پیش‌بینی ۱۱ هزار اتوبوس برای بازگشت زائران اربعین

شناسه خبر: 194739 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸, ۰۷ : ۱۵ : ۰۰
پیش‌بینی ۱۱ هزار اتوبوس برای بازگشت زائران اربعین
وزیر راه با اشاره به انطباق ۹۰ درصدی ارتباط ستاد اربعین و زائران از طریق پیامک گفت: به همین دلیل می‌توان گفت این برنامه‌ریزی جواب داد و اکنون حدود ۸۰۰ هزار نفر که در عتبات بودند، در حال بازگشت به کشور تا دو روز آینده هستند.
۵۵آنلاین :

محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - صبح امروز در قرارگاه مرکزی حمل و نقل زائران اربعین حسینی اظهار کرد: با توجه به این‌که سفر اربعین غیر قابل پیش‌بینی است و  زوار و مردم آن را برنامه‌ریزی می‌کنند که چه زمانی به این سفر بروند، با ارتباط اس ام اسی که ستاد مرکزی اربعین با مردم داشت، به گونه‌ای کار پیش رفت که این برنامه‌ریزی ها و عملکرد که مردم و زوار داشتند، ارتباط بهتری نسبت به گذشته پیدا کرد.

اسلامی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی‌های لازم برای این که وسیله نقلیه لازم برای آن‌ها فراهم شود، در هر چهار مرز صورت گرفته است. برآورد ما این است که از این ۸۰۰ هزار نفر، با توجه به این‌که تعدادی که با خودروی شخصی مسافرت کردند، حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ هزار نفر بخواهند با اتوبوس برگردند.

وزیر راه تاکید کرد: ۱۱ هزار اتوبوس برای این کار در نظر گرفته شده که و امیدواریم طبق همین برنامه‌ریزی زائران بتوانند با وسایل نقلیه عمومی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده بازگشت داشته باشند.

وی با اشاره به سخنان وزیر کشور مبنی بر استراحت زوار در مرز و رعایت نکات ایمنی در رانندگی گفت: این نکات مورد تایید همه ماست که زائران با ما خستگی رانندگی نکنند.

او با تشکر از همه کسانی که در حوزه حمل و نقل اربعین حسینی تلاش کردند بیان کرد: ما با حداقل تاخیر در هواپیما مواجه بودیم؛ حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد بیش‌تر از سال گذشته پرواز داشتیم. حدود ۱۰۰ درصد در مسئله قطار از سال گذشته بیش‌تر بوده است و میزان مسافران در حمل و نقل جاده ای با یک افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مواجه شده است.

وزیر راه تصریح کرد: امیدوارم که ان‌شاالله بتوانیم به‌سازی و توسعه پایانه‌های مرزی را همچنان ادامه دهیم. کیفی‌سازی راه‌ها را همچنان ادامه دهیم که نه فقط برای اربعین بلکه برای کل ایام مردم بتوانند با رفاهی کامل با ایمنی سفر کنند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

راز فساد پنهان

دولت به ملت يارانه داد يا ملت به دولت

وزیر با خودش چندچند است؟

کاش وزارت ورزش که ابهاماتش در ماجرای اخراج و انتصاب سرمربی تیم ملی ایران زیاد است، یک‌بار برای همیشه شفاف‌سازی کند که بالاخره کجای داستان است؛ ناظر بر انتخاب مربی یا حاکم؟ علیه فوتبال یا له؟ منتقد سرمربی یا همراه؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : پشت پرده هتاکی یک آخوندنما به ملت ایران

ویدئو : اعترافات زنی که لیدر ایجاد خشونت های بنزینی بود

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر