پیوستن جلیقه‌زرد‌ها به ۵۰ سازمان ضدجهانی‌سازی برای تظاهرات علیه «نشست گروه ۷»

شناسه خبر: 186540 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸, ۵۸ : ۱۱ : ۰۰
پیوستن جلیقه‌زرد‌ها به ۵۰ سازمان ضدجهانی‌سازی برای تظاهرات علیه «نشست گروه ۷»
معترضان جلیقه‌زرد و سازمان‌های ضد جهانی‌سازی در نظر دارند تظاهراتی را علیه برگزاری نشست گروه ۷ برگزار کنند.
۵۵آنلاین :

 در آستانه برگزاری نشست گروه هفت در فرانسه، فعالان ضد جهانی‌سازی به همراه معترضان جلیقه‌زرد قصد دارند تظاهراتی را علیه افزایش شکاف طبقاتی ناشی از رویکرد سران جهان صورت دهند.

۵۰ سازمان ضد جهانی سازی در جلسه‌ای موسوم به «ضد نشست گروه ۷» در دو شهر اوندای فرانسه و ارون اسپانیا در نزدیکی مرز دو کشور، به منظور مخالفت با سیاست‌های اقتصادی و آب و هوایی که از سوی کشور‌های صنعتی پیشرفته دنبال می‌شود، گردهم آمدند.

سخنگوی این نشست اعلام کرد رویکرد نشست گروه هفت این است که نابرابری موضوع اصلی آن باشد، اما در واقع این سیاست‌های کشور‌های ثروتمند است که نابرابری را ایجاد می‌کنند و به آن دامن می‌زنند. او یادآور شد هیچ گونه تناقضی در همکاری میان فعالان ضد جهانی سازی با فعالان جنبش جلیقه زرد‌ها وجود ندارد. سخنگوی این نشست یادآور شد در صورت حضور نیافتن جلیقه زرد‌ها به عنوان مهمترین جنبش اجتماعی فرانسه، در اینجا نشست ضد گروه ۷ ناموفق می‌بود.

سخنگوی گروه دوستداران زمین نیز حضور فعالان جلیقه زرد را در نشست گروه ۷ ضروری دانست. بنابر گفته یکی از فعالان نشست «ضد گروه ۷» هدف آن‌ها متحد کردن تمامی جنبش‌ها برای مبارزه با سیاست‌های تحمیل شده از سوی سران کشور‌هاست، سیاست‌های تبعیض گرایانه و استبدادی که به نفع ثروتمندان و شرکت‌های بزرگ چند ملیتی است.

برگزارکنندگان این حرکت اعتراضی قرار است روز شنبه در شهرهای اوندای و ارون تظاهرات صلح‌آمیز برگزار کنند. اما فعالان جنبش جلیقه‌زردها اعلام کردند چهل و یکمین شنبه اعتراضی خود را در شهر مرزی بیایتز برگزار  می‌کنند. جنبش اعتراضی موسوم به جلیقه‌زرد‌ها از اواخر سال ۲۰۱۸ در فرانسه آغاز شد و به طور پیوسته هر شنبه در فرانسه برگزار می‌شود.

هزاران پلیس ضد شورش فرانسه به منظور جلوگیری از تکرار ناآرامی‌های یکسال گذشته در این کشور دسترسی به شهر بیایتز، محل برگزاری این نشست، را قطع خواهند کرد. نیرو‌های امنیتی فرانسه همچنین برای اطمینان از امنیت نشست در حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ سرباز و هواپیما‌های بدون سرنشین در محل مستقر کرده‌اند. مقامات امنیتی فرانسه به معترضان اعلام کرده‌اند که آنان می‌توانند مراسم اعتراضی خود را در شهر‌های هندایه و ایرون در ۳۰ کیلومتری مرز میان فرانسه و اسپانیا برگزار کنند.

نشست گروه ۷ سال ۲۰۱۹ در فرانسه از تاریخ دوم تا چهارم شهریور در تفرجگاه ساحلی بیایتز برگزار می‌شود. انتظار می‌رود در مجموع ۲۴ هیات خارجی همراه با سران «گروه ۷» شامل «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا روز شنبه ۲۴ اگوست از سوی «امانوئل مکرون» در یک شام غیر رسمی پذیرایی شوند.

در این نشست، نمایندگانی از اتحادیه اروپا و سازمان‌های مهم بین المللی مانند سازمان ملل متحد، صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت جهانی نیز شرکت خواهند داشت.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زنان و کودکان چقدر از بحران‌های زیست‌محیطی آسیب می‌بینند؟

«تاثیر تغییراقلیم روی آن بخشی از جامعه که به منابعی طبیعی وابسنگی دارد، بیشتر است. این افراد معمولا ظرفیت واکنش دادن به حوادث طبیعی مثل خشکسالی، سیل و طوفان را ندارند. زنان معمولا در شرایط فقر با خطرات بیشتری از گرمایش جهانی روبرو می‌شوند و اکثر جمعیت فقیر جهان را هم زنان تشکیل می‌دهند.»

ایران برنده نهایی قدرت‌نمایی در خاورمیانه

موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک مستقر در لندن در یک گزارش مفصل استدلال کرده است که ایران بازی ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک منطقه را به سود خود رقم زده است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس

ویدئو؛ روسیه در شوک؛ استاد دانشگاه دوستش را ارّه کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر