پیش بینی صندوق بین المللی پول از نرخ تورم و نرخ بیکاری ونزوئلا

شناسه خبر: 102528 چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶, ۲۰ : ۰۰ : ۰۰
پیش بینی صندوق بین المللی پول از نرخ تورم و نرخ بیکاری ونزوئلا
صندوق بین المللی پول اعلام کرد، با توجه به شرایط حاکم بر ونزوئلا پیش بینی می شود که نرخ تورم این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۲۰۰۰ درصد افزایش پیدا کند.
۵۵آنلاین :

صندوق بین المللی پول اعلام کرد، بحران سیاسی و اقتصادی ونزوئلا موجب تشدید خشونت و نرخ تورم در این کشور شده و در حال حاضر تورم ونزوئلا ۷۰۰ درصد است و پیش بینی می شود که این رقم در سال آینده میلادی به دلیل کمبود مواد غذایی و دارو به ۲ هزار درصد برسد.  

این در حالی است که بی ثباتی اقتصادی در این کشور رو به وخامت و خروج سرمایه از این کشور در حال شتاب گرفتن است.

همچنین در ماه گذشته میلادی شرکت جنرال موتورز آمریکا اعلام کرد که فعالیت خود را در ونزوئلا تعطیل کرده است؛ البته این موضوع به دنبال ضبط کارخانه جنرال موتورز توسط نیروهای دولتی ونزوئلا صورت گرفت.  

صندوق بین المللی پول همچنین اعلام کرد که در سال جاری میلادی نرخ بیکاری ونزوئلا به بیش از ۲۵ درصد خواهد رسید و این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۸ درصد است.

در حال حاضر ونزوئلا سومین سال رکود خود را تجربه می کند و در سال ۲۰۱۶ میلادی توان اقتصادی این کشور ۱۸ درصد تنزل یافت؛ ضمن اینکه ارزش پول این کشور هم به دلیل سقوط بهای نفت و نیز افزایش بی رویه نرخ تورم با کاهش قابل توجهی روبرو شده است.


منبع : اقتصاد نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر