود نیز مسخره شد زیرا آن ها معتقد بودند این حرف ها فقط یک شوی رسانه ای است و او در نهایت به تیم ملی بازخواهدگشت. اما تیم ملی با جدایی او کنار آمد و حال شرایط به گونه‌ای شده که همه در تکاپو برای حل مشکل نصیری هستند تا او بتواند دوباره به دنیای حرفه‌ای بازگردد. در کنار این اتفاقات، جالب است بدانید میثم نصیری در فروشگاه قصابی برادرش کار می کند و شغلی ندارد. او روی پول پاداش ها حساب کرده بود اما به دلیل پرداخت نشدن این پاداش‌ها، در نهایت قسط‌های خانه اش نیز عقب افتاده، نکته جالب تر اینجاست که نصیری با وجود تمام این مشکلات پیش رسول خادم رفت و از او درخواست کرد حقوق نزدیک به دو میلیونی اش قطع و برای ورزشکار دیگری هزینه شود.

چند ورزشکار، مدیر یا مربی را سراغ دارید که این چنین برای بیت المال دل بسوزانند؟ ورزش دولتی ایران سال هاست با بودجه بیت المال اداره می‌شود و بحث هایی مثل خصوصی سازی باشگاه ها همواره در کمپین های انتخاباتی مطرح و پس از آن فراموش می شود. هنوز فراموش نکرده ایم که محمود احمدی‌نژاد پیش از دومین دوره ریاست خود بر دولت، برای جلب توجه مردم نامه ای نوشت و آن را در مقابل ورزشگاه آزادی روی یک بنر بزرگ به نمایش همگان گذاشت. در آن نامه از لزوم خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفته شده بود اما پس از گذشت حدود 10 سال از آن روزها، سرخابی ها هنوز دولتی هستند. حسن روحانی نیز بارها وعده خصوصی‌سازی باشگاه‌ها را داده اما هرگز به وعده خود عمل نکرده است. به هر ترتیب پرونده امروز «قانون» پیرامون بیت‌المال است. همه آن ها که استفاده درست از آن کردند و برای حق الناس نگران بودند و آن ها راکه به راحتی بیت المال را خرج محبوبیت خود کردند،بشناسید.


منبع : قانون
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

داستان دردناک زنان ونزوئلا

فرار با آرزوی زندگی بهتر اما گرفتار در گرداب تن فروشی

یک کلونی،به نام متکدیان

گدایی یک فعالیت سازمان یافته است که در آن فرد،گدایی را به کارکردن ترجیح می دهد.(البته قادر به کار باشد).از جمله خصوصیات عمده تکدی گری می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

ویدیو: برای آینده نظام آموزشی چه آرزویی دارید؟

برای آینده نظام آموزشی چه آرزویی دارید؟ در #پویش_آرزوها در وبگاه chaharsoogh.ir شرکت کنید.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر