چهره‌پرداز «میرزا کوچک‌خان» درگذشت

شناسه خبر: 137188 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون شنبه ۲ تير ۱۳۹۷, ۲۳ : ۲۰ : ۰۰
چهره‌پرداز «میرزا کوچک‌خان» درگذشت
ایرج صفدری چهره‌پرداز پیشکسوت و بازیگر سینما در 80 سالگی درگذشت.
۵۵آنلاین :

صفدری متولد سال 1317 بود و از دهه 30 فعالیت در سینما را شروع کرد. او در بسیاری از آثار مشهور سینمای قبل و بعد از انقلاب به عنوان چهره‌پرداز و طراح چهره‌پردازی فعالیت کرده است.
از جمله مهمترین آثار این چهره‌پرداز می‌توان به «تنگسیر»، «قانون»، «میرزا کوچک‌خان»، «مردی که موش شد» و «کفش‌های میرزا نوروز» اشاره کرد.
صفدری در دوران فعالیت خود در برخی آثار سینمایی از جمله «سردار جنگل»، «شکار خاموش» و «آوای دریا» به عنوان بازیگر نیز جلوی دوربین رفته بود.
شروع فعالیت هنری وی از دوران نوجوانی از سال 1332 در تئاترهای پارس، نصر، دهقان و در ادامه در تهران مصور کوچولوها به فعالیت خود ادامه داد.
فیلم سینمایی «لوکوموتیوران» به کارگردانی اصغر نصیری در سال 78 از جمله آخرین کارهای این هنرمند در حوزه چهره پردازی بوده است.
گروه فرهنگی ایرنا، درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به خانواده و هنرمندان ایران تسلیت می گوید.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرار مالیاتی،خواب را از دولت ربوده

دولت در قبال دریافت مالیات،ملزم به پاسخگویی در برابر مردم خواهد بود.

ایران و پاکستان، علاقه قدیمی و تنش جدید

به دلیل وجود پیوندهای تاریخی و فرهنگی میان ایران و پاکستان حضور خاندان های ایرانی الاصل در و همچنین فرقه ای بودن سیاست در پاکستان حضور شیعیان و خاندان های ایرانی در سیاست پاکستان یکی از روابط پنهان و در خفیه میان دو کشور است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر