نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا صیفی‌جات در بازار گران شد؟

شناسه خبر: 166109 سرویس: اقتصادی ، گوناگون جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸, ۵۵ : ۰۱ : ۰۰
چرا صیفی‌جات در بازار گران شد؟
شادلو گفت: طی روزهای اخیر اختلالات در حمل و نقل و تردد جاده‌ای نوساناتی را در بازار خیار و گوجه فرنگی ایجاد کرده است.
۵۵آنلاین :

مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران با اشاره به اینکه در تامین میوه و صیفی مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: براساس بررسی‌های میدانی از سردخانه ها، میدان و مغازه‌های سطح شهر به سبب فراوانی محصولات، کمبودی در عرضه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت برخی محصولات نظیر خیار، گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز با نوساناتی در بازار روبرو شده است، افزود: در روزهای اخیر، اختلال در حمل و نقل و تردد جاده‌ای مشکلاتی را در عرضه ایجاد کرده است و همین امر موجب شده قیمت این اقلام با نوساناتی در بازار روبرو شود.

شادلو ادامه داد: در شرایط کنونی افزایش خرید و ذخیره سازی محصول بیش از نیاز روزانه به سبب فقدان ماندگاری این محصولات علاوه بر از بین رفتن محصول و افزایش ضایعات، منجر به تحریک بازار می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران با اشاره به اینکه خیار و گوجه فرنگی به صورت روزانه به بازار عرضه می شود، بیان کرد: با توجه به اختلالات حمل و نقل، افزایش قیمت این محصولات در بازار امری و طبیعی است.

وی در توصیه‌ای به خانوارها گفت: از افراد تقاضا داریم به میزان نیازشان خیار، گوجه فرنگی و دیگر محصولات را خریداری کنند تا تعادل بازار بر هم نخورد.

شادلو با اشاره به اینکه میوه بیش از نیاز بازار در سردخانه‌ها موجود است، اظهار کرد: از دستگاه‌های ذی ربط تقاضا داریم با اعمال نظارت‌های بیشتر بر نحوه توزیع محصولات از گران فروشی جلوگیری کنند تا عموم افراد از تنظیم بازار رضایت نسبی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تغییرات قیمت سیب و پرتقال همانند گذشته در بازار ادامه دارد، بیان کرد: نوسان قیمت سیب و پرتقال همانند ماه‌های اخیر در بازار استمرار دارد و در خصوص خیار و گوجه به سبب آنکه قابلیت نگهداری وجود ندارد و به صورت روزانه در بازار عرضه می‌شود، از این رو افراد مهم‌ترین شاخصه تنظیم بازار هستند چرا که خرید خانوارها در حد نیاز روزانه بر تعادل بازار کمک بسزای دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه محصولات میوه و صیفی نداریم، بیان کرد: با توجه به فراوانی تولید و ذخیره سازی مناسب در سردخانه‌ها جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر کمبود اقلام نیست.

شادلو در پایان تصریح کرد: اگرچه خرده فروشان برحسب فاکتور می‌توانند حداکثر ۲۵ درصد سود در اقلام خود لحاظ کنند، اما به سبب شرایط فعلی اقتصاد و کاهش قدرت خرید خانوارها انتظار می‌رود که انصاف را رعایت کنند و در برخی موارد حدکثر سود قانونی خود را لحاظ نکنند.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر