پوتین و مرکل درباره اوضاع ادلب مذاکره کردند

شناسه خبر: 145510 سرویس: جهان چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷, ۳۸ : ۲۲ : ۰۰
پوتین و مرکل درباره اوضاع ادلب مذاکره کردند
رئیس جمهوری روسیه و صدر اعظم آلمان در گفت وگویی تلفنی درباره مسائل سوریه و ادلب مذاکره کردند.
۵۵آنلاین :

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد: این مذاکره تلفنی به ابتکار طرف آلمانی صورت گرفت و ولادیمیر پوتین و آنگلا مرکل درباره مسائل مربوط به حل و فصل اوضاع سوریه تبادل نظر کردند. 
رئیس جمهوری روسیه، صدر اعظم آلمان را از جزییات تفاهمنامه روسیه و ترکیه برای تثبیت اوضاع منطقه کاهش تنش ادلب که در جریان دیدار اخیر سران روسیه و ترکیه در سوچی به دست آمد، آگاه کرد. 
بر اساس تفاهم نامه ادلب، تا روز 15 ماه اکتبر (23 مهر) در امتداد خطوط حائل بین معارضان مسلح سوری و ارتش سوریه محدوده غیرنظامی به عمق 15-20 کیلومتر ایجاد می شود. 
این محدوده را واحدهای گشت سیار ارتش ترکیه و پلیس نظامی روسیه کنترل خواهند کرد.
در ادامه گفت وگوی تلفنی سران روسیه و آلمان، مسائل اوکراین مطرح شد و دو طرف بر عزم خود برای ادامه کمک به حل و فصل مناقشه اوکراین ازجمله در چارچوب گروه چهار نورماندی تاکید کردند. 
پوتین از اوضاع پیش آمده در شرق اوکراین بر اثر قتل آلکساندر زاخارچنکو رئیس جمهوری خودخوانده دونتسک ابراز نگرانی کرد. 
رئیس جمهوری روسیه بر ضرورت اجرای کامل تدابیر پیش بینی شده در توافقنامه مینسک از جمله تعیین موقعیت ویژه منطقه دونباس ازسوی دولت اوکراین تاکید کرد. 
علاوه بر آن در گفت وگوی تلفنی سران روسیه و آلمان برخی مسائل مربوط به مشکلات در بازارهای مالی جهان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 
سران روسیه و آلمان توافق کردند به تماس ها در سطوح مختلف ادامه دهند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاخصِ واقعی پیشرفت چیست؟

(GDP) اندازه ­گیری نخواهد کرد. به­ جای آن، شاخص واقعی پیشرفت (GPI) یا Genuine Progress Index را مبنا قرار خواهد داد. این تصمیم دولت زلاندنو با توجه به تحولات بین­ المللی اتخاذ شده است. طی سه دهه­ ی اخیر ورود چین، هند و برزیل به فرایندهای تولید و خدمات، اقتصاد کشورهای غربی را دچار بحران­ های جدی کرده است.

در شرایط تحریمی چه وضعیتی در انتظار اقتصاد ایران است؟

یکی از سؤالات مهم در شرایط جاری کشور، چشم انداز وضعیت اقتصادی کشور با فرض تداوم تحریم هاست. طی سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به دلیل شوک ناشی از تحریم ها و عدم تعادل های کلان اقتصادی، اقتصاد ایران از مسیر ثبات نسبی خارج شد و اگرچه تورم ارقام تجربه شده ای را به ثبت اسانید با این حال رشد اقتصادی منفی تجربه شده و پیاپی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بی سابقه بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر