نتیجه‌ای یافت نشد.

پوتین از اردوغان و نتانیاهو برای افتتاح مسجد و کنیسه درکریمه دعوت کرد

شناسه خبر: 165766 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷, ۲۸ : ۲۲ : ۰۰
پوتین از اردوغان و نتانیاهو برای افتتاح مسجد و کنیسه درکریمه دعوت کرد
رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که از رجب طیب اردوغان و بنیامین نتانیاهو برای افتتاح مسجد جامع در کریمه و کنیسه در کریمه دعوت کرده است.
۵۵آنلاین :

ولادیمیر پوتین روز دوشنبه در دیدار با شخصیت های اجتماعی کریمه در پنجمین سال برگزاری رفراندوم در این منطقه و الحاق آن به روسیه این مطلب را بیان کرد.
وی گفت: من از رئیس جمهوری ترکیه دعوت کرده ام و وی به این دعوت واکنش مثبت نشان داده است.
مسجد جامع کریمه در نزدیکی آب انبار کریمه در سیمفروپل احداث شده است.
ترکیه تا پیش از تصرف کریمه توسط نیروهای حکومت تزاری روسیه، تحت کنترل امپراطوری عثمانی قرار داشت و دولت محلی تاتار این منطقه دست نشانده عثمانی بود اما در جنگ های پی در پی میان روسیه و عثمانی، سرانجام روس ها حاکم بر این منطقه شدند.
با فروپاشی اتحاد جماهمیر شوروی و به جا ماندن تسلیحات هسته ای روسیه در اوکراین، مسکو اوکراین را راضی کرد که موشک های اتمی را پس بدهد در مقابل حاکمیت کریمه را به کی یف واگذار کرد و از آن سال برای استفاده از این منطقه سالیانه به اوکراین اجازه پرداخت می کرد.
ترکیه از جمله کشورهای جهان است که الحاق کریمه به روسیه در سال 2014 را غیرقانونی می داند و خواستار باز پس دادن این منطقه به کی یف شده است.
رئیس جمهوری روسیه همچنین عنوان کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل (رژیم صهیونیستی) هم برای شرکت در مراسم افتتاح کنیسه جامع در سیمفروپل دعوت خواهد شد


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
بی نام ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۰۵:۴۰
حالا همش بچسبید به پوتینهای جناب پوتین . ببینید سر مسئله بندر لازقیه سوریه که قرار است ایران در آنجا باشد چطوری داره به ایران دهن کجی میکنه معلومه با شیعیان هم مشکل داره که نخواسته مسجد در کریمه ساخته بشه . آمریکا و اسرائیل از جلو به ما خنجر می زنند این روسها هم از پشت خنجرشون رو فرو میکند به کمرمون .
9 9 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر