نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا حرف N در چین ممنوع شد؟

شناسه خبر: 127531 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶, ۰۴ : ۱۶ : ۰۰
چرا  حرف N در چین ممنوع شد؟
چرا N در چین ممنوع شد؟ بعد از خبر پیشنهاد برداشتن محدودیت‌های زمانیِ حضور رئیس‌جمهور چین در رأس قدرت، خبر رسید که استفاده از حرف N هم در شبکه‌های اجتماعی این کشور ممنوع است!
۵۵آنلاین :

بعد از خبر پیشنهاد برداشتن محدودیت‌های زمانیِ حضور رئیس‌جمهور چین در رأس قدرت، خبر رسید که استفاده از حرف N هم در شبکه‌های اجتماعی این کشور ممنوع است!

 همچنین استفاده از کلماتی مانند؛ جاودانگی (immortality) و صعود تاج و تخت (ascend the throne) نیز نامناسب برای استفاده در اینترنت محسوب می شوند.

 ویکتور میر، چین‌شناس دانشگاه پنسیلوانیا، درباره این محدودیت جالب گفت: «در ریاضی قاعده‌ای هست که برای نشان دادن بی‌نهایت از حرف N استفاده می‌شود. احتمالاً دلیل سیاسی ممنوعیت مذکور این بوده که دولت تلاش کرده از این طریق جلوی بروز اعتراض‌ها را بگیرد.»

 البته رسانه‌های چینی خبر دادند که این ممنوعیت برداشته می‌شود و چینی‌ها می‌توانند از روز دوشنبه و بعد از خوابیدن آتش اعتراض‌ها بار دیگر آزادنه از حرف [n,N] استفاده کنند.


منبع : روزآروز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر