پیاده راه جدید تبریز

شناسه خبر: 196378 سرویس: توسعه ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸, ۲۲ : ۱۷ : ۰۰
پیاده راه جدید تبریز
تبدیل کوچه تاریخی "پاساژ" تبریز به پیاده راه گردشگری
۵۵آنلاین :

 

شهردار منطقه هشت تبریز با بیان این‌که نام پاساژ برگرفته شده از زبان فرانسوی به معنی پیاده راه است و به نوعی اولین پیاده راه کشور در این منطقه بنا شده بود، گفت: اکنون قصد داریم اصالت و هویت تاریخی این منطقه را با سنگفرش کردن و مرمت جداره‌های تاریخی مسیر احیاء کرده و این مسیر تاریخی را به پیاده راه گردشگری تبریز تبدیل کنیم.

به گزارش ایسنا، علی مدبر در در بازدید از منطقه تاریخی میارمیاربا اشاره به قدمت تاریخی این منطقه، افزود:کوچه پاساژ در دوره قاجار احداث شده است که علاوه بر وجود چندین کنسول گری در این مسیر، دارای اولین هتل تبریز با نام گرند هتل و اولین سینمای ایران با نام سینما سولی بود.

شهردار منطقه 8 در پایان اظهار امیدواری کرد با مرمت و سنگفرش این مسیر تاریخی و تبدیل آن به پیاده راه بتوانیم تبریز قدیم را در این منطقه تاریخی شهر احیاء کنیم.

براساس گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 تبریز،شهردار منطقه 8 تبریز به همراه معاونین و مدیران منطقه هشت از محور تاریخی پاساژ در میارمیار غربی بازدید و دستورات لازم را در خصوص آغاز طراحی و برنامه ریزی برای تبدیل این محور تاریخی به پیاده راه را صادر کرد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نفس کاشی‌های «شیخ لطف‌الله» بند آمد

ادامه انتقادها به مرمت گنبد مسجد میدان نقش جهان

چرا انسان ها کار را به پایان نمی رسانند؟

لحظه تحویل سال اخیری را که گذشت به خاطر دارید چه قولی به خودتان داده اید؟ آیا به آن قول و حرف هایی که زده اید پایبند بوده اید؟ به ۱۰ سال گذشته برگردید.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر