نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا حرف N در چین ممنوع شد؟

شناسه خبر: 127531 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶, ۰۴ : ۱۶ : ۰۰
چرا  حرف N در چین ممنوع شد؟
چرا N در چین ممنوع شد؟ بعد از خبر پیشنهاد برداشتن محدودیت‌های زمانیِ حضور رئیس‌جمهور چین در رأس قدرت، خبر رسید که استفاده از حرف N هم در شبکه‌های اجتماعی این کشور ممنوع است!
۵۵آنلاین :

بعد از خبر پیشنهاد برداشتن محدودیت‌های زمانیِ حضور رئیس‌جمهور چین در رأس قدرت، خبر رسید که استفاده از حرف N هم در شبکه‌های اجتماعی این کشور ممنوع است!

 همچنین استفاده از کلماتی مانند؛ جاودانگی (immortality) و صعود تاج و تخت (ascend the throne) نیز نامناسب برای استفاده در اینترنت محسوب می شوند.

 ویکتور میر، چین‌شناس دانشگاه پنسیلوانیا، درباره این محدودیت جالب گفت: «در ریاضی قاعده‌ای هست که برای نشان دادن بی‌نهایت از حرف N استفاده می‌شود. احتمالاً دلیل سیاسی ممنوعیت مذکور این بوده که دولت تلاش کرده از این طریق جلوی بروز اعتراض‌ها را بگیرد.»

 البته رسانه‌های چینی خبر دادند که این ممنوعیت برداشته می‌شود و چینی‌ها می‌توانند از روز دوشنبه و بعد از خوابیدن آتش اعتراض‌ها بار دیگر آزادنه از حرف [n,N] استفاده کنند.


منبع : روزآروز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تاثیر ارتباطات جدید بر ابعاد زندگی بشری

قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر تاثیرات ابزارهای ارتباطی نوین بر ابعاد مختلف زندگی بشری در عصر حاضر.

مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد

نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد آقای استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می کردم، اشتباه بود." "روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد

ویدیو : درگیری خرس و روستاییان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر