پیشتازان آرای مردمی در جشنواره فیلم فجر

شناسه خبر: 125041 سرویس: فرهنگ و هنر چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶, ۵۶ : ۰۶ : ۰۰
پیشتازان آرای مردمی در جشنواره فیلم فجر
در دو روز گذشته جشنواره در میان هوای گرفته و خاکستری رنگ تهران شروع شد و با سرفه‌های متوالی حاضران در سالن‌های نمایش فیلم‌ها به پایان رسید.
۵۵آنلاین :

آلودگی هوا روی حضور مردم در سالن‌های سینمایی هم تاثیر گذاشت و به نحو قابل مشاهده‌ای صف‌های مردمی مقابل سینماها در مقایسه با سه روز گذشته کمتر شلوغ بود و بسیاری از مخاطبان ترجیح دادند تا در روزهای سرد و آلوده، در خانه بمانند و به جشنواره نروند. این روز جشنواره البته در کنار‌آلودگی هوا یک حاشیه عجیب هم داشت. فیلم سینمایی «مصادره» ساخته مهران احمدی که بازیگر محبوب سینماروها رضا عطاران نیز در آن بازی کرده است، در فهرست ده تایی فیلم‌های محبوب مردمی حضور نداشت. این موضوع باعث اعتراض بسیاری از مخاطبان و دوستداران این فیلم شد. به این ترتیب اولین نکته عجیب و غریب جشنواره در آرای مردمی کلید خورد و مصادره به جمع ۱۰فیلم برتر آرای مردمی راه پیدا نکرد.

با این حال نتیجه شمارش آرای مردمی فیلم‌های نمایش داده‌شده در روز پنجم جشنواره فیلم فجر ازسوی ستاد انتخاب فیلم برگزیده از نگاه تماشاگران جشنواره فیلم فجر اعلام شد. فیلم‌های «عرق سرد»، «دارکوب»، «به وقت شام»، «چهاراه استانبول»، «مغزهای کوچک زنگ‌زده»، «لاتاری»، «بمب، یک عاشقانه»، «سرو زیر آب»، «تنگه ابوقریب». آثاری هستند که مورد توجه مردم قرار گرفته‌اند و پیشتازان آخرین شمارش آرای مردمی در سی‌وششمین دوره جشنواره فیلم فجر بوده‌اند. از سویی دیگر در روزهای اخیر سینماگران مشهوری به سینماها آمده‌اند و به تماشای فیلم‌ها نشسته‌اند.

 در همین رابطه مجید مجیدی کارگردان صاحب نام سینمای ایران بعد از تماشای فیلم «تنگه ابوقریب» گفت درود به شرف بهرام توکلی با اینکه در جنگ نبوده اما با یک تصویر حماسی جنگ را روایت و مظلومیت و خلوص بچه‌های جنگ را به خوبی تصویر کرده است. مجیدی «تنگه ابوقریب» را یکی از بهترین فیلم‌های جشنواره دانست و گفت: ممکن است گفته شود فیلم قصه ندارد یا شخصیت‌ها جا نیفتاده‌ است، اما به‌رغم اینها بخشی از حقیقت جنگ را ثبت می‌کند که برای خیلی‌ها مغفول مانده است و قهرمان این فیلم همه بچه‌های جنگ هستند. ابوقریب یکی از نقاط عطف جنگ ما در تاریخ است که به آن پرداخته نشده اما به اندازه کل جنگ ما مهم بوده و توکلی به زیبایی این شکوه، عظمت و حماسه را به تصویر کشیده است. این کارگردان سینمای ایران اظهار امیدواری کرد که «تنگه ابوقریب» سرفصل خیلی خوبی برای سینمای جنگ باشد؛ فیلمی که بدون شعار مستقیما وارد خود جنگ می‌شود و اینکه گفته می‌شود جنگ ما دفاع مقدس بوده است، این فیلم به خوبی دفاع را نشان می‌دهد.

 به هر حال جز آلودگی هوا، حاشیه پیش آمده برای فیلم مصادره و اعتراض‌ها و شکایت‌های روزمره شده خبرنگاران در پردیس رسانه‌های این جشنواره، حاشیه مهم دیگری در روز چهارم وجود نداشت.  اما نکته جالب توجه آن بود که در این روز سه فیلم در سه ژانر مختلف در پردیس سینمایی ملت که مخصوص رسانه‌ها است روی صحنه رفت. یک فیلم سیاسی-حادثه‌ای، ‌یک فیلم اجتماعی و یک فیلم کمدی. این اتفاق تجربه یک نیمروز جالب را برای خبرنگاران حاضر در پردیس سینمایی ملت رقم زد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد لغو قراداد شدند!

در ماه گذشته، تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، به یکباره و به صورت غیر منتظره لغو قرارداد شدند!

افغانهای دوست داشتنی

در ایران اکثریت مهاجران را همسایگان افغانستانی ما شکل می‌دهند و آمار جرم‌خیزی آنان بسیار پایین‌تر از افراد جامعه میزبان است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: گداهای متفاوت در اندونزی

بعضی گداها در اندونزی لباس عروسک به تن می کنند و در خیابان همراه موزیک می رقصند. آنها قر می دهند، چشمک می زنند و زبان درازی می کنند تا مردم بخندند و پول بدهند.

ویدیو: نجات راننده تایوانی از مرگ در پی سقوط سنگ از کوه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان