نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا فست فود برای مغز خطرناک است؟

شناسه خبر: 165415 سرویس: گوناگون ، سبک زندگی جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷, ۳۳ : ۲۰ : ۰۰
چرا فست فود برای مغز خطرناک است؟
احتمالا تا به حال بارها و بارها در مورد عوارض فست فودها برای سلامتی خود خوانده اید، اما شاید تا به حال نمی دانستید که فست فودها برای مغز ما خطرناک هستند.
۵۵آنلاین :

احتمالا تا به حال بارها و بارها در مورد عوارض فست فودها برای سلامتی خود خوانده اید، اما شاید تا به حال نمی دانستید که فست فودها برای مغز ما خطرناک هستند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، فست فودها می توانند باعث از بین رفتن قدرت عملکرد ذهنی شما شوند. اما این موضوع از کجا شروع می شود؟ فست فودها به شدت چرب و به عبارتی دقیق تر سرشار از چربی های مضر هستند. این چربی ها در مرحله نخست باعث چاقی و اضافه وزن شما می شوند.

در مرحله دوم تجمع چربی های مضر در بدن باعث می شود مواد مفید و مغزی به اندازه کافی به مغزتان نرسند. درواقع شاید بتواندر تعبیری گفت فست فودها مغز را دچار سوء تغذیه می کنند. متاسفانه یکی از خطرناک ترین عوارض فت فودها برای مغز از بین روفتن نورون ها است.

چرا فست فود برای مغز خطرناک است؟

از دیگر عوارض رایج مصرف مداوم فست فودها آسیب رسیدن به حافظه افراد است. درواقع حافظه افراد با مصرف فست فودها دچار مشکلاتی می شود که می تواند مدت دار باشد.

بسیاری از افرادی که مرتب فست فود مصرف می کنند از فراموشی شکایت دارند. البته طبیعتا بسیار سخت است که فست فودها را برای همیشه ترک کنیم. اما بهتر است روی این موضوع نیز تمرکز کنیم که فست فودها را کمتر از گذشته مصرف کنیم.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

۱۰ گام بنیادین در کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار جدید

راه اندازی کسب و کار جدید و کارآفرینی یکی از چیزهایی است که در دهه های اخیر بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است. ب

۷ زوج دانشمندی که دنیا را تغییر دادند

هر روزه در دنیا اخبار افرادی را می‌شنویم که با علم‌شان دنیا را تغییر داده‌اند اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که علم و پیشرفت و همکاری در کنار شخصی که دوستش دارید چقدر می‌تواند لذتبخش باشد؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مهمانان عجیب سال تحویل شبکه چهار سیما

این شبکه برای برنامه تحویل سال با گریم افرادی به عنوان سعدی، فردوسی و حافظ با آنها به گفتگو پرداخت.

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر