پیام تسلیت احزاب «اللقاء المشترک» یمن به «سید حسن نصرالله»

شناسه خبر: 147433 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷, ۳۱ : ۰۹ : ۰۰
پیام تسلیت احزاب «اللقاء المشترک» یمن به «سید حسن نصرالله»
ائتلاف موسوم به احزاب اللقاء المشترک یمن، طی پیامی به دبیرکل حزب‌الله لبنان، درگذشت ام الشهدای این کشور را تسلیت گفت.
۵۵آنلاین :

در پی درگذشت مادر معروف به «ام الشهداء لبنان» که مادر شهیدان «عماد»، «جهاد» و «فواد مغنیه» بود،  ائتلاف موسوم به احزاب «اللقاء المشترک» یمن طی پیامی، به «سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، تسلیت گفت.

به نوشته پایگاه خبری «یمانیون»، در پیام تسلیت «اللقاء المشترک» آمده است: این مادر سه شهید، نمونه و الگوی مادران شهدایی بود که برای دفاع از سرزمین و آبروی کشورشان جان خود را فدا کرده‌اند. وی همچنین الگوی مادران شهدای حزب‌الله لبنان و یمن بود که برای دفاع از حاکمیت و استقلال کشورشان با ائتلاف سعودی اماراتی مبارزه کرده‌اند.

در ادامه این پیام آمده است: صبر این مادران و افرادی مانند شهید عماد مغنیه تربیت کردن که از مهمترین و بی‌نظیرترین فرماندهان نظامی حزب‌الله در نبرد با دشمن اسرائیلی بود، ضامن تحقق پیروزی‌های عظیم دیگر علیه دشمن صهیونیستی و دشمن سعودی - اماراتی و سایر پشتیبانان آنها است.

گفتنی است که شهید «عماد مغنیه» معروف به «حاج رضوان»که بیشترین تعداد عملیات علیه رژیم صهیونیستی را در جهان به نام خود ثبت کرده است، نزدیک به 11 سال پیش به دست این رژیم به شهادت رسید.

در پایان این پیام به خانواده مغنیه نیز تسلیت گفته شد و برای این مادر شهید علو درجات نزد پروردگار آرزو شد. مادر این سه شهید، دوشنبه پیش (هشتم اکتبر) درگذشت.

ائتلاف احزاب «اللقاء المشترک» (دیدار مشترک)، شامل هفت حزب اپوزیسیون یمن (حزب التجمع الیمنی للإصلاح، حزب الاشتراکی الیمنی، حزب الحق، التنظیم الوحدوی الشعبی الناصری، حزب البعث العربی الاشتراکی القومی، التنظیم السبتمبری الدیمقراطی و اتحاد القوی الشعبیة الیمنیة) است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سوری‌هایی که از اروپا به سوریه فرار می‌کنند!

اکتبر، بیرون از سفارت سوریه در برلین، مریم با عصبانیت از اینکه شوهرش با دو تا از چهار فرزند خردسالشان به شهر ساحلی لاذقیه در سوریه بازگشته، اشک می‌ریزد. او به یاد دارد که چگونه به همراه پسر و دخترش که فقط ۸ و ۵ سال داشتند، از مرز‌های یونان و ترکیه و سوریه با پای پیاده گذشته‌اند.

دولت داماد ها

امروز طی حکمی داماد حسن روحانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی شد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر