نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا فست فود برای مغز خطرناک است؟

شناسه خبر: 165415 سرویس: گوناگون ، سبک زندگی جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷, ۳۳ : ۲۰ : ۰۰
چرا فست فود برای مغز خطرناک است؟
احتمالا تا به حال بارها و بارها در مورد عوارض فست فودها برای سلامتی خود خوانده اید، اما شاید تا به حال نمی دانستید که فست فودها برای مغز ما خطرناک هستند.
۵۵آنلاین :

احتمالا تا به حال بارها و بارها در مورد عوارض فست فودها برای سلامتی خود خوانده اید، اما شاید تا به حال نمی دانستید که فست فودها برای مغز ما خطرناک هستند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، فست فودها می توانند باعث از بین رفتن قدرت عملکرد ذهنی شما شوند. اما این موضوع از کجا شروع می شود؟ فست فودها به شدت چرب و به عبارتی دقیق تر سرشار از چربی های مضر هستند. این چربی ها در مرحله نخست باعث چاقی و اضافه وزن شما می شوند.

در مرحله دوم تجمع چربی های مضر در بدن باعث می شود مواد مفید و مغزی به اندازه کافی به مغزتان نرسند. درواقع شاید بتواندر تعبیری گفت فست فودها مغز را دچار سوء تغذیه می کنند. متاسفانه یکی از خطرناک ترین عوارض فت فودها برای مغز از بین روفتن نورون ها است.

چرا فست فود برای مغز خطرناک است؟

از دیگر عوارض رایج مصرف مداوم فست فودها آسیب رسیدن به حافظه افراد است. درواقع حافظه افراد با مصرف فست فودها دچار مشکلاتی می شود که می تواند مدت دار باشد.

بسیاری از افرادی که مرتب فست فود مصرف می کنند از فراموشی شکایت دارند. البته طبیعتا بسیار سخت است که فست فودها را برای همیشه ترک کنیم. اما بهتر است روی این موضوع نیز تمرکز کنیم که فست فودها را کمتر از گذشته مصرف کنیم.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر