نتیجه‌ای یافت نشد.

چرخش دموکرات‌ها به مردان سفید؟

شناسه خبر: 170170 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۸ : ۱۰ : ۰۰
چرخش دموکرات‌ها به مردان سفید؟
درحالی‌که پیتر جانسون و امیلی نیل منتظر ورود سناتور کریستن گیلیبرند در جنوب غرب آیووا بودند، آنها شروع به حدس و گمانه‌زنی از آینده کردند که در آن نام نامزدهای احتمالی دموکرات‌ها را برای انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌کردند.
۵۵آنلاین :

درحالی‌که پیتر جانسون و امیلی نیل منتظر ورود سناتور کریستن گیلیبرند در جنوب غرب آیووا بودند، آنها شروع به حدس و گمانه‌زنی از آینده کردند که در آن نام نامزدهای احتمالی دموکرات‌ها را برای انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌کردند. جانسون ۲۷ ساله و دانشجوی حقوق است و پیش‌بینی می‌کند نامزد نهایی یک سفیدپوست است که در واقع وضعیت موجود را نشان می‌دهد، چراکه آنها خود را ثابت کرده‌اند. امیلی نیل که متخصص بهداشت دهان و دندان است نگاهی خشمگین به نامزد خود می‌کند و با ایراد گرفتن از آن ایده، از او می‌پرسد که در آن صورت در سال ۲۰۲۰ چیزی را از دست نمی‌دهیم؟! نیل می‌گوید: شخصا دوست دارم یک زن نامزد شود. اگر مردم همچنان نگاه جنسیت‌زده داشته باشند، قلب من خواهد شکست. جوزف آر. بایدن، معاون سابق رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا احتمالا به‌زودی نامزدی خود را اعلام خواهد کرد آنگاه شاهد یک شکاف بزرگ در میان نامزدهای دموکرات خواهیم بود. جایی که نامزدهایی همچون الیزابت وارن و کامالا هریس حضور دارند و این دو نماد توجه دموکرات‌ها به زنان و اقلیت‌های نژادی هستند. با این حال این دو در سایه نامزدان مرد سفیدپوست قرار دارند.

سناتور برنی سندرز که در کسب کمک‌های مالی در میان دموکرات‌ها پیشتاز است، در کنار جو‌بایدن قرار می‌گیرد که هر دو سفیدپوست هستند و در نظرسنجی‌ها پیشتاز هم به‌حساب می‌آیند. در این میان دو نامزد مرد دیگر مانند بتو اورورکه و پیت بوتیگیگ هم توانسته‌اند به‌اندازه قابل‌توجهی نظر رای‌دهندگان دموکرات را به خود جلب کنند.  مصاحبه با چند رای‌دهنده دموکرات در سراسر آمریکا نشان می‌دهد که چگونه حزب از پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۸ احساس لذت می‌کند اما حالا دموکرات‌ها با دو سوال اساسی در حوزه نژاد و جنسیت و سیاست در عصر ترامپ دست و پنجه نرم می‌کنند. آیا یک مرد سفیدپوست بهترین گزینه برای حزب دموکراتی است که به‌طرز فزاینده‌ای از شکاف درون حزبی رنج می‌برد؟ و دیگر اینکه بزرگ‌ترین قمار چیست: نامزدی یک مرد سفیدپوست و ناامید کردن برخی از اعضای برجسته حزب یا نامزد کردن یک فرد از اقلیت یا زنان و به خطر انداختن موقعیت دموکرات‌ها در ایالات‌مردد (نه دموکرات، نه جمهوری‌خواه) همچون ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا که سفید محور هستند و البته دو مورد آخر هم به باراک اوباما و هم به ترامپ رای دادند.  پام ون آرسدیل، ۶۴ ساله از بدفورد می‌گوید که به شخصه دوست دارد یک نفر از اقلیت‌ها یا یک زن نامزد دموکرات‌ها شود. او می‌ترسد که انتخاب یک مرد سفیدپوست به‌عنوان نامزد نهایی، لیبرال‌ها را از رای دادن فراری دهد. آرسدیل خود را حد وسط یک دموکرات و میانه‌رو می‌داند. او اخیر در یک نشست با سناتور کوری بوکر با انتقاد از پیشروهای حزب گفته است که آنها به کجا می‌روند؟ قصد دارند چه کنند اگر نامزد موردنظر آنها درصدر رای‌دهندگان انتخابی نباشد؟ این درحالی است که لی کوجاوا، ۷۲ ساله از واووستا در نزدیکی میلواکی از بایدن به‌عنوان نامزد نهایی دفاع می‌کند و او را مطلوب‌ترین گزینه می‌خواند. کوجاوا می‌گوید: او توان رقابت با ترامپ را دارد. این فرد دموکرات می‌گوید که بهترین کار برای حزب این است که شخصی مانند کامالا هریس را به‌عنوان معاون خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری برگزیند.  مردان سفیدپوست در هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه همواره حاکمان هر دو حزب به‌شمار می‌آمده‌اند، درحالی‌که جمعیت آنها با کاهش ۳۰ درصدی روبه‌رو شده است، با این حال عمده رای‌دهندگان دارای ذهنیت مرد و سفیدپوست هستند. جو بایدن و برنی سندرز با این مزایا کار خود را آغاز کرده‌اند.  آنها در این صحنه جزو بهترین نامزدها به‌حساب می‌آیند، چرا که هم پول دارند هم دارای منابع کافی برای انتخابات مقدماتی سال ۲۰۲۰ هستند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

Endgame کشور با غرب چیست؟

پهلوی اول با تصورِ اینکه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، فاتح نهایی خواهد بود فعالیتِ گستردۀ آلمانها در ایران را تسهیل کرد. پهلوی اول تصور نمی‌کرد که انگلستان و شوروی علیه آلمان متحد شوند و با همراهی آمریکا، آلمانِ نازی را شکست دهند. این تحلیل Fixed و Rigid بدانجا انجامید که لندن و مسکو در عرض چهار ساعت ایران را اشغال کردند و به پهلوی اول خاتمه دادند.

ذهنیت کودکان ما را چه کسانی می‌سازند؟

مدیر شبکه کودک از نگرانی اش در خصوص ورود شبکه بی بی سی فارسی به تولید برنامه های ویژه کودکان گفته است دغدغه محمد سرشار از جنبه های مختلف قابل بررسی است اما نیاز است با دقت بیشتری به این گفته ها اندیشیده شده و در مواجهه با این موضوع واکنشی مناسب در پیش گرفت:

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر