پیام ۴ روز آلودگی پی‌درپی

شناسه خبر: 116158 يكشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶, ۲۲ : ۱۰ : ۰۰
پیام ۴ روز آلودگی پی‌درپی
هوای پایتخت دیروز برای چهارمین روز پیاپی آلوده شد و در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار گرفت.
۵۵آنلاین :

دومین ماه از فصل آلودگی هوای شهر تهران با چهار روز پیاپی استنشاق هوای آلوده برای پایتخت‌نشینان همراه شد.

شاخص کیفیت هوای شهر تهران در روز چهارشنبه هفته گذشته با عبور از مرز سالم، روی ایستگاه ۱۰۲ واحد ایستاد و اولین روز از اولین دوره چهار روزه آلودگی هوای پاییزی تهران در نیمه دوم امسال رقم خورد.میزان شاخص کیفیت هوا با وجود اینکه از برودت هوا در چند روز گذشته خبری نبود، در روزهای بعد نیز روند افزایشی داشت و در پنج‌شنبه به ۱۱۴ و در روز جمعه به‌رغم گرمای نسبی هوا در مقایسه با هفته‌های اخیر و تعطیلات آخر هفته، به ۱۲۱ واحد رسید. این شاخص البته روز گذشته با افزایش دمای هوای شهر چهار واحد بهبود پیدا کرد و روی ایستگاه ۱۱۷ واحد قرار گرفت. افزایش غلظت آلاینده‌های هوا طی چهار روز پیاپی هشداری برای مدیریت شهری است و به نظر می‌رسد پیش از تشدید غلظت آلاینده‌ها در هفته‌های پیش‌رو، راهکارهای کاهنده آلودگی هوا نظیر بازتنظیم تقویم و ساعت کاری با محوریت کاهش تعداد روزهای کاری هفته، اخذ عوارض سوخت و تردد و نیز جذاب‌سازیمترو را در دستور کار قرار دهند.


منبع : دنیای اقتصاد
برچسب ها
آلودگی تهران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سوری‌هایی که از اروپا به سوریه فرار می‌کنند!

اکتبر، بیرون از سفارت سوریه در برلین، مریم با عصبانیت از اینکه شوهرش با دو تا از چهار فرزند خردسالشان به شهر ساحلی لاذقیه در سوریه بازگشته، اشک می‌ریزد. او به یاد دارد که چگونه به همراه پسر و دخترش که فقط ۸ و ۵ سال داشتند، از مرز‌های یونان و ترکیه و سوریه با پای پیاده گذشته‌اند.

دولت داماد ها

امروز طی حکمی داماد حسن روحانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی شد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر