نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا صیفی‌جات در بازار گران شد؟

شناسه خبر: 166109 سرویس: اقتصادی ، گوناگون جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸, ۵۵ : ۰۱ : ۰۰
چرا صیفی‌جات در بازار گران شد؟
شادلو گفت: طی روزهای اخیر اختلالات در حمل و نقل و تردد جاده‌ای نوساناتی را در بازار خیار و گوجه فرنگی ایجاد کرده است.
۵۵آنلاین :

مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران با اشاره به اینکه در تامین میوه و صیفی مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: براساس بررسی‌های میدانی از سردخانه ها، میدان و مغازه‌های سطح شهر به سبب فراوانی محصولات، کمبودی در عرضه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت برخی محصولات نظیر خیار، گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز با نوساناتی در بازار روبرو شده است، افزود: در روزهای اخیر، اختلال در حمل و نقل و تردد جاده‌ای مشکلاتی را در عرضه ایجاد کرده است و همین امر موجب شده قیمت این اقلام با نوساناتی در بازار روبرو شود.

شادلو ادامه داد: در شرایط کنونی افزایش خرید و ذخیره سازی محصول بیش از نیاز روزانه به سبب فقدان ماندگاری این محصولات علاوه بر از بین رفتن محصول و افزایش ضایعات، منجر به تحریک بازار می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران با اشاره به اینکه خیار و گوجه فرنگی به صورت روزانه به بازار عرضه می شود، بیان کرد: با توجه به اختلالات حمل و نقل، افزایش قیمت این محصولات در بازار امری و طبیعی است.

وی در توصیه‌ای به خانوارها گفت: از افراد تقاضا داریم به میزان نیازشان خیار، گوجه فرنگی و دیگر محصولات را خریداری کنند تا تعادل بازار بر هم نخورد.

شادلو با اشاره به اینکه میوه بیش از نیاز بازار در سردخانه‌ها موجود است، اظهار کرد: از دستگاه‌های ذی ربط تقاضا داریم با اعمال نظارت‌های بیشتر بر نحوه توزیع محصولات از گران فروشی جلوگیری کنند تا عموم افراد از تنظیم بازار رضایت نسبی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تغییرات قیمت سیب و پرتقال همانند گذشته در بازار ادامه دارد، بیان کرد: نوسان قیمت سیب و پرتقال همانند ماه‌های اخیر در بازار استمرار دارد و در خصوص خیار و گوجه به سبب آنکه قابلیت نگهداری وجود ندارد و به صورت روزانه در بازار عرضه می‌شود، از این رو افراد مهم‌ترین شاخصه تنظیم بازار هستند چرا که خرید خانوارها در حد نیاز روزانه بر تعادل بازار کمک بسزای دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه محصولات میوه و صیفی نداریم، بیان کرد: با توجه به فراوانی تولید و ذخیره سازی مناسب در سردخانه‌ها جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر کمبود اقلام نیست.

شادلو در پایان تصریح کرد: اگرچه خرده فروشان برحسب فاکتور می‌توانند حداکثر ۲۵ درصد سود در اقلام خود لحاظ کنند، اما به سبب شرایط فعلی اقتصاد و کاهش قدرت خرید خانوارها انتظار می‌رود که انصاف را رعایت کنند و در برخی موارد حدکثر سود قانونی خود را لحاظ نکنند.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر