نتیجه‌ای یافت نشد.

پیش‌بینی فارن پالیسی از آینده تنش ایران و آمریکا

شناسه خبر: 142584 سرویس: توسعه ، گوناگون دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷, ۳۵ : ۰۹ : ۰۰
پیش‌بینی فارن پالیسی از آینده تنش ایران و آمریکا
دنیس راس، دیپلمات سابق و عضو شورای روابط خارجی آمریکا با نگارش مقاله‌ای در «فارن‌پالیسی» پیش‌بینی کرده ایران و آمریکا به‌رغم جنگ لفظی اخیر در نهایت با میانجیگری ولادیمیر پوتین به پای میز مذاکره رفته و توافق خواهند کرد.
۵۵آنلاین :

راس با اشاره به اینکه ترامپ خود معتقد است که توافق بهتر با ایران امکان‌پذیر است و اخیرا نیز پیشنهاد گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط با ایران را مطرح کرده است، نوشت: «به نظر او حامیان ترامپ استدلال بهتری دارند و سابقه تاریخی و قواعد پویای سیاسی ثابت می‌کند که موضع ایران در مورد بی‌اعتنایی به مذاکرات عاقبت نرم خواهد شد و کاملا می‌توان تصور کرد که آمریکا وایران به یک توافق دیگر برسند.» به گزارش عصر ایران، دنیس راس با تاکید بر اینکه فشارهای ترامپ علیه ایران به دو دلیل همانند فشارهای حداکثری این کشور علیه کره‌شمالی نیست، ادامه داد: «اختلافات آمریکا و متحدان به ویژه اروپا در مورد برجام و نیز بیم از افزایش قیمت نفت که می‌تواند حتی با وجود تحریم‌های نفتی، مانع سقوط زیاد در درآمد نفتی ایران شود، مانع تشدید فشارهای فزاینده علیه ایران است، اما با این حال حتی پیش از اعمال تحریم‌های همه‌جانبه آمریکا، اقتصاد ایران رو به وخامت می‌رفت و در برخی شهرهای ایران اعتراضات و اعتصاباتی روی داده است.» راس مدعی شده سابقه تاریخی نشان می‌دهد هر وقت حکومت ایران فشار واقعی را احساس کند، در نهایت رفتار خود را تغییر می‌دهد و موضع نرم‌تری در پیش خواهد گرفت. راس با اشاره به اینکه احتمالا تمایل تهران در این مرحله بر مذاکرات غیرمستقیم با آمریکا باشد، تاکید کرد: «از نظر تهران ممکن است مذاکره مستقیم به معنای تسلیم در برابر آمریکا باشد.» او سپس مدعی شده این بار بر خلاف برجام ممکن است پوتین نقشی محوری در کشاندن ایران و آمریکا به پای میز مذاکره داشته باشد. راس تاکید کرد: «پوتین ممکن است در اوایل سال ۲۰۱۹ پیشنهادهایی برای مصالحه با ایران برای ترامپ داشته باشد. این پیشنهادها می‌تواند شامل تغییر برخی مفاد برجام در جهت خواسته‌های ترامپ مثل افزایش دوره زمانی «بند غروب» از میزان کنونی (تا سال ۲۰۲۵) تا سال ۲۰۴۵ و نیز اعمال محدودیت‌های بیشتر روی غنی‌سازی در ازای برداشته شدن همه تحریم‌های هسته‌ای و غیرهسته‌ای آمریکا باشد.»


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
ali ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ ۰۹:۵۰
هر توافق جدید احتمالی ، آینده غیرقابل اعتمادی دارد چون رئیس جمهور بعدی آمریکا از آن توافق به راحتی می تواند خارج شود. همانطور که این رئیس جمهور، توافق با نفر قبلی را قبول ندارد. لذا آمریکا اصلا قابل اعتماد نیست. با مجازات خائنین داخلی اول باید اعتماد مردم به حکومت برگردد والا قراردادهای ترکمانچای بسیار زیادی در راه خواهد بود فقط برای بقاء حکومت.
27 28 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر